Skocz do zawartości

akumulator- jaki ?


bestb

Rekomendowane odpowiedzi

pierdu pierdu a co ma ladowanie z prostownika z zakodowaniem go w samochodzie? Z tym kodowaniem to chyba jak z paliwem lepszej jakosci niby cos daje ale nikt nie potrafi podac konkretow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 464
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No tak, powód, żeby odwiedzić ASO i zostawić u nich kasę ;-)

A tak serio to ja też nie kodowałem nowego aku i już dwa lata bez najmniejszych problemów. Jakoś szkoda mi było czasu na umawianie się, jechanie i kodowanie :-)

A nawet jak aku padnie trochę wcześniej to i tak nie stracę z tego powodu więcej niż te 50PLN, które bym zostawił za kodowanie u magika.

Co kto lubi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem to w moim pojeżdzie nie trzeba nic kodować czy adaptować akumulatora , po pierwsze nie mam IBS , po drugie nie mam aku AMG , jezeli wymienię na standardowy o dopuszczonym AH . jeśli bym wymienił na aku AMG to wtedy potrzebne kodowanie tutaj takie info http://www.etk.cc/bmw/PL/search/selectCar/E91/Tou/BMW+330xd/ECE/61/61_1986/ jak się mylę prosze wyprostować :norty:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kolejne pytanie.

Chciałem dziś zobaczyć jaki mam typ akumulatora.

Pisze na nim:

12V 80Ah 640 A 140 RC 640CCA

Jaki to jest? Zwykły, żelowy?(Nie znam się na akumulatorach...)

Jaki jest koszt takiego nowego aku? Jakiej firmy szukać?

 

Dla jasności wrzucam zdj:

http://s2.ifotos.pl/img/image-1jp_sxhnrrh.jpg

http://s2.ifotos.pl/img/imagejpeg_sxhnrrr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ja kupowałem za 400 "markowy" do BMW i padał tuż po gwarancji. Dziwisz mi się, że nie widzę sensu w przepłacaniu? Bądźmy szczerzy, dla niektórych zachodnich producentów, nie tylko z tej branży, jesteśmy wciąż krajem kolonialnym, gdzie wysyła się towar gorszej jakości, bo ludzie płacą za etykietki. I w przypadku niektórych akumulatorów nie jest wcale inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po parametrach masz zwykły akumulator. Po wymianie zrób rejestrację wymiany akumulatora, aby był ładowany jak nowy akumulator a nie jak stary - to zdecydowanie wydłuży jego żywotność.

Pomiędzy tanim a renomowanym aku 80AH pewnie będzie 50-100zł różnicy. Myślę że warto dopłacić.

 

Jaki wybrałeś?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sporo w tym temacie zostało napisane ale zadam jeszcze konkretne pytanie.

E90 320i powinno mieć aku 55ah czy 70ah ? Bo tylko te wartości można ustawić. 55 to trochę mało. W katalogach jest podane 62/65 ah ale przecież tej pojemności nie można ustawić w kompie więc aku będzie niedoładowany?

Ewentualnie czy mogę kupić 74ah i ustawić na kompie 70ah?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel który handluje AKU powiedział tak, bierz tam AKU gdzie będziesz miał najbliżej i najwygodniej go w razie czego reklamować. Cała reszta to marketing zgodnie z zasadą jak ktoś chce drogi i ładny to ma drogi i ładny, a jak ktoś tani i dobry to ma tani i dobry. ;) Większość awarii AKU to problemy z ładowaniem /stare trupy/ lub elektronika /nowe auta/ Po środku jest jakiś % faktycznie wadliwych jednostek które trafiają na reklamację.

Akumulator o tej samej pojemnosci im cięższy tym lepszy bo ma wiecej substancji aktywnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo w tym temacie zostało napisane ale zadam jeszcze konkretne pytanie.

E90 320i powinno mieć aku 55ah czy 70ah ? Bo tylko te wartości można ustawić. 55 to trochę mało. W katalogach jest podane 62/65 ah ale przecież tej pojemności nie można ustawić w kompie więc aku będzie niedoładowany?

Ewentualnie czy mogę kupić 74ah i ustawić na kompie 70ah?

 

Jaki aku masz teraz w aucie, i czy jest to oryginalny zamontowany fabrycznie? Jeśli nie, to trzeba by odczytać z auta co jest tam zakodowane.

Bosch poleca 63ah lub 52ah (o ile dobrze wybrałem twój silnik bo nie wiem dokładnie który Ty masz w aucie), najlepiej sprawdź sam w katalogu. Wybrał bym raczej ten 63ah.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel który handluje AKU powiedział tak, bierz tam AKU gdzie będziesz miał najbliżej i najwygodniej go w razie czego reklamować. Cała reszta to marketing zgodnie z zasadą jak ktoś chce drogi i ładny to ma drogi i ładny, a jak ktoś tani i dobry to ma tani i dobry. ;) Większość awarii AKU to problemy z ładowaniem /stare trupy/ lub elektronika /nowe auta/ Po środku jest jakiś % faktycznie wadliwych jednostek które trafiają na reklamację.

Akumulator o tej samej pojemnosci im cięższy tym lepszy bo ma wiecej substancji aktywnej

 

 

i taka jest prawda z akumulatorami, generalnie są podobne

tylko później kwestia ile na starcie jest ich wadliwych

oraz też podobno prawdą jest waga akumulatora jest istotna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki aku masz teraz w aucie, i czy jest to oryginalny zamontowany fabrycznie? Jeśli nie, to trzeba by odczytać z auta co jest tam zakodowane.

Bosch poleca 63ah lub 52ah (o ile dobrze wybrałem twój silnik bo nie wiem dokładnie który Ty masz w aucie), najlepiej sprawdź sam w katalogu. Wybrał bym raczej ten 63ah.

 

Dopiero sprawdziłem :D myślałem że jest jakaś 55 i chciałem włożyć większy a tam siedzi malutki 46ah oryginał bmw. Nie wiem jaki jest zarejestrowany. Ale kupię jakiś dobry 55 i go ustawie jako 55 i będzie najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Bosch 52Ah (lub inny dobry) i zrób tylko rejestrację wymiany na nowy. Mała tolerancja w pojemności jest możliwa.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, da się to zrobić, jedynie stracisz prawdopodobnie trochę ustawień i zakodowanych rzeczy.

Opis kodowania jest gdzieś w "Poradach".

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Czy do mojego modelu E90 320d 163km 2007 rok wymagany jest akumulator typu AGM ?

Czy każdy model e90 ma moduł IBS ?

Moja klema minusowa to zwykły brązowy kabel :/

 

Na starym aku są takie numery:

BMW S61218381746

AW61218376450

Edytowane przez matyk90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, da się to zrobić, jedynie stracisz prawdopodobnie trochę ustawień i zakodowanych rzeczy.

Opis kodowania jest gdzieś w "Poradach".

 

Jakich zakodowanych rzeczy? Jak wyjmę całkiem aku to stracę średnie spalanie, może pamięć radia, może będę musiał programować szyberdach i szyby. Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Już w jednym wątku pisałem o tym, ale nikt nie odpisuje. Mam BMW e90 318d 122km. Po ostatnich mrozach auto przestaje mi palić. Myślałem, że to akumulator, ale ladowałem go dwa razy i nic nie pomogło. Samochód kręci, za każdym razem podczas załączenia samochodu grzeje świece, a na końcu gdy wyłączam go wywala mi błąd ABSu i serwisu w niektórych momentach silnik sam się wyłącza podczas odpalania go. Ktoś może pomóc w tej sprawie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.