Skocz do zawartości

bmw e36 316i m40 szarpie na lpg i zaczol też na paliwie :(


radens20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !! jestem nowy lecz przegladalem inne posty i nigdzie nie znalazlem rozwiazania !

zaczynamy :

BMW e36 316i silnik m40 na pasku

oto objawy .... silnik na lpg nie rowno chodzi przerywa szarpie przy niskich obrotach skacza obroroty ... pojechalem do serwisu od lpg wymienili !!!! swiece , silniczek krokowy , sonde lambde , popychacze hydrauliczne (lecz klekot nie ustal nadal klekocze) zaplacilem 956zl !!!!!!!! i zero reakcji chwile bylo dobrze i na nowo gazownicy rozlozyli rece

od dzis zaczol te same objawy robic na benzynie delikatnie skacza obroty i przycina sie przy dodawaniu gazu ale delikatnie idzie jezdzic lecz juz na lpg nie:(

poprzedni gazownicy stwierdzili ze to od zaworow ze walek wytarty i krzywki no sa delikatnie wytarte lecz nie az tak

twierdza ze nie ma cisnienia i przepuszcza a gaz czulszy wiec na paliwie jeszcze idzie

a wiec wrocilem do domu odkrecilem swiece sprawdzilem cisnienie na cylindrach na wszystkich po 14 14,5 !!!!!!

to chyba dobrze?

i tu teraz tez jest pytanie jezeli trzyma cisnienie to nie ma sensu wydawac tyle kasy na remont glowicy bo cisnienie jest !! chyba ze sie myle

. za to inny znajomy mechanik podpowiedzial mi ze moze byc cewka walnieta ..

prosze o szybkie rady bo juz nie wiem co robic :((((

sonda , krokowy , przepustnica , dolot ,przeplywomierz wszystko sprawdzone i sprawne !!!

aaaa i jak sie ustanie za autem to slychac na paliwie co jakis czas prykanie co jakis czas .... a na gazie praktycznie co chwile i nie chce sie wkrecac przymula !!

prosze o odp z gory dzieki !!!!

BMW-Bo Można Wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 generacja ... komputer nic nie wykazal ...

sonda sprawna cisnienie paliwa git

o wiele wiele gorzej jest na gazie

powiedzcie mi czy jak jest dobre cisnienie na cylindrach moze sie zawór byc nie szczelny ??????? chyba nie moim zdaniem by cisnienie gubil ?

BMW-Bo Można Wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie że przepływka dobra :wink: tak ma gasnąć po odpięciu na benzynie. No a co do cewki może tak być że wysiadła - cza by podmienić na próbe jak masz skąd. Jeszcze sobie kopułke i palec rozdzielacza(czy nie popękany) sprawdź,może one gdzieś ci też daje popalić :?
"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sproboj jeszcze zresetowac sterownik ECU o ile dobrze pamietam:

zdejmujesz klemy laczysz je ze sobom

przekrencasz kluczyk na tak jak by było zapalone

czekasz 10-15 min

zakladasz klemy

odpalasz na benzynie

5 min chodzic ci ma na biegu jalowym po 5 min delikatnie dodajesz gazu od zera do maxa

w pelnym zakresie. tak ze 3 razy.

pozniej jedziesz na benzynie od malych onbrotow do maxa przyspieszasz max i hamujesz ujmujac gazu.

Po tej operacji masz od nowa zaprogramowany sterownik ECU i nowe mapy wtrysku paliwa sie tworza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopulka i palec jest nowy ...

dalem go do mechanika i stwierdza on tak ... falujace obroty raczj skaczace ze przeplywka a ja mu na to ze rozbieralem i chodzi luzno sie nia zacina odparl mi ze jest uszkodzona niby mechanicznie !

na gazie ze szarpie ze zly jest komputer od gazu jak mi inna firma zakladala nowy i bylo ok !!! ma przejechane ze sto kilometrow na tym kompie !!! czekam juz za autem od poniedzialku co dien dzwonie i ze jutro i jutro .. niby dzis bedzie do odbioru o 17 jak bedzie chodzil to napisze co zostalo wymienione bo mi juz rece opadaja tyle juz kasy wlozylem ze kupil bym drugiego !! :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :mad2:

BMW-Bo Można Wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi na wszystkie 4 garki dolot czyscilem naprawde juz wszystko zrobilem i oddalem go do mechanika i mi teraz wydziwiaja sam jestem z zawodu mechanikiem lecz takiego przypadku nie mialem !!! na dolocie na kolektorze ssacym wszystkie uszczlki nowe
BMW-Bo Można Wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się tak na przepływkę uparli to weż z góry ją delikatnie rozbierz.Po otwarciu będziesz miał układ razem ze ścieżkami po których chodzą styki przymocowane do klapki.Wyczyść delikatnie te ścieżki i odpal auto, poruszaj wtedy delikatnie na stykach i będziesz widział czy jest lepiej czy gorzej.Tylko nie przestawiaj nic bo później do ładu nie dojdziesz :?
"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzis odebralem auto !

chodzi jak chodzil lecz przyczyna jest juz znana !

wymienili doslownie wszystko z innej takiej samej beemki ... caly przod instalacji gazowej kable zaplon cewke przeplywke i nic auto nadal tak chodzi !

rozebrali glowice !!!!

uszczelka pod glowica walnieta !!! na 3 i 4 garnek woda leciala ! co najlepsze po swiecach nie bylo tego widac !!

a plynu myslalem ze nie ubywalo bo przez te wieczne rozbiurki i spuszczanie i nalewanie nowego nie bylo widac !

wykazala to analiza spalin bardzo wysokie co2 postanowili sciagnac glowice za moja zgoda by sie upewnic oczywiscie sie zgodzilem no i to jest to uszczelka!

Lecz oni takich rzeczy nie robia wiec samochod odcholowano na lawecie do znajomego mechanika (cena za diagnoze usterki 80zl +laweta 50zl =130zl)

znajomy mechanik bedzie mi go robil po niedzieli dam znac jak go naprawi !

:cool2:

co jak co ale na żadnym z postow nie znalazlem mozliwosci takiej usterki jak w moim aucie !!! lecz dziekuje za wasze kazde rady i opinie !! :8)

BMW-Bo Można Wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzis odebralem auto !

chodzi jak chodzil lecz przyczyna jest juz znana !

wymienili doslownie wszystko z innej takiej samej beemki ... caly przod instalacji gazowej kable zaplon cewke przeplywke i nic auto nadal tak chodzi !

rozebrali glowice !!!!

uszczelka pod glowica walnieta !!! na 3 i 4 garnek woda leciala ! co najlepsze po swiecach nie bylo tego widac !!

a plynu myslalem ze nie ubywalo bo przez te wieczne rozbiurki i spuszczanie i nalewanie nowego nie bylo widac !

wykazala to analiza spalin bardzo wysokie co2 postanowili sciagnac glowice za moja zgoda by sie upewnic oczywiscie sie zgodzilem no i to jest to uszczelka!

Lecz oni takich rzeczy nie robia wiec samochod odcholowano na lawecie do znajomego mechanika (cena za diagnoze usterki 80zl +laweta 50zl =130zl)

znajomy mechanik bedzie mi go robil po niedzieli dam znac jak go naprawi !

:cool2:

co jak co ale na żadnym z postow nie znalazlem mozliwosci takiej usterki jak w moim aucie !!! lecz dziekuje za wasze kazde rady i opinie !! :8)

BMW-Bo Można Wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzis odebralem auto !

chodzi jak chodzil lecz przyczyna jest juz znana !

wymienili doslownie wszystko z innej takiej samej beemki ... caly przod instalacji gazowej kable zaplon cewke przeplywke i nic auto nadal tak chodzi !

rozebrali glowice !!!!

uszczelka pod glowica walnieta !!! na 3 i 4 garnek woda leciala ! co najlepsze po swiecach nie bylo tego widac !!

a plynu myslalem ze nie ubywalo bo przez te wieczne rozbiurki i spuszczanie i nalewanie nowego nie bylo widac !

wykazala to analiza spalin bardzo wysokie co2 postanowili sciagnac glowice za moja zgoda by sie upewnic oczywiscie sie zgodzilem no i to jest to uszczelka!

Lecz oni takich rzeczy nie robia wiec samochod odcholowano na lawecie do znajomego mechanika (cena za diagnoze usterki 80zl +laweta 50zl =130zl)

znajomy mechanik bedzie mi go robil po niedzieli dam znac jak go naprawi !

:cool2:

co jak co ale na żadnym z postow nie znalazlem mozliwosci takiej usterki jak w moim aucie !!! lecz dziekuje za wasze kazde rady i opinie !! :8)

BMW-Bo Można Wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam dzis odebrałem Moja Beemke !!

Okazało sie ze byl zapsuty palec zaplonowy i to wszystko piepszylo cała robote a ile wymienili mechanicy to szok postawilem na Servis Boscha !!1 Fachowo doszli do tematu naprawili i wcale duzo nie wzieli !!!

BMW-Bo Można Wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.