Skocz do zawartości

e65 sterowanie głosem i bluetooth


erule

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam w swojej e65 przycisk w kierownicy do sterowania glosem. Niestety nic sie nie dzieje jak go naciskam...w instrukcji jest napisane, ze powinno byc pikniecie, po ktorym mozna wydawac komendy. Jesli mam iDrive po angielsku to czy sterowanie glosem tez jest po angielsku. Jakimi komendami mozna to sprawdzic (moze ktos ma liste komend)

 

Druga sprawa to bluetooth. Pytam w tym samym temacie bo to chyba ma zwiazek ze sterowaniem glosem i podlaczeniem telefonu komorkowego przez bluetooth. Jak podlaczyc telefon zeby dziala z zestawem glosnomowiacym (co prawda mam telefon w swoim bmw ale nie chce mi sie ciagle przekladac karty sim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta przycisków na kierownicy chodzi? Jeżeli tak to może przycisk uszkodzony (dla mnie mało prawdopodobne). Inną opcją może być to, że ktoś kiedyś przełożył przyciski z jakiegoś powodu (np wytarły się i brzydko wyglądały), a tak na prawdę nie masz tej opcji. Byś musiał kolego sprawdzić czy masz moduł sterowania głosem w bagażniku. Jeżeli tak, trzeba będzie szukać dalej przyczyny. U mnie po wciśnięciu słuchać piknięcie oraz dodatkowo na wyświetlaczu pod obrotomierzem piszą różne komendy.

 

Co do BT to sprawa jest skomplikowana. Podobno przed liftingiem nie idzie się połączyć z BT, służy on jedynie po to, by łączyć się ze słuchawką bmw, którą masz w samochodzie. Ja u siebie wyciągnąłem PIN do BT używając DISa, mimo to nie udało mi się sparować tel z samochodem. Sprawdzałem tylko z jednym tel. Dodatkowo na stronie bmw.pl masz gdzieś informacje o technologii bmw, tam wpisując VIN pisze czy masz zestaw głośnomówiący BT czy nie. U mnie nie ma, więc odpuściłem, choć bardzo mi zależało na tej opcji:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
nie wiem jak w innych autach ale w e65 przycisk sterowania glosem nie jest dawany z awansu w kierownicy. jesli ktos fabrycznie nie mial sterowania glosem to fabryczna kierownica nie ma guzika. jesli macie guzik i nie dziala sterowanie glosem to albo jest sysytem uszkodzony, albo ktos zmienial kierownice i wsadzil taka z guzikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.