Skocz do zawartości

320d wymiana listew ozdobnych na chrom


laki6666

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Sytuacja przedstawia sie tak. Wychodzily trzy rodzaje listew:

- zwykle czarne

- chrom

- shadowline (czarny polysk + slupki tez w polysku)

 

Ja u siebie mialem chrom i zmienialem na shadowline. Listwy drzwiowe i dolna przy tylnym oknie zdejmujemy od tylu, najlepiej zylka i podwarzamy do gory. Listwy sa metalowe i przy wyjmowaniu moga sie wygiac i wtedy lepiej ich nie prostowac, najlepiej zalozyc takie listwy na drzwi i przy wciskaniu same sie wyprostuja. Jesli chodzi o te gorne listwy to proponuje zaczac z tylu i ciagnac listwy reka do siebie, ewentualnie lekko szerokim srubokretem owinietym szmatka sobie pomoc i stopniowo zblizac sie w strone przodu auta. Problemem moze byc laczenie na ktorym jest dodatkowy wtrzask i dosyc trudno to wyciagnac, ale troche sily i jest ok.

 

Problemy przy zmianie:

zwykle czarne na chrom i na odwrot- wykonalne jedynie przy wycieciu tylnych szyb, bo listwa przy ostatnim oknie w czarnych jest tak naprawde uszczelką i nie da rady wlozyc ostatniej listewki chrom, bo tam gdzie powinno byc miejsce na listewke jest uszczelka ktora imituje czarna listwe (wersja dla odwaznych to wyciecie uszczelki i wklejenie listwy chrom, ale moze byc ciezko spasowac to tak zeby jakos to wygladalo)

 

chrom na shadowline i na odwrot - tu sytuacja wyglada lepiej, bo zarowno w chrom jak i shadow sa wtrzaski na listwy przy ostatnich oknach wiec same obwodki sa plug & play. Problem jest z pionowymi slupkami przy ostatnich tylnych szybach, bo sa klejone z szybami, wiec przy takiej zamianie rowniez nalezy wymieniac z szybami. Pozostale slupki sa przykrecane do drzwi (wersja dla odwaznych to proba wyjecia slupkow bez wycinania szyb, ale podobno na 99% slupki sie pokrzywia i beda brzydko odstawaly zamiast idealnie przylegac)

 

Skoro chcesz sie wymienic z kolega to poza wymiana listew musicie rowniez wymienic sie szybami tylnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś potwierdzi to, że w touring-u trzeba szybę wyciągać ? jeśli tak to wielka lipa

 

Tak, w turasie jeżeli miałeś zwykłą czarną listwę i chcesz ją wymienić na chrom to albo zmieniasz z całą tą szybką albo nożem wycinasz czarną i na jej miejsce klejem przyklejasz chrom.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w kombi zakładałem chrom ale tylko na drzwi i one są wciskane ale trzeba ostrożnie żeby nie pokrzywić tych chromowanych a przy tylniej szybie to sam chrom założyłem na klej tylko musiałem odciąć zatrzaski aluminiowe a w koło ranty dachu(przykręcane) nie założyłem poniewarz nie mam chromu może kiedyś sobie sprawie i założe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.