Skocz do zawartości

318i Zapalający się CHECK ENGINE


adrianCB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam

Mam pytanie do kolegów z forum, może ktoś się spotkał z takim przypadkiem.

Posiadam e46 2002r 318i 143KM i zaraz po zakupie auta (wtedy auto nie miało jeszcze instalacji LPG) zapalił mi się CHECK ENGINE podczas delikatnej jazdy na 5 biegu przy około 2500obr/min (91km/h). Komp wykazał zbyt ubogą mieszankę przy tych warunkach. Błąd usunąłem, wymieniłem dodatkowo sparciały wężyk od podciśnienia i problem zniknął na 8tyś km. Teraz (już mam LPG,ale jak widać to nie instalacja powoduje problem) jadąc dokładnie tak samo (5bieg i 2,5tys obr, 91km/h) znów się zapalił CHECK ENGINE wyświetlając ten sam komunikat. Zrobiłem dokładnie to samo co poprzednio +podniesienie mapy LPG, ale CHECK zapalił się znów po 1tys km, z tym samym komunikatem. Co to może być za przyczyna? Poza tym nie widzę aby auto gorzej jeździło.... Myślę czy nie wymienić świec, ale czy to pomoże? Dodam, że od początku kiedy mam auto, czasem podczas szybkiego puszczenia gazu czuć delikatne szarpnięcie. Ale czy to ma jakiś związek? Pozdrawiam i z góry dziękuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, piszę bo chyba rozwiązałem problem. A mianowicie jak w pierwszym poście wymieniłem świece i chyba po problemie. Silnik idealnie równo pracuje, płynnie przyśpiesza, CHECK się NIE pali. Jak przejadę kilka tys, napisze czy w 100% problem rozwiązany. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Witajcie, od wymiany świec zrobiłem już ponad 12tys km i wszystko ok, check nigdy wiecej sie nie zapalil, a auto przestalo szarpać przy odpuszczaniu gazu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego pisłeś w pierwszym poście że wymieniłeś wężyk od podciśnienia...a możesz opisać konkretnie gdzie on się znajduje i jaki przekrój tego wężyka kupiłeś ? pozdro

p.s może być link do aukcji allegro,jeśli zamawiałeś oczywiście z neta ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witaj

Wężyk kupiłem w sklepie motoryzacyjnym koło siebie za 2-3zł.... raczej na allegro się nie znajdzie. Z resztą potrzeba tylko 2-3cm, bo ten wężyk jest łącznikiem tylko. Średnicę zmierzę i miejsce gdzie on dokładnie się znajduje, też sprawdzę i napiszę wieczorem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, od wymiany świec zrobiłem już ponad 12tys km i wszystko ok, check nigdy wiecej sie nie zapalil, a auto przestalo szarpać przy odpuszczaniu gazu. Pozdrawiam

Ciekawi mnie jakie miałeś stare świece i jakie założyłeś nowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Więc tak jeśli chodzi o ten wężyk gumowy to łączy on krucieć który jest w kolanku przed przepływką (kolejność od silnika: kolanko, przepływka, obudowa filtra) z rurką plastikową, która idzie..... nie wiem gdzie bo nie sposób dojrzeć bez rozbierania dalej.... Jeśli chodzi o ten wężyk gumowy który wymieniłem, to wystarczy go 5cm, średnica wew. około 4mm, zew. 8mm.

Ten wcześniejszy był już mocno sparciały i popękany w paru miejscach.

Jeśli chodzi o świece, to nie pamiętam jakie były (chyba BERU, ale nie 100%), ale widać było po nich dość mocne zużycie, natomiast założyłem nowe NGK, po 39zł za sztukę. Wiadomo świece to podstawa, a jeśli chodzi o wężyk to polecam od niego zacząć. Koszt żaden, a może się okazać że to on powoduje wiele problemów. Co prawda w tych silnikach podciśnienie występuje tylko podczas rozgrzewania silnika, ale i tak może się okazać że taki wężyk jest ważniejszy niż super nowa przepływka. W poprzednim aucie, gdzie podciśnienie występwoało stale, taki pęknięty wężyk powodował że auto nie chciało jechać więcej niz 80 i rozpędzało się jak żółw na oleju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za info :cool2: tak jak piszesz w tym silniku podciśnienie to bardzo skomplikowana sprawa :wink: ,posłucham rady i zacznę od wężyka :norty: .Pozdro

 

p.s a świecę u mnie były ori BMW,a teraz także używam NGK tyle że Irydowo-Platynowe ,i zero problemów :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.