Skocz do zawartości

320i Jaki płyn hamulcowy


sopek2010

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
Witam,przyszedł i czas na mnie..więc muszę wymienić płyn hamulcowy ,oczywiście kupie ATE SL6 dot 4 ,tylko nie wiem ile go potrzebuje ? tzn. chcę zlać stary płyn całkowicie i zalać nowym :roll: chyba da się tak :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem płyn hamulcowy ATE SL6 1litr i wystarczyło.

Specjalnie sprawdziłem archiwalną fakturę od Maćka :)

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Odgrzeję troszkę kotlecika :) Jako, że planuję w najbliższym czasie moją laleczkę napoić olejami (wspomaganie, skrzynia, dyfer) i płynem hamulcowym mam pytanko co do płynu hamulcowego. Chciałem kupić ATE a te w wersji DOT4 są trzy rodzaje SL, SL6 i TYP200, ten ostatnio sobie odpuszczę bo nie cisnę po hamulcach jak dziki więc zastanawiam się nad zwykłym SL i SL6. Co prawda mam ABS i ASC ale jeżdżę bardzo mało i w/w systemy sporadycznie u mnie pracują. Sam SL na pewno by dał radę i nie koniecznie trzeba lać SL6, co uważacie ? Ja osobiście zalałbym zwykły SL (i nie chodzi o kasę bo ceny takie same) SL6 ma niższą lepkość i może już nie lać takiego rzadkiego w stare auto ? Ogólnie to chciałem kupić płyn hamulcowy Fuchs bo kupuję w/w oleje właśnie Fuchs u jednego sprzedawcy ale płyn kosztuje 52 zł 1L :shock: Kiedy inne markowe Bosch-ATE-Brembo-Valeo to 18-25 zł, ATE -ok 22 zł 1L to się zastanawiam czy oni nie oszaleli czy to jakieś płynne złoto ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych: do aut tylko za ABS i ewentualnie ASC lejemy zwykły dot 4 w przypadku ATE DOT 4 SL, Płyn hamulcowy niskowiskotyczny (o obniżonej lepkości) lejemy do aut z ASP, ESP DSC itd czyli pełną kontrolą trakcji w przypadku ATE DOT 4 SL.6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak ale skoro wymyślili taki o obniżonej lepkości dla lepszej pracy w pompach ESP, DSC itp to czemu nie. 8 zł to faktycznie tanioszka a jak pisałem wcześniej płyn hamulcowy Fuchs Dot 4 50zł/L to mówię chyba jakieś płynne złoto ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.