Skocz do zawartości

Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów


charlesw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

stary nie wiem masz zły dzień czy jak ?


Prosiłem parę postów wcześniej o weryfikacje błędów .OK zlokalizowałem,odczytałem z Google i git,ale są jeszcze inne błedy które są np czyszczenie historii błędów w Inpie gdzie sypnęło ERRORAMI na całą stronę ,o to też chodzi czy tak ma być czy mam coś pogmotane ? nie doczytałeś posta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dziękuję za odpowiedź, sprawdzę jeszcze raz usunięcie błędów moduł po module jak nie pomoże przeinstaluje INPE i skonfigurujr jeszcze raz

Na początek spróbuj zmniejszyć czas opóźnienia odczytu w zaawansowanych ustawieniach portu COM. Domyślnie jest chyba 8ms, z tego co kojarzę trzeba ustawić 1ms.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam taki problem juz od kilku miesiecy, otóż błędy na kompie po skasowaniu wracają, kilku mechanikow powiedzialo ze to amerykaniec i one tak maja takze... :mad2:

Pierwszy Błąd P144B, (cyfrowy sterownik silnika, poziom paliwa,korelacja)

Drugi błąd P140A, (cyfrowy sterownik Silnika, uklad powietrza wtórnego)

Trzeci błąd P0456 (Uklad odpowietrzania zbiornika paliwa, minimalna nieszczelnosc)

Nic sie z autem niepokojącego nie dzieje, ale check na desce razi mnie w oczy kilka miesiecy i nie daje mi to spokoju, co jest grane? dowiadywalem sie, wiekszosc rozklada ręce , albo zmieniajmy cos tam az bedzie ok wiec bez sensu :)

ktos orientuje sie?

i nie jestem pewien, ze odkad są te błędy, to przy odpalaniu auta zimnego, po kilku sekundach z pod auta jest taki dziwny dzwiek , jakby ktos puszke zgniatal :lol: co to moze byc?

ogolnie auto mam ponad rok, jakies wieksze mniejsze przygody z nim mialem, ale jestem strasznie pedantyczny co do aut, co jest zepsute ma byc naprawione i tyle ;) z góry dziekuje za jakies wskazówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz auto z USA czyli po mniejszej lub większej szkodzie, nie wiadomo jak to ktoś naprawiał więc niestety musisz zaryzykować z wymianą części. Nieszczelność w układzie paliwowym może prowadzić tylko do pożaru, więc jak pedantycznie dbasz o auto to to naprawiaj:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szkoda była z tyłu, uderzone na skrzyzowaniu niegroznie, widzialem zdjecia wszystkie itp ;) bardziej chodzi mi o to , ze pół roku jezdzilem i zero błędów, pojawily sie one po czasie wiec chyba srednio ze to od stluczki i skladania, chyba ze zle mysle? :)


"układ odpowietrzania baku z filtrem węgla aktywnego" ?

szukam tych czesci na realoem i ciezko to znalezc w ogole w n51, niby znalazlem cos takiego


https://czescidobmw.pl/vin/vinunit.aspx?catalogid=BMW201910&vehicleid=1943098980&categoryid=190066&unitid=2121767525&ssd=$*KwFzR1ZydnAGMjIREH0tYSs_HxgGc3V1di4nPXV4OSUgNCIid2RzATtlISgkZX86JzxjbGU1JikjZyI0OnFiOjg0IzEFYzR8Y3o8Ozw-MitxYko6YjIlJWJ9ZykgVXF2f35jPTkzfX5jIiwiBjpiKix8NDB1eXJyeWxlMXs0MGMWBHFyYmtnbn9kY3plEQMBEQYvJT9ydwwWcnB1dSw0dwAAAADoQUsk$&vin=WBAVC73537KP30204&iframe=true&width=100%&height=100%

ale czy to konkretnie o ten zespol pompujacy moze chodzic?

mało w ogole w moich okolicach, czyli warszawy jest magików ktorzy by do tego zajrzeli :/


i druga sprawa jeszcze apropo odmy, wymienilbym ją dla swietego spokoju, ale z tego co wiem, mam wbudowana tak samo jak filtr paliwa, jesli nic sie jeszcze nie dzieje, jest sens sie tym zainteresowac?

na allegro sa niby jakies membrany odmy do kupienia w miare tanich pieniadzach, bo filtr paliwa podobno " niewymienny" i droga zabawa jak juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

"układ odpowietrzania baku z filtrem węgla aktywnego" ?

szukam tych czesci na realoem i ciezko to znalezc w ogole w n51, niby znalazlem cos takiego

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=WV53-USA-02-2009-E92-BMW-328xi&diagId=16_0619


Odmę należy wymieniać w tym silniku, poszukaj na forum. Filtra paliwa raczej nie.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Przy bardziej agresywnie jeździe wyskakuje mi Check Engine, mam też wrażenie jakby ciężko wkręcał się na obroty powyżej 3 tys obr. Podpiąłem się pod INPE, ale nie jestem wstanie rozszyfrować czym to może być spowodowane. Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu zagadki. Dołączam wykaz odczytanych błędów. Wśród błędów jest błąd od klap powietrza, bo mam je na stałe wymontowane. Z góry dzięki


zdj1jpg_qarhqsa.jpg


zdj2jpg_qarhqsq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pompę paliwa trafił szlag, ewentualnie jeżeli masz możesz spróbować wymienić filtr paliwa i odpowietrzyć układ ale raczej trzeba zrobić serwisu układu wysokiego ciśnienia.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Panowie, BMW E90 n47, czy może ktoś nakierować, komputer pokazuje mi poniższe błędy:


- 4CAE Czujnik połozenie regulatora spalin, sygnał

- 40A4 Regulator układu powrotnego spalin, długookresowe znoszenie

- 4C9F Zawór powrotny spalin, wiarygodność


Auto często od razu po odpaleniu potrafi przejść w tryb awaryjny (nie ma mocy), po zgaszeniu i ponownym odpaleniu problem ustępuje.

Dodatkowo mam wrażenie, że auto jest zamulone.


Może jakieś namiary na kogoś, kto mógłby pomóc? Kuj-Pom (Brodnica, Toruń, okolice)

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sonda lambda za katalizatorem w 320D F34 ma jakiś istotny wpływ na DPF. Wywala mi błędy z b-tool 283400 i 285200. Dpf się wypala choć jest zawalony popiołem w 57%. Chciałem ją wykręcić ale prędzej zerwę wydech z plecionki niż odkręcę na aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.