Skocz do zawartości

Trzeszczenie tapicerki.


ŁukaszK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam takie pytanie czy u Was na nierównościach też słychać trzeszczenie nad głową po prawej stronie (ja mam wersję angielską)?? Mam skóry. Czy to one gdzieś obcierają? Wydaje mi się że to w okolicy łączenia słupka z dachem po obydwu stronach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

boczki czy tapicerka raczej nie trzeszczy w BMW. Zazwyczaj trzeszczą uszczelki drzwi, trzeba je smarować najlepiej po każej myjni, większych opadach itd. To kolejna zaleta prestiżowego BMW

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
boczki czy tapicerka raczej nie trzeszczy w BMW. Zazwyczaj trzeszczą uszczelki drzwi, trzeba je smarować najlepiej po każej myjni, większych opadach itd. To kolejna zaleta prestiżowego BMW

 

U mnie nic nie trzeszczy, nie hałasuje. Może Wasze auta ktoś kiedyś rozbierał?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boczki czy tapicerka raczej nie trzeszczy w BMW. Zazwyczaj trzeszczą uszczelki drzwi, trzeba je smarować najlepiej po każej myjni, większych opadach itd. To kolejna zaleta prestiżowego BMW

 

No nasmarowałem silikonem do gumy i nastała cisza. :) Pozdro i dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Powiedzcie mi w których miejscach Wy smarujecie te uszczelki?

U mnie trzeszczenie doprowadza mnie do szału i na pewno są to uszczelki drzwi, bo trzeszczą na nierównej nawierzchni, szczególnie słyszalne jak się jedzie wolno (przy otwartych drzwiach trzeszczenie ustaje).

Smarowałem olejem silikonowym, dwukrotnie obficie kremem NIVEA, tak jak niektórzy koledzy z tego forum radzili, i powiem szczerze, po tych zabiegach jest chyba jeszcze gorzej.

Po prostu ręce opadają.

Które miejsca szczególnie trzeba nasmarować, by było dobrze?

Czy olej teflonowy też może się do tego nadawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że kolega gorik79 trzeszczenia uszczelek usuwa jedynie usługowo, a z Bielska do Warszawy kawałek jednak jest... :|

 

Problem jednak rozwiązałem, bo jak się okazało, smarowałem nie te uszczelki co trzeba :mad2:

Smarowałem miękkie uszczelki wokół całego obrysu drzwi (są ich dwie - wewnętrzna i zewnętrzna), a wystarczyło posmarować wewnętrzny rant twardej gumowej uszczelki na szczycie drzwi, która styka się z twardym plastikiem.

Teraz cisza jak makiem zasiał.

Polecam to innym "cierpiącym".

 

Użyłem oleju teflonowego (suchego), takiego jaki stosuje się do łańcuchów rowerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzbin a mozesz tak bardziej lopatologicznie napisac o ktora to dokladnie chodzi uszczelke, bo robie chyba ten sam blad czyli skupiam sie na miekkich. :?

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy otwartych drzwiach na samym szczycie ramy drzwi jest twarda gumowa uszczelka, która styka się z plastikową listwą na karoserii (jak się drzwi zamknie). Uszczelka ma kształt litery "L".

Od wewnętrznej strony, na części, która wystaje ku górze ma taką szorstką "mechatą" powierzchnię.

To tak obrazowo, żeby było wiadomo, o którą chodzi.

 

Posmarowałem niewielką ilością oleju tylko tę część, która nie wystaje ku górze i to wystarczyło.

 

Pofatygowałem się do auta, bo jedno zdjęcie warte więcej jak strony opisu. Posmarowane to tam, gdzie mój palec :)

http://images40.fotosik.pl/1667/1ddd8f8ecdcba0aem.jpg

 

Olej teflonowy kupisz zapewne w sklepach z rowerami.

 

Podkreślam, że u mnie trzeszczała właśnie ta guma, jak jest u Was, tego nie wiem. U mnie problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie, tam trzeba lekko śmignąć. :norty:

Podejrzewam, że wszystko co tłuste się nada (kremy, oleje i smary do gumy, etc). Olej teflonowy, który nałożyłem jest o tyle fajny, że nie jest tłusty i prawie go nie widać, daje ledwie widoczny białawy nalot, którego nadmiar można usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w kazdym modelu Bmw które ma problem z trzeszczeniem(poza coupe wszystkie modele,suv,7er) winowajcą jest własnie ta uszczelka o której pisał kolega Wierzbin niestety nawet suche oleje silikonowe pomagają na chwile ale zawsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
uchyl milimetr wszystkie szyby i sprawdz czy dalej słychac pózniej daj znac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posamarujcie uszczelke górną, która łączy się z listwą nad drzwiami smarem teflonowym.

 

U mnie zadziałało.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchyl milimetr wszystkie szyby i sprawdz czy dalej słychac pózniej daj znac

 

Dokładnie, u mnie po uchyleniu wszystkich szyb trzeszczenie ustępuje. Czy nasmarowanie czymś takim powinno pomóc, czy polecacie jakiś inny produkt?

 

http://allegro.pl/smar-tf-silikonowo-teflonowy-ag-60-g-w-wa-i2403489722.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.