Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Wczoraj
  2. GDX4 odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Egzamin był kiedyś, teraz jest życie i technologia. Kilka razy uratowało przed słupkiem, kilka razy pomogło szybciej skądś wyjechać albo wjechać. Nie obrażam się. Jest, korzystam, cenię. JA. Ktoś woli coś innego. Wolność. Ja np. teraz cieszę się otwieranym dachem.... Dzieciaki moje zresztą też. Tak w ramach ciekawostki.
  3. szumrak odpowiedział(a) na hanged temat w E36
    Co rozumiesz przez zaczął chodzić jak silnik Wankla?
  4. Wiesz, wielu firmom zyski w dol polecialy. Juz wiele widzialem i sam jestem ciekaw czy to wprowadza.
  5. Nie, ceny spadna i beda na poziomie rabatu 10-15%. Mini ma juz sprzedaz agencyjna i jakos im zle nie idzie.
  6. Dołączył do społeczności: TOD
  7. Cześć, pacjent: BMW F30 335ix 306km USA, 2013 rok poszukuję informacji z jakim momentem powinny być dokręcone śruby mocujące skrzynie zf8hp z silnikiem 335ix n55 306hp śruby: M12X50-8.8-ZNS3 - 23 00 1222891 M12X75 - 23 00 1222893 (aluminiowa) M8X50-8.8-ZNS3 - 23 00 1222887 oraz z jakim momentem powinny być dokręcone śruby mocujące koło zamachowe z konwerterem (przekładnią hydrokinetyczną) Bardzo proszę o pomoc bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji a chciałbym przykręcić skrzynie zgodnie z wytycznymi BMW
  8. mateusz158 opublikował(a) temat w X1 (U11)
    Witam wszystkich, zwracam się do was z pytaniem dot. poprawności zamykania się drzwi kierowcy w waszych autach. Krótka historia: w kwietniu odebrałem swoje X1 xdrive23i. Od samego początku zauważyłem, że drzwi kierowcy ciężko się zamykają tzn. do ich zamknięcia trzeba użyć zwiększonej siły. Przy zamknięciu z normalną siłą zamek nie zatrzaskuje się prawidłowo – po zamknięciu drzwi i pociągnięciu za wewnętrzny uchwyt drzwiami można poruszać. Na początku aż tak się tym nie przejmowałem, ponieważ mówili, że to kwestia niewyrobionych uszczelek, ale nie dało mi to spokoju wiec udałem się do serwisu: 17.06.2026 r. – zgłoszono problem z zamykaniem drzwi kierowcy. Po wykonanej naprawie drzwi zostały wyregulowane zbyt wysoko. Obecny szum powietrza podczas jazdy. 22.06.2026 r. – wysokość drzwi została skorygowana, co częściowo poprawiło sposób ich zamykania, jednak drzwi nie były prawidłowo spasowane względem drzwi tylnych, co skutkowało nieprawidłowym licowaniem elementów nadwozia. Szum powietrza podczas jazdy. 26.06.2026 r. – przywrócono prawidłowe spasowanie drzwi względem nadwozia, jednak ponownie występuje pierwotny problem polegający na konieczności używania nadmiernej siły do ich zamknięcia. Brak szumu. Czy komuś przydarzyła się podobna sytuacja? Co mam zrobić w tej kwestii? Jest to bardzo kiepska sytuacja z uwagi na to, że byłem tam już trzy razy i będę musiał jechać kolejny.
  9. mateusz158 obserwuje zawartość Drzwi kierowcy
  10. Dołączył do społeczności: mateusz158
  11. Hesky odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    ŁUK
  12. macste odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    No dobra już bez wazeliny 😁
  13. adiki odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Bardzo sobie cenię doświadczenie kolegi @kkx5
  14. adiki odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Kto się czubi ten się lubi ;)
  15. macste odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Masz jeszcze szanse wyedytować odpowiedź 🤣
  16. adiki odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Jakbym swojego dziadka słyszał ;)
  17. WBA8G9101A474404. Proszę o rozkodowanie. Dziękuje
  18. macste odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Oczywiście i to w wersji RWD 😀
  19. kkx5 odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    To zdawales, jak ja, na 126p:)
  20. Na razie auto na starym oryginalnym EGR jeździ normalnie, ma moc i błędu doładowania aktualnie nie ma. Regeneracja DPF też działa — ostatnio wypaliło sadzę praktycznie do zera. Problem jest taki, że sadza w DPF bardzo szybko przybywa po wypaleniu. Po kilkudziesięciu kilometrach potrafi już pokazywać dużo gramów, mimo że różnica ciśnień DPF wygląda logicznie, czujnik różnicy ciśnień był sprawdzany na kilku sztukach i na zgaszonym pokazuje 0 hPa. Wtryski były sprawdzane, korekty są w normie, nowe wartości/kody wtrysków zostały zakodowane w DDE. MAF Bosch nowy, EGR sprawdzany, chłodnica EGR i dolot czyszczone, DPF nowy i normalnie się wypala. Szczerze mówiąc, zaczynam już trochę rozkładać ręce, bo auto teraz jedzie normalnie, ale coś dalej powoduje szybkie naliczanie/produkcję sadzy. Nie wiem, czy iść dalej w EGR, model sadzy w DDE, czujniki/parametry, czy szukać jeszcze czegoś w powietrzu/doładowaniu.Czy dde mogl sie zawiesic albo gdzies w nim jest blad?
  21. Mam ISTA+ 4.39.20. Sprawdzałem też na Kingbolen/Kingbolenie i Launchu — te same wartości zachowują się tak samo. Air mass nominal w normalnej pracy stoi sztywno na 2000 mg/Hub, ale podczas wypalania DPF zaczyna pracować płynnie i wtedy pokrywa się z Air mass actual. Po zakończeniu regeneracji znowu wraca na 2000 mg/Hub. Pozycja EGR w podglądzie stoi 0%, ale EGR activation signal się zmienia i po Air mass actual widać, że EGR faktycznie pracuje — przy otwarciu EGR masa powietrza spada. 738 Exhaust gas pressure before turbo też działa normalnie: na zgaszonym pokazuje około 1012 hPa, a podczas gazowania i jazdy płynnie rośnie/spada. Rurka do tego czujnika jest czysta. Dziwne zostaje 737 Exhaust gas pressure before DPF, bo stoi 500 hPa, ale nie wiem, czy to realny odczyt, czy wartość zastępcza / nieobsługiwany PID w tej konfiguracji. Dlatego nie wygląda mi to tylko na problem starej ISTA, skoro ISTA 4.39.20, Launch i Kingbolen pokazują podobnie.
  22. No to jest nas co najmniej 4 z forum, na jedno wesołe auto już jest 😀 Będziem się łapać. Kumpel mnie zaprasza do Austin ale termin dla mnie mega niefortunny i szkoda trochę lecieć tylko dla F1 samemu. Ale US nieźle już torów zgarnęło... piniondz światem rządzi.
  23. macste odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    O qrde, też mam prawko dokładnie 34 lata 😀 zdałem przed 17stką... 360° zbędny nie jest, przydaje się. Raz w Austrii przy okazji górek latem (Schladming) miałem parkowanie w bardzo trudnym parkingu. Kolega Cuprą Leonem i Mercem GLC coupe nie dali rady a mi się udało. Nie jest to konieczność ale nigdy nie miałem i po prostu chciałem podobnie jak HUD i asystenci profi. Nie chciałem na pewno dachu panoramicznego. Każdy lubi coś innego i fajnie że jest opcja...
  24. Aaa, juz wiem, chcesz Jack, aby kolega na wszystkim podpietym sprawdzil czy egr "puszcza".
  25. Ale po co? Wtyczka wyjeta, egr off. To jest dokladnie to samo. Niech ten drugi egr(pnumatyczy) sobie dziala.
  26. Dołączył do społeczności: ADI2131
  27. kkx5 odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Co wy, jezdzic autem nie potraficie, ze kamery 360 to koniecznosc? Bez przesady Panowie. A na egazminie jak cofaliscie po luku? Dla mnie totalnie zbedny gadget. Mam prawko 34 lata i nigdy felgi nie uszkodzilem.
  28. może być uszkodzone dde a może za syara ista i takie kwiatki pokazuję... odpuść rzeczy nie istotne skoro masz blad z ehr to się zajmuj egr na próbę zaślepka mieszy kolektor wydechowy a zawór egr i będziesz wiedział coś więcej
  29. a to druga strona medalu i trudno się z tobą nie zgodzić ;)
  30. Kuszące propozycje.... Faktycznie można by się złapać na jazdę. Może 340 nadąży...😁

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.