Skocz do zawartości

Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów


charlesw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli pewnie masz przeładowanie, nie sądzę, że ktoś to dmuchnął na 2.1 bara :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
To jest nowoczesny silnik a Ty podniosłeś jego moc o 40%, robiąc w dieslu 120KM z 1litra. Fajnie że jest nowe turbo i fajnie że jest IC ale do tego cały układ dolotowy musi być tip-top. Jeżeli gdzieś jest wyciek to nie będzie syczenia, albo będzie widać zapocenie olejem albo trzeba to spryskać wodą z mydłem i zobaczyć gdzie leci na wysokim ładowaniu.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wITAJCIE,)

Potrzebuje pomocy z nastepujacymi błędami, za ich rozkodowanie bedę mega wdzięczny :)

 

F E H L E R S P E I C H E R   L E S E N           --------------------------------------
Datum    : 19.03.2019 10:15:56 JobStatus: OKAY Variante : D60M47A0.PRG Version  : 23.08 ------------------------------------------------------------------------------
ERGEBNIS :  4 Fehler im Fehlerspeicher! ------------------------------------------------------------------------------
0x3EFC  3EFC Thermischer Oelniveausensor (Layer_TOENS)
Fehlerhäufigkeit:  1 Logistikzähler  : 40
  Kilometerstand                          255008     km   Motordrehzahl                              827.47  1/min   Kühlmitteltemperatur                        33.06  °C   Ölniveau - Orientierungsmittelwert           0.00  s   Ölniveau - Kurzzeitmittelwert                0.00  s   Ölniveau - Langzeitmittelwert                0.00  s   Kilometer seit letztem Ölwechsel          2550.00  km   Motoröltemperatur für CAN                   32.96  °C   Batteriespannung                         14826.28  mV   Fahrzeuggeschwindigkeit                      0.00  km/h   Umgebungsdruck                             994.46  mbar
  Unterbrechung oder Kurzschluss nach Plus/Masse (Signalfrequenz zu niedrig)   Testbedingungen erfüllt   Fehler momentan vorhanden, aber noch nicht gespeichert (Entprellphase)   Fehler würde kein Aufleuchten einer Warnlampe verursachen   Fehler nicht im Shadow eingetragen   Umweltbedingungen 1. Block gültig (Fehler nur einmal aufgetreten)   Umweltbedingungen 2. Block ungültig (Fehler nur einmal aufgetreten)
Fehlercode: 3E FC 44 02 00 00 01 28  7C 84 1E 53 00 00 00 FF            6A 5B 00 65 ------------------------------------------------------------------------------
0x43D1  43D1 Drosselklappensteller, Ansteuerung
Fehlerhäufigkeit:  1 Logistikzähler  : 40
  Kilometerstand                          255008     km   Motordrehzahl                              827.47  1/min   Kühlmitteltemperatur                        33.06  °C   Raildruck Ist                              354.46  bar   Einspritzmenge                              12.21  mg/Hub   Luftmasse pro Zylinder                     447.41  mg/Hub   Ladedruck Istwert                         1024.00  mbar   Regenerationsanforderung für Abgasnachbehandlung     0.00     Batteriespannung                         14663.36  mV   Fahrzeuggeschwindigkeit                      0.00  km/h   Tastverhältnis Drosselklappe                 4.73  %
  Kurzschluss nach Masse   Testbedingungen erfüllt   Fehler bisher nicht aufgetreten   Fehler würde kein Aufleuchten einer Warnlampe verursachen   Fehler nicht im Shadow eingetragen   Umweltbedingungen 1. Block gültig (Fehler nur einmal aufgetreten)   Umweltbedingungen 2. Block ungültig (Fehler nur einmal aufgetreten)
Fehlercode: 43 D1 02 02 00 00 01 28  7C 84 1E 53 2D 1F 47 68            00 5A 00 06
------------------------------------------------------------------------------
0x43E2  43E2 Drosselklappensteller, Ansteuerung
Fehlerhäufigkeit:  1 Logistikzähler  : 40
  Kilometerstand                          255008     km   Motordrehzahl                              799.89  1/min   Kühlmitteltemperatur                        33.06  °C   Raildruck Ist                              354.46  bar   Einspritzmenge                              13.00  mg/Hub   Luftmasse pro Zylinder                     409.60  mg/Hub   Ladedruck Istwert                         1014.15  mbar   Pedalwertgeber                               0.00  %   Batteriespannung                         14826.28  mV   Fahrzeuggeschwindigkeit                      0.00  km/h   Tastverhältnis Drosselklappe                49.62  %
  Unterbrechung   Testbedingungen erfüllt   Fehler bisher nicht aufgetreten   Fehler würde kein Aufleuchten einer Warnlampe verursachen   Fehler nicht im Shadow eingetragen   Umweltbedingungen 1. Block gültig (Fehler nur einmal aufgetreten)   Umweltbedingungen 2. Block ungültig (Fehler nur einmal aufgetreten)
Fehlercode: 43 E2 04 02 00 00 01 28  7C 84 1D 53 2D 21 41 67            00 5B 00 3F ------------------------------------------------------------------------------
0x4B37  4B37 Oelqualitaetssensor (Layer_QLT)
Fehlerhäufigkeit:  1 Logistikzähler  : 40
  Kilometerstand                          255008     km   Motordrehzahl                              799.89  1/min   Kühlmitteltemperatur                        33.06  °C   Ölniveau - Orientierungsmittelwert           0.00  s   Ölniveau - Kurzzeitmittelwert                0.00  s   Ölniveau - Langzeitmittelwert                0.00  s   Kilometer seit letztem Ölwechsel          2550.00  km   Motoröltemperatur für CAN                   32.96  °C   Batteriespannung                         14663.36  mV   Fahrzeuggeschwindigkeit                      0.00  km/h   Umgebungsdruck                             994.46  mbar
  kein Signal   Testbedingungen erfüllt   Fehler momentan vorhanden, aber noch nicht gespeichert (Entprellphase)   Fehler würde kein Aufleuchten einer Warnlampe verursachen   Fehler nicht im Shadow eingetragen   Umweltbedingungen 1. Block gültig (Fehler nur einmal aufgetreten)   Umweltbedingungen 2. Block ungültig (Fehler nur einmal aufgetreten)
Fehlercode: 4B 37 44 02 00 00 01 28  7C 84 1D 53 00 00 00 FF            6A 5A 00 65 ===============================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czujnik poziomu oleju, przepustnica, przepustnica, czujnik poziomu oleju.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć.

Możecie podać stronę gdzie znajdę opjaśnienia do poniższych błędów?

Mam auto dopiero od kilku dni i jest to moje pierwsze BMW (E91 320i 2006) i to znalazłem na razie na ODB:

00A0B5

00A0B2

00E18D

00E18F

00A6DF


Dziękuję.

obetnij te zera z przodu i tu wszystkiego się dowiesz http://bmwfault.codes/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Możecie podać stronę gdzie znajdę opjaśnienia do poniższych błędów?

Mam auto dopiero od kilku dni i jest to moje pierwsze BMW (E91 320i 2006) i to znalazłem na razie na ODB:

00A0B5

00A0B2

00E18D

00E18F

00A6DF


Dziękuję.

obetnij te zera z przodu i tu wszystkiego się dowiesz http://bmwfault.codes/

 

Dziękuję za pokierowanie.

Nie znalazłem tam opisów 2 błędów:

E18D

E18F

a te co znalazłem - za głupi jestem, niby napisane ale nie rozumiem. Chyba to błahostki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z moim e90 320i 170km z 2009r

Problemem jest co jakiś czas pojawiająca się kontrola silnika... zwykle rano po ok 1-2 km jazdy.

Po podpięciu do OBD wyskakują dwa błędy: N/C 01/02 oraz N/C 02/02 ( cewki wymieniane dwa miesiące temu )

Za pomoc byłbym bardzo wdzięczy bo jak na razie to moje BMW sprawia więcej problemów niż poprzednia Alfa Romeo 159...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te błędy dotyczą modułu MULF, może masz padający aku?

Właśnie akku pokazuje mi żółte - mam padające i plany na jego wymianę.

Ze względu na jego cenę, najpierw jadę na sprawdzenia auta - co mam do roboty, akku potem.

Na waszym forum znalazłem BM.Motors-Service w Pruszczu Gdańskim i jadę tam na przegląd we czwartek.

Dziękuję Ci za podpowiedź.

A co to jest modułu MULF?

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak masz słabe aku to nie ma co się zastanawiać.

Witam,

Mam problem z moim e90 320i 170km z 2009r

Problemem jest co jakiś czas pojawiająca się kontrola silnika... zwykle rano po ok 1-2 km jazdy.

Po podpięciu do OBD wyskakują dwa błędy: N/C 01/02 oraz N/C 02/02 ( cewki wymieniane dwa miesiące temu )

Za pomoc byłbym bardzo wdzięczy bo jak na razie to moje BMW sprawia więcej problemów niż poprzednia Alfa Romeo 159...

W ciemno biorąc pod uwagę, że to n43 to stawiam na wtryskiwacze, te błędy, które podałeś nic absolutnie mi nie mówią.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pisałem kilka miesiecy temu o problemach z ciśnieniem, korelacją i powracajacą co jakiś czas kontrolną "Engine fault "

Pominę partaczy-mechaników zanim trafiłem na ogarnietego. Moh silnik to n43 320i 170km, e91 2008. Przebieg 135tys mil ory,

Zapłaciłam potworne pieniądze za remont silnika, wyjęty na zewnątrz, wymieniony rozrząd jak należy cały zestaw że slizgami, srubami itd, wymieniona pompa oleju, ssak, tryb i cały zestaw śrub, łańcuch do pompy, przewód opadowy do oleju, zawór hydrauliczny, czujnik ciśnienia oleju, olej filtry, dodatkowo przy okazji łożysko tył, przegub (gwint zniszczony w polowie), oleje filtry, płyn chłodzenia, olej w skrzyni. Po odpaleniu i pozostawieniu na chodzie pół dnia nic się nie działo. Uporalem się z ciśnieniem oleju i korelacją, niestety rano na zimnym silniku wrócił Engine fault, okazało się że jest misfire na 4 cyl, miałem kupione cewki ale nie zmienił mechanik bo były inne niż powinny. Sklep zamienił mi na poprawne bosch, po wymianie zniknął misfire na 4 A pojawił się na 1????!!!!@#$%$#@

Swiece były zmieniane kilka miesiecy temu, lekko poszarpuje jak stoi na jałowym. Teraz rano odpalam na 10 min przed odjazdem i dopiero jadę....Nie jak wcześniej Od razu po odpaleniu...i póki co Engine fault nie wraca...już trzeci dzień. Mam nadzieję, że tak już zostanie...A co nerwów straciłem przez ostatnie pół roku to moje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw e46 330i m54b30


Problem z autem... Odpalił.. pokulał kilka sekund i zgasł od tej pory kręci ale nie odpala a błędy jak widać:


Wpierw pokazały się te:

 

------------------------------------------------------------
0     --
Error frequency : 13 Logistic counter: 40

Warning:   F_UW1_NR or F_UW1_TEXT don´t exist in result record 1 !

Warning:   F_UW2_NR or F_UW2_TEXT don´t exist in result record 1 !

Warning:   F_UW3_NR or F_UW3_TEXT don´t exist in result record 1 !

Warning:   F_UW4_NR or F_UW4_TEXT don´t exist in result record 1 !

Warning:   F_UW5_NR or F_UW5_TEXT don´t exist in result record 1 !
  --   --   --   --   Fehler ist nicht abgasrelevant   Fehler entprellt   Fehler momentan vorhanden   sporadischer Fehler
Errorcode: 00 E4 0D 28 00 7B 51 00 BD A3 ------------------------------------------------------------
65    NW_E- Fehler
Error frequency : 1 Logistic counter: 40
  N_32                                       736.00  rpm   Motorbetriebszustand = Leerlauf              4.00     TOIL                                        22.84  Grad C   VB                                          13.67  V   aufgetreten vor (rel. BZ)                    0.20  h
  --   --   kein Signal   --   Fehler ist abgasrelevant   Fehler entprellt   Fehler momentan nicht vorhanden   sporadischer Fehler
Errorcode: 41 B4 01 28 17 04 59 86 BD A3 =============================================================

 


po usunięciu błędów błąd 65 nw_e fehler znikl i sie nie pojawia jedynie zostaja ciagle po wykasowaniu błędy z nr 0


WTF? o co w tym wchodzi auto ciagle kreci, nie odpala..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę pomoc w ustaleniu prawdopodobnej przyczyny błędów:


1. kod usterek 12548/(org. kod usterki:3104) - tu jest dopisane: poprzez czujnik obrotów sterownik rozpoznaje nierównomierny bieg jałowy. Przez selektywne dopasowanie dawki paliwa na poszczególne cylindry polepszona zostaje praca silnika na biegu jałowym.

2. kod usterek 14082/ (org. kod usterki:3702) - dopisane jest: czujnik podciśnienia kontroluje podciśnienie we wzmacniaczu siły hamowania.


Moje BMW to e90 318i, 2009r. Właśnie wymieniłem po raz drugi świece. jakieś dwa lata temu wymieniłem też 2 wtryski, jedną cewkę, rozrząd, elektrozawór, czujnik NOx, plecionkę na tłumiku. Około 3 lat temu auto przeszło akcję serwisową na czujnik podciśnienia hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, któryś raz pojawia mi się ten błąd 30c1. Poniżej wrzuciłem zdjęcie z odczytu.


https://m.fotosik.pl/zdjecie/69c8d507260ba496


https://m.fotosik.pl/zdjecie/3e311172442ffb34


Może macie jakieś sugestie zanim oddam auto do warsztatu ?

Ogólnie od momentu pojawienia się błędu wystąpił spadek mocy a z pod maski słychać tykanie.


Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Od pewnego czasu Mam problem z moim samochodem a mianowicie po przekroczeniu 120 km jadąc jakieś 20 minut pojawia się lampka silnika i zaczyna autem trząść jakby pracowal Nie na wszystkich garach po podłączeniu do komputera wyskakuje mi błąd 29cd. Dodam do tego że wcześniej były wymieniane cewki oraz świece oczywiście wszystko było katalogowe dopasowane do tego modelu. Dzieje się to za każdym razem ale gdy zjade na pobocze wyłącze silnik poczekam dwie minuty wszystko wraca do normy. Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi co do tego błędu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
blad pojawil sie po wymianie tarcz i klockow z przodu i z tylu. zero innych bledow w samochodzie. DDE nie pokazuje zadnych bledow. w internecie nie moge nic znalezc na ten temat. blad sie kasuje, ale po przejechaniu 200km wrocil. czestotliwosc wystapienia 1 raz. nie czuc zeby auto z tego powodu zachowywalo sie inaczej niz zwykle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam, ostatnio pojawił mi się taki błąd P0175, od czego zacząć żeby rozwiązać problem, samochód póki co jeździ normalnie ale czy mogę nim jeździć? Zauważyłem brak odczytu trzech z czterech wskazań temperatury katalizatora. E92 LCI 2.0 n43 170KM.

66eee37eb19e8b86med.png

c85ececdb160dbe5med.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.