Skocz do zawartości

Dlugie kręcenie podczas odpalania


b0ss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie czy w 525D czy tez wszystkich bmw jest normalne to ze czy silnik zimny czy cieply to trzeba chwilke pokrecic rozrusznikiem, w moim przypadku musze tak okolo 2s pokrecic rozrusznikiem? Dla mnie jest to bynajmniej podejrzane bo w poprzednim aucie co prawda byl to passat 92' to po podgrzaniu swiec lapal jak to sie mowi "na dotyk".Wiec co to moze byc, w tym silniku da sie ustawiac kat wtrysku ? czy moze w jakis inny sposob da sie to poprawic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do akumulatora to fakt, jest slaby bo juz mialem przypadek ze podczas 30 min postoju na parkingu gralo mi radio i po przekreceniu zaplonu sie rozczarowalem ;) Ale czy akumulator ma tak wiele do zyczenia podczas odpalania, u mnie teraz kreci normalnie, nie ma tak ze ledwo ledwo obraca silnikiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, dziwi mnie Twoje podejście, rozrusznik pobiera sporo energii, na tyle dużo, że słaby aku poprostu zdycha. Przed zimą koniecznie zmień akumulator. Ja już przerabiałem różne mało przyjemne, zwłaszcza zimą, akcje związane z odmową współpracy akumulatora, dlatego właśnie wczoraj wymieniłem aku na nowy, bo zachowywał się mniej więcej jak Twój. Jeżeli masz manualną skrzynię to dobrze jest w momencie rozruchu wcisnąć sprzęgło-odpinasz w ten sposób wał napędowy, jest trochę lżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, dziwi mnie Twoje podejście, rozrusznik pobiera sporo energii, na tyle dużo, że słaby aku poprostu zdycha.

tak jeszcze nie jest, rozrusznik kreci u mnie normalnie, nie ma tak ze słabnie i kreci coraz wolniej i wolniej,

 

 

Ma i to dużo.Załóż nowy i nie męcz już starego bidula :cool2: .

mógłbyś powiedziec co masz konkretnie na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz być pewien, ze to akumulator zrób prosty test. Wsadź z innego diesla aku :) i sprawdź różnice czy jakieś są :)

masz racje, można tak zrobić, tyle ze nie chce mi się bawić, kupie nowy i od razu założę przed zima bo i tak to jest nieuniknione. Ale ja chce dojść do sedna sprawy jak akumulator wpływa na czas rozruchu auta. Bo mi się wydaje, że to może być np zły kat wtrysku, wtryski mogą już nie rozpylać tak jak powinny, świece odpadają bo są nowe. no nie wiem, na pewno są ludzie bardziej ogarnięci w tym temacie i mogli by coś poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy sie juz uruchomi, to gdy zgasisz i za chwile (tak za 2-3sek) znów zapalisz też musisz czekać 2sek czy wtedy już pali "na dotyk" ?

 

o właśnie ja tak mam, tzn gdy odpale drugi raz po kilku sekundach to łapie praktycznie na dotyk i też sie zastanawiam czy to jest normalne :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.