Skocz do zawartości

"martwe" pola w zegarach e39


rudesmen

Rekomendowane odpowiedzi

od kiedy mam te BMW w polu w którym powinno pokazywać sie które drzwi sa nie zamknięte itp. jeszcze nigdy nic sie nie wyświetliło, w teście zegarów jest tak samo ale np. kontrolka ASC w teście też sie nie zapala ale gdy włączam ASC to się świeci, mam zegary bez check-a

 

w teście zegarów zauważyłem że mam kontrolkę od tempomatu, ale tempomatu nie mam, może mam nie oryginalny licznik?

Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
nie sadze, robili poprostu raczej jeden typ licznika i kontrolki swiecai sie zaleznie od wyposazenia. Ja np. w e34 mam w liczniku kontrolke eml chociaz wiem ze nie mam elektrycznej przpustnicy. Wesolych swiat

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc właśnie tempomatu nie mam a w teście zegarów podświetla się ikonka od tempomatu, a to co powinno być czyli które drzwi są nie zamknięte itp. jest nie aktywne wógle (w teście i normalnie też), no i jeszcze kontrolka od pasów, po przekręceniu kluczyka zapala sie na jakieś 2 sekundy i potem gaśnie mimo iż nie zapinam pasów

 

w e34 mam w liczniku kontrolke eml chociaz wiem ze nie mam elektrycznej przpustnicy

a swieci Ci się w teście zegarów?

Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to że kontrolka od pasów gaśnie po kilku sekundach to normalny objaw

i to jest właśnie pocieszające, że nie świeci cały czas :D

...no i nic nie piszczy

:cool2:

PZDR :)


GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :dance:


http://img171.imageshack.us/img171/9086/2fn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo fuck

A ja odradzam tak myślącym w ogóle jazde samochodem.

Lepiej w PKSie walnąć z dyńki w fotel przed nami, niż przy 30 na godzine wylecieć przez szybe fundując sobie hiszpański krawat z szyby.... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zawsze zapinasz pasy i to naprawdę super zwyczaj-nie przeczę . Ja niestety przy jeżdzie " po mieście " prawie nigdy i dlatego takie wyjące samochody to nie dla mnie .Nie słyszałem jeszcze żeby z normalnego samochodu , przy 30 km\h ktoś wypadł przez przednią szybę , no a z PKSem pewnie masz rację niestety nie mam doświadczenia i nie zamierzam się przesiadać . Pozdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy "normalny objaw"? przecierz ona ma świecić żeby zapiął wkońcu te pasy :D

Marcin byłes u tego elektryka?

 

Normalny obiaw tzn. że w każdym e39 gaśnie po kilku sekundach... ona ma właśnie przypominać, a nie razić w oczy :roll:

A u którego elektryka niby miałem być??

 

PZDR

PZDR :)


GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :dance:


http://img171.imageshack.us/img171/9086/2fn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie wiesz o jakiego elektryka chodzi to znaczy że wielu Marcinów mieszka w naszym pięknym kraju, musiałem Cie pomylić z kimś innym :oops:

BTW dalej mnie interesuje co może byc przyczyną nie wyświetlania sie info o np,. otwartch drzwiach

Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rudesmen !

A tak na marginesie to kontrolka od ASC świeci gdy jest on wyłączony a nie włączony. Po każdorazowym uruchomieniu auta ASC jest włączone automatycznie i kontrolka nie powinna świecić. Zapala się tylko w momencie kiedy koryguje twój tor jazdy i przekazanie momentu na koła. Tak przynajmniej jest u mnie :)

 

PZDR

PZDR :)


GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :dance:


http://img171.imageshack.us/img171/9086/2fn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo kontrolek:-)

Kiedys sie zastanawialem co by sie stalo jakbym wstawil zaróweczki (doposazenie pojazdu) w miejsce brakujacych (w zegarach) no i sie zdziwilem bo licznik jednym slowem zwariowal, nastapily dziwne przebicia i zapalaly sie dwie lub trzy kontrolki zamiast jednej- cud ze nic sie nie spalilo, ale jak wyjmowalem stopniowo zaróweczki to jak zostaly od pasow to nic sie nie dzialo pozatym ze po 2sek. od przekrecenia zaplonu znikaly, stwierdzilem ze cos nie tak i wyjolem zaroweczki.

Pisze to, bo moze ktorys z poprzednich wlascicieli wpadl na podobnie genialny pomysl jak moj, a wy sie glowicie czy macie cos w aucie czy nie.

 

Pozdrawiam

TYM razem Moja kobieta skrzywdzila moje autko na MAXA- urwała przod na Grand Cheerokim.... :-( Na pocieszenie M3:-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zawsze zapinasz pasy i to naprawdę super zwyczaj-nie przeczę . Ja niestety przy jeżdzie " po mieście " prawie nigdy i dlatego takie wyjące samochody to nie dla mnie .Nie słyszałem jeszcze żeby z normalnego samochodu , przy 30 km\h ktoś wypadł przez przednią szybę , no a z PKSem pewnie masz rację niestety nie mam doświadczenia i nie zamierzam się przesiadać . Pozdrowienia.

 

Cwaniakuj dalej, uwierzysz w rzeczywsitość jak właśnie przy 30 km/h wystawisz głowę przez przednią szybę, jak znajomy.

Założenie szyby na głowę to jeszcze nic, ale co się działo przy ściąganiu jej, to pisał nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo fuck

A ja odradzam tak myślącym w ogóle jazde samochodem.

Lepiej w PKSie walnąć z dyńki w fotel przed nami, niż przy 30 na godzine wylecieć przez szybe fundując sobie hiszpański krawat z szyby.... Mad

 

Akurat los tak chciał że ja miałem okazję brać udział w czołowym dzwonie. Moja prędkość wynosiłą 30-40km/h a prędkość drugiego pojazdu przypuszczam że była zblizona do mojej. Sumując te prędkości do bliskiego spotkania doszło w granicach 60-70km/h. Oczywiście nie byłem zapięty pasami i głową nawet szyby nie dotknąłem. Był to slużbowy "poldek" i na szczęście nie miał poduszek. Także nie pisz że przy 30km/h można wylecieć przez szybę. No chyba że był w stanie wskazującym na ........... To wtedy nawet w stojącym samochodzie może wyjechać z bańki w szybę :mad2: :mad2: :mad2:

 

...uwierzysz w rzeczywsitość jak właśnie przy 30 km/h wystawisz głowę przez przednią szybę, jak znajomy.

Założenie szyby na głowę to jeszcze nic, ale co się działo przy ściąganiu jej, to pisał nie będę.

 

Jeśli o tym nie wiesz to przednia szyba jest klejona, także przy tej prędkości o której piszesz (30km/h) nie jest możliwe przebicie jej głową. No chyba że zapomniałeś o jedynce z przodu 130km/h

PZDR :)


GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :dance:


http://img171.imageshack.us/img171/9086/2fn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.