Skocz do zawartości

Problem z ksenonem


Apex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam w swoim aucie reflektory z ksenonem. JEst to oryginalny reflektor Helli.

Problem w tym ze nagle przestal swiecic prawy ksenon. Ksenon wczesniej swiecil normalnie, nie migal, zapalal bez problemu i mial identyczna barwe co ksenon z drugiej strony. Ksenon ma jakie 2 lata i nie swiecil na niebiesko, jego barwa jest taka sama jak na pocztku.

 

Jak sprwdzic czy padl zarnik czy przetwornica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień żarniki miejscami a będziesz wiedział czy to żarnik nie świeci czy może jednak przetwornica siadła.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja sie podepne pod temat bo też mi padł jeden żarnik i niewiem jakie ma oznaczenie. WYciągnołem go ale nic na nim nie pisze nawet firmy więc niewiem czy orginał czy jakaś podruba ale świecił rok czasu odkąd kupiłem auto. Samochód z 98r pierwsza rej w lipcu E39 528i. Tam idzie D2S czy D2R po oględzinach zdjęć i mojego wydaje mi sie że D2S? A i widze na allegro jakieś zamieniki po 14zł mówicie że to szajs nie sprawdza sie? Orginał kurde stówke kosztuje heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA w swojej mam w lapach po lifcie do wymiany taki:

GE Xensation DS2 35W 53500 - cholera wie co to za produkcja jest.

GE robi tez żarówki więc jeśli chodzi o samą nazwę jest w miarę znana - chyba nawet montują/montowali na pierwszy wypust żarówki do grupy VAG (nie wiem jak jest teraz). Nie wiem co prawda jak jest z dostępnością żarników GE bo przyznam, że na aukcjach nie obiły mi się o oczy ale GE produkuje zdaje się na Węgrzech i nie wiem czy oni nie należą do koncernu Phillipsa. Ogólnie z żarnikami jest tak, że 90% tych sprzedawanych na Allegro to podróbki - jedne trochę lepszej jakości, inne kiepskie na maxa.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów!

Mam na sprzedaż jeden żarnik Philips D2S, oryginał kupiony w Inter cars lub Focie, nie pamiętam. Sprzedam Ci za 80 PLN. Jak coś - pisz na Priv.

Tak na marginesie to u siebie też miałem GE Xensation, jest to renomowana firma, nie ma lipy z ich strony. Moje auto przyjechało z takimi z Niemiec.

PZDR!

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to u siebie też miałem GE Xensation, jest to renomowana firma, nie ma lipy z ich strony. Moje auto przyjechało z takimi z Niemiec.

PZDR!

Właśnie chyba GE jest bardziej popularna w Niemczech. W moim aucie (sprowadzone z Niemcowni) też miałem w reflektorach żarówki H7 GE. Przyznam, że kupując palnik ksenonowy nie miałbym żadnych oporów, żeby kupić wyrób tej firmy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rok wytrzymały zanim zaczęły zmieniać kolor na różowy. Za taką cenę to nie ma tragedii.

A chociaż dobrze świeciły? Pewnie napiszesz, że nie było różnicy pomiędzy nimi a jakimiś markowymi...

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi proszę bo juz sie zaczynam gubić:) czytam te wątki i niewiem. Jaka jest żarówka u mnie w xenonie D2S czy D2R? Wyciągnołem starą ale nic na niej nie pisze to chyba ktoś wsadził jakiś zamiennik. Nunia z lipca 98 roku 528i, xenon orginalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ponowię propozycję, choć wiem, że to nie ten dział...

Sprzedam palnik xenon firmy Philips D2S, oryginalny z Foty lub IC, nie pamiętam już. Cena 75 PLN.

PZDR!

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem Ci PW w sprawie tego palnika.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.