Skocz do zawartości

Jakie radio CB ?


Andrzej62

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam

Szukam radia CB do 300zł i nie wiem które wybrać . Można kupić radio w tej cenie i być z niego zadowolonym, nie zależy mi na bajerach ? Co sprawdzonego byście mi polecili ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Długo się zastanawiałem wiem że Uniden 520 jest bardzo dobry .Dziś jednak zamówiłem antenę SIRIO AS-100 magnes 14 cm PROM i radio YOSAN TURBO JC 3031 też ma bardzo dobre opinie to mniej więcej ta sama półka co Uniden 520 jak nie lepsze , teraz to się wielu naraziłem :wink: . YOSAN kosztował mnie o 30żl więcej , ale za to ma tą pieprz... homologację , do świętego spokoju różnica w cenie niewielka . Jak przyślą radio do będę kombinował gdzie je umieścić , bo samochód duży a możliwości mało . Mam blokadę skrzyni biegów tak że na tunelu od strony pasażera odpada , w schowek obok kierownicy nie chcę i nie mogę, pod fotelem u mnie nie ma miejsca . Myślę czy nie zamontować na rzepy na tunelu po miedzy fotelami , tam gdzie się wsadza telefon ja tego nie używam . Nie wiem , będę miał radio to będę myślał. Wy gdzie macie zamontowane CB a antenę w E61 gdzie i którędy przewód ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swój egzemplarz kupiłem już z instalacją CB, więc tak już zostawiłem. Otóż u mnie zdemontowany jest schowek (jego klapka) pod kierownicą i tam zmieścił się na styk ( a właściwie wcisk) President Johny III (czyli dość grube radio), na tyle się zmieścił, że nie odstaje za specjalnie, tak więc przy zderzeniu nie ma zbyt dużego zagrożenia pozbawienia się kolana ;). Natomiast anetenę mam na tylnej klapie bagażnika, przez co potrzebuję dłuższego bat'a niż w przypadku montażu na dachu. W każdym razie u mnie takie połączenie działa ;). Obserwowałem również kolegów w e60 jeżdżących w mojej okolicy i niektórzy mają anteny na dachu puszczone przez tylne drzwi, mi chyba mimo wszystko podoba się moja opcja, czyli kable puszczone pod tapicerką auta, aż do bagażnika, a podstawę z magnesem gdy nie używam radia przypinam do górnej części luku bagażowego przez co w ogóle nie mam plątaniny kabli i instalacja nie rzuca się w oczy, ani nie szpeci auta.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki kolego , co do mocowania anteny na klapie bagażnika to odpada bo ja mam kombi E61 . W to miejsce po lewej stronie kierownicy moje radio się raczej nie zmieści. No właśnie , najlepiej było by poprowadzić kabel od anteny tak żeby go nie było widać i żeby nie przeszkadzał . Co myślicie o zamontowaniu radia na rzepy tak jak wyżej pisałem na tylnej części tunelu pomiędzy siedzeniami kierowcy a pasażera , tylko że głośnik w radiu jest montowany od spodu- może tłumić , chyba że radio zamontować do góry nogami ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
uniden 520xl kot

 

Dzisiejsze Unideny to już nie są niestety te same co były kilka lat tamu.

Radio już w domu ,właśnie idę kombinować gdzie najlepiej zamontować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.