Skocz do zawartości

[E34] Przepływomierz.. jaka może być przyczyna?


DoktorZlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Postaram się opisać mój problem krótko i na temat, aby znaleźć szybkie rozwiązanie. BMW E34 m20b20, problem dotyczy strzelającego przepływomierza.

Gaz założony w 2002r. bez sekwencji, "BRC". Autko zakupiłem w Sierpniu od znajomego który z góry powiedział mi , że kleił przepływke i będę musiał ją w niedalekim czasie wymienić. Przejeździłem tak 2 miesiące, do momentu wystrzału. 2 tyg temu znajoma posklejała mi przepływomierz na warsztacie i dodała, że będzie działo się tak często

gdyż nie posiadam żadnych systemów anty-wybuchowych. Wczoraj znowu to samo. Dziś pierwszy raz SAM zabrałem się do jego posklejania (silikon) i coś spaprałem.

Beemka na luzie nie schodzi poniżej 1.5 tys obrotów, nie mówiąc już o tym jak dodam gazu to zasysa gumową rure od przepływki idącą do silnika i auto nie ma wgl mocy.

Czy przyczyna leży w tej klapie wewnątrz przepływomierza? Jeżeli tak, w jaki sposób to naprawię?

 

Oto wykonane zdjęcie :

 

http://img542.imageshack.us/img542/7840/03112011098.jpg

 

 

Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a nie lepiej by bylo zalozyc jakis anty wybuch do tego gazu? Nie bylby to chyba jakis duzy koszt, a oszczedzil bys sobie nerwow itp?

 

No i najlepiej by bylo wymienic ten przeplywomierz na jakis sprawny a nie go kleic :? No ale to dopiero po zamontowanie tego antywybuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby gaz 2gen. chodził prawidłowo musisz mieć sprawne świece i przewody WN, i raz na jakiś czas musisz jechać go wyregulować.

Masz szczęście że zrywa tylko dekiel z przepływki.

 

Szczerze mówiąc sam nie wiem która jest to generacja. Nie przypadkiem pierwsza? Również słyszałem, że zapłon w LPG to podstawa. Wymiana kopułki, palca i kabli zapłonowych będzie wskazana.

Co to anty-wybuchów, słyszałem o BLOSIe który ponoć pomaga lecz jest nielegalny. Teraz pytanie... Kupować wszystkie części do zapłonu + przepływke + regulacja gazu (dużo pali) i do tego anty wybuchy, czy

odciąć gaz i dbać dobrze o benzynke ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece i przewody lepiej by było gdybyś wymieniał, palec i kopułkę najpierw sprawdź Przepływomierz jeśli jest sprawny to po co wymieniać. Co do regulacji to najpierw to wszystko sobie ogarnij, zobacz jeszcze w jakim stanie jest filtr powietrza, i gazowy do wymiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antywybuch to jest taka klapka, ktora podczas strzalu blokuje cofajace sie powietrze co w znacznym stopniu ratuje przeplywomierz (choc nie zawsze).

Ten twoj to juz do wymiany raczej bedzie gdyz oska klapki jest juz krzywa i stawiam na to, ze klapka ociera o obudowe a powinna chodzic luzno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten twoj to juz do wymiany raczej bedzie gdyz oska klapki jest juz krzywa i stawiam na to, ze klapka ociera o obudowe a powinna chodzic luzno.

 

Racja. chyba bez wymiany się nie obejdzie.

 

 

Świece i przewody lepiej by było gdybyś wymieniał, palec i kopułkę najpierw sprawdź Przepływomierz jeśli jest sprawny to po co wymieniać. Co do regulacji to najpierw to wszystko sobie ogarnij, zobacz jeszcze w jakim stanie jest filtr powietrza, i gazowy do wymiany

 

Kaylo gdzie znajdę filtr gazowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz zostaw sobie na koniec, najpierw świece i przewody. Chyba nie chcesz kupować zaraz trzeciej przepływki?

Anty wybuch też nie daje 100% pewności że nie rozwali przepływki. W oplu miałem ten anty wybuch i strzelało, rozwaliło przepływkę, element z przepływki zassało do dolotu i zablokowało mi przepustnice. Problemy skończyły się jak strzelił LPG zerwało rurę z dolotu i ten nieszczęsny anty wybuch, który wpadł pod koło. I okazało się że bez anty wybuchu lata bez strzałów. Jak tylko strzeli to wiem że świece już się kończą lub przewody WN. No i wiadomo że ustawienie LPG to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaylo powiedz czy jest sens się bawić w ten gaz... ? Ceny idą w górę, dodam także iż moja instalacja prócz wymiany tych wszystkich rzeczy wymaga porządnej regulacji bo za mniej niż 50 zł - 100 km nie zrobię :cry:

Tocząc się po mieście na tempomacie przy 60-70 km/h wskaźnik spalania pokazuje mi 8l na benzynie :D A jak wiadomo żaden anty-wybuch nie daje 100% gwarancji.. natomiast za rok czasu planuję zmiane jak polepszą sie moje fundusze na coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny na pewno idą w górę ale LPG najmniej podrożał. Wszystko zależy od Ciebie przelicz sobie czy Ci się opłaci.

Jeśli BP spali 8 czyli 8x5.2 =41,6zł /100km Tylko że te 8l pokazuje ci jak jedziesz ze stałą prędkością, a w sumie średnia wyjdzie 12-13l

LPG powiedźmy 12x2.9 =34,8zł /100km

Gazy powinien palić około 2l więcej, ja Ci pokazałem jak by nawet 4l więcej palił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc sam już nie wiem, właściwie masz racje.. tylko gdzie tu znaleźć dobrego gazownika na Śląsku (najlepiej w pobliżu Katowic) który dobrze zaopiekuje się moim gazem i zrobi wszystko tak aby spalanie wyniosło mniej więcej tak jak piszemy ? (dziś ciężko o takich ludzi, wyłudzą, popsują gorzej i tylko nerwy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Szczerze mówiąc sam już nie wiem, właściwie masz racje.. tylko gdzie tu znaleźć dobrego gazownika na Śląsku (najlepiej w pobliżu Katowic) który dobrze zaopiekuje się moim gazem i zrobi wszystko tak aby spalanie wyniosło mniej więcej tak jak piszemy ? (dziś ciężko o takich ludzi, wyłudzą, popsują gorzej i tylko nerwy)

 

 

Ja proponuje jechać do Mysłowic a dokładnie http://www.amir.auto.pl/

solidna firma... i nawet ceny przystępne :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.