Skocz do zawartości

[E39] 535i 96r Nie działa podgrzewanie fotela


ryba266

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz Polak po szkodzie uczula :)

 

Nie naprawiajcie starych mat poprzez lutowanie. Ja tak zrobilem i dzialalo pieknie :).

 

Przez dwa miesiace :(. Jakis tydzien temu wlaczam grzanie a tu prosze, znowu lampka gasnie po 3 sekundach, zlutowalem raczej solidnie, wiec mysle ze poszlo w innym miejscu, po prostu stara mata i material juz zmeczony, naprawicie w jednym miejscu to pojdzie w drugim predzej czy pozniej. Teraz musze wszystko robic na nowo. Widzialem na allegro uniwersalne maty niedrogo, bede musial sprobowac z nimi.

 

A jako ciekawostke tylko podam ze posiadam ksiazke typu NAPRAWIAM SAM do E39 w obcym jezyku. I pod tematem Nie Dzialajace Podgrzewanie Foteli jest napisane tylko ze naprawa maty jest to czynnosc zbyt skaplikowana i moze ja wykonac tylko ASO BMW. No ale Polak kombinator :) stara sie zlutowalo to i z wymiana nie powinno byc problemu. :]

W tej szarej codzienności zdarzają się rzeczy, chwile i miejsca, dla których życie nabiera koloru.........zdecydowanie pasja jest motywem przewodnim tej historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie mowie ze u kazdego tak musi byc, ale szczerze mowiac gdybym teraz byl przed pierwsza wymiana to bym nie ryzykowal, taka mata to grosze, na allegro 40zl wymienisz raz i masz duze wieksza pewnosc ze juz do konca bedzie dzialac. A tak prosze podzialalo 2 miesiace i znowy wszystko od nowa trzeba robic a przeciez ile to roboty! Naprawde kolega ktorzy zamierzaja sie za to zabrac polecam montowac nowe maty, tak samo jak maty grzewcze w lusterkach sie nie naprawia tylko wymienia (te wymienilem na nowe przedwczoraj i mam spokoj zapewne do koncu zywotu Beci). Ja chcialem zaoszczedzic i teraz widze ze to byla glupota. Niepotrzebne ryzyko, jak to sie mowi "skapy traci dwa razy" :p. Moim zdaniem oczywiscie.
W tej szarej codzienności zdarzają się rzeczy, chwile i miejsca, dla których życie nabiera koloru.........zdecydowanie pasja jest motywem przewodnim tej historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no kolego że u Ciebie zesrało się po dwóch miechach to nie znaczy że u każdego tak będzie, u mnie i u wielu użytkowników jest ok po tej naprawie.

 

A poza tym u Ciebie kolego "ryba266" sie "zesralo" jak sam napisales:

 

 

Dzisiaj wyciągałem fotel i naprawiłem podgrzewanie. Druty były całe, musiało coś nie stykać, trochę roboty z tym było.

Jak wyciągałem fotel, to pod spodem znalazłem franki belgijskie z czego najstarsze z 1988r :D To raczej dobrze świadczy, można przypuszczać że nikt tam nie zaglądał od czasu jak auto jeździło u Niemca.

 

nie druty ktore ja lutowalem, tylko "musialo cos nie stykac" wiec moze ten material nie jest tak zmeczony w Twoim samochodzie jak w moim (byc moze podgrzewanie bylo zadziej uzywane np.) ale to ciezko stwierdzic tak na prawde...

W tej szarej codzienności zdarzają się rzeczy, chwile i miejsca, dla których życie nabiera koloru.........zdecydowanie pasja jest motywem przewodnim tej historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy
ale nie rozumieją co znaczy

Tłumaczenie-podłączał.

No cóż masz rację, że poprawna pisownia,nie używanie polskich liter "ą,ę,ś,ł,ż,ź" itd.(pisownia typowo sms)ciężko jest przecież wcisnąć alt gr,a interpunkcja to już naprawdę rzecz obca.

Zapomniałem wspomnieć o ortografii.

Ale niestety nic nie zmienisz,a będzie jeszcze gorzej.Popatrz na same tytułowanie postów.

Królami są wachacze i chamulce. :cry2:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wie ktos moze co to za bateryjka w macie siedzenia? Z kostki ida dwa kable do mat (plus i minus) Nastepnie jedynie w macie siedzenia znajduje sie cos co wyglada jak bateryjka od zegarka i kabel plusowy jest rozgaleziony w jedna strone idzie do maty, a w druga do tej bateryjki (byc moze to jakis rezystor, ale jaka pelni funkcje?) nastepnie z drugiej strony owej bateryjki idzie z powrotem do kostki. Raz zmierzylem napiecie na tym kablu, bylo 9 v.

Wie ktos cos na ten temat?

W tej szarej codzienności zdarzają się rzeczy, chwile i miejsca, dla których życie nabiera koloru.........zdecydowanie pasja jest motywem przewodnim tej historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ja wymienilem mate, ten termostat przelutowalem i dalej mam problemy. Raz dziala, a raz nie. Nie wiesz czy mozna kupic taki w aso czy gdzie tego szukac w ogole i jaki dobrac?
W tej szarej codzienności zdarzają się rzeczy, chwile i miejsca, dla których życie nabiera koloru.........zdecydowanie pasja jest motywem przewodnim tej historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Myślę że jeśli mimo uszkodzenia widać na nim cokolwiek, to idź z tym do elektronicznego, tam powinni coś dobrać.

W aso nie dostaniesz nawet samej maty grzewczej, wcisną ci z poszyciem fotela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

To sprawdź czy do fotela idą przewody od podgrzewania, bo możliwe że ktoś sam panel przełożył.

Jak nie chce ci się zaglądać pod fotel, to rozkoduj VIN, wyjdzie czy auto miało grzanie dupska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Termostat znajduje sie w czesci na ktorej siedzisz blisko oparcia. Wyglada jak bateria od zegarka z przylutowanymi dwoma kablami. Idz za kablem plusowym od siedziska to dojdziesz do termostatu (po zdjeciu tapicerki oczywiscie).
W tej szarej codzienności zdarzają się rzeczy, chwile i miejsca, dla których życie nabiera koloru.........zdecydowanie pasja jest motywem przewodnim tej historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A teraz mala informacja dla kolegow. Ja walczylem z moja mata dwa sezony. Najpierw naprawialem maty i lutowalem, chyba dwa razy, pozniej wymienilem maty, problem byl tylko w siedzeniu kierowcy. Po wymianie mat podzialalo jeden dzien, oczywiscie termostat rowniez przelutowalem. I tak sie z tym bawilem, mierzylem napiecia itp, gdy juz mialem dosc dziadostwa i chcialem rzucic w cholere, zauwazylem ze gdy przesunalem siedzenie max w przod lampka sie zapalila, w tyl zgasla. Poruszalem kablami i raz dzialalo raz nie. Co sie okazalo? BANAL. Te malutkie kosteczki, zlaczki pod siedzeniem, od mat, co lacza mate z siedziska z mata z oparcia itp. Tam chyba dwie sztuki byly takie male z trzema pinami, i to wlasnie w nich nie stykalo! Wymienilem wiec te kabelki z kostkami na same nowe kabelki i polutowalem na stale, jedynie pod glowna wtyczke sie podlaczylem abym mogl w razie potrzeby demontazu fotela odpiac (tam wszystko stykalo ladnie). W kazdym razie juz smiga jak powinno od kilku miesiecy, a grzeje prawie codziennie w chlodne dni bo skora. Domyslam sie ze gdybym znalazl to na poczatku to nie musialbym wymieniac mat. No ale juz wymienione i nowe to na pewno nie zaszkodzi.

Radze to sprawdzic przy kazdej naprawie mat.

W tej szarej codzienności zdarzają się rzeczy, chwile i miejsca, dla których życie nabiera koloru.........zdecydowanie pasja jest motywem przewodnim tej historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy fotele przednie posiadaja jakis sterownik ktory jest odpowiedzialny za grzanie obu jednoczesnie?? Jakis czas temu przestaly grzac oba ( w tym samym momencie)-kontrolka swieci sie 2 sek i gasnie. Rozumiem ze jakby ktoras z mat sie spalila to podgrzewanie w 2 fotelu by dzialalo??

bede wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie one powinny dzialac niezaleznie. Ja nie rozkopywalem elektroniki nigdzie indziej poza fotelami ale prawdopodobne jest ze obydwie sie przepalily. gdzies czytalem o przekazniku jakims ale nie jestem tego pewien. Sprawdz czy dochodzi napiecie na kostce pod fotelem oraz czy jest przejscie na macie. Bedziesz wiedzial po ktorej stronie jest problem. Ja stawiam na maty 99procent.
W tej szarej codzienności zdarzają się rzeczy, chwile i miejsca, dla których życie nabiera koloru.........zdecydowanie pasja jest motywem przewodnim tej historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak myslalem dlatego napisalem, ze nie jestem pewien. Gdzies o tym czytalem kiedys ale nigdy nie widzialem :). Wiec dzieki za poprawienie. Teraz stwierdzamy jednoglosnie.

 

NIE MA PRZEKAZNIKOW OD MAT PODGRZEWANIA FOTELI

W tej szarej codzienności zdarzają się rzeczy, chwile i miejsca, dla których życie nabiera koloru.........zdecydowanie pasja jest motywem przewodnim tej historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.