Skocz do zawartości

Przeróbka lamp z anglika na europe


bugi81

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki ale one wtedy świeca tak ____ ____ a ja chcę żeby świeciły tak ___/ ___/

ale dzięki za podpowiedz

 

 

Nie ma swiecic __/__/, ale ma byc __ __/

Jedna lampa bije dalej aby oswiecic troche pobocza.

Sam mieszkam w Anglii i jezdzac za po europie przestawiam je. Zrob to samo na obydwu lampach i ma byc

Zreszta na kazdej lampie jest naklejka (jak ktos nie zdarl :wink: ), ktora mowi w ktora strone przesunac mechanizm do ruchu lewo, lub prawo stronnego

Proboj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna lampa bije dalej aby oswiecic troche pobocza.

Obie doswietlaja pobocze, stad ich asymetria snopu swiatla w obu lampach.

 

Co do tematu, powinny sie dawac przestawic na ruch lewo, lub prawostronny. Jest o tym w instrukcji obslugi.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma swiecic __/__/, ale ma byc __ __/

Jedna lampa bije dalej aby oswiecic troche pobocza.

I tu się mylisz - OBIE lampy europejskie mają linię światłocienia __/ __/ - właśnie po to aby obie doświetlały pobocze (linia ukośna w lewej lampie jest trochę bardziej płasko ułożona zaś w prawej trochę bardziej do 45' się zbliża .

Może Twoje mylne wrażenie wynika z tego, że jak się trochę odjedzie np od ściany to wtedy te linie światłocienia z lamp się zlewają w jedną i wtedy rzeczywiście bliższe jest to schematowi __ __/. Jednak wystarczy stanąć jakiś 1m od ściany i wtedy doskonale widać , że lampy świecą wg schematu __/ __/. Zresztą dorzucę Ci linka do obrazka, który rozwieje wszelkie wątpliwości: http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT_SAHa5wP4rNp7904lXuPpJDAwbY5iiZDAcKTOLm_UhQzUIIKr0uD9xg68

 

Co do tematu, powinny sie dawac przestawic na ruch lewo, lub prawostronny. Jest o tym w instrukcji obslugi.

Zgadza się - wyjmuje się korek na lampie (pisze o poliftowych bo takie mam), w środku jest metalowa dźwigienka, którą się przesuwa i spłaszcza linię światła aby można było jeździć na takich i w PL i w Anglii.

Tyle tylko, że odnoszę wrażenie iż autorowi wątku chodzi raczej o możliwość trwałego przerobienia np lamp anglika ab świeciły __/__/ zamiast jedynie __ __ (żeby nie trzeba było kupować specjalnie lamp europejskich. Pewnie da się to zrobić ale trzeba by rozebrać lampy i pogmerać w jej wnętrznościach.

 

Jeśli natomiast autor wątku pyta tylko o chwilowe dostosowanie lamp do jazdy w Anglii i PL to tak jak pisałem wcześniej - ten kapselek na górnej obudowie lampy otworzyć i przesunąć ta metalową dźwigienkę.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manolito77 ma racje ja zakupiłem bardzo tanio lampy 'soczewka' od anglika przed liftem lampa, i chodzi mi ze nie bawi mnie jak świecą tak ___ ___ po ustawieniu na europe a jak przestawię ta dzwignie to świecą lewo strony ruch czyli tak \____ \____ a ja chcę je przerobić na tak ___/ ____/ i pytam czy jest taki sposób i jak tak to jak i za ile???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam z rozbierania lamp, to za różnicę pomiędzy świeceniem ___/ ___/ a ___ ___ odpowiada blaszka zamontowana przed żarówką. I o ile się nie mylę, to jest ona zamocowana na małym nicie/ośce. Przestawiając tą wajchę ze zdjęć, przestawiamy właśnie tą blaszkę.

Jeśli udałoby się jakoś wykombinować odwrócenie tej blaszki, to taka przeróbka jest możliwa. Po rozebraniu reflektorów jest tam w miarę dobry dostęp, więc warto sprawdzić jak to wyjdzie w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kwestia jakie lampy się rozbiera - przedliftowe to bardzo komfortowa sytuacja. Poliftowe z początku produkcji też da się rozebrac z kloszy (podgrzac klej) ale te z końcowych wypustów to już ponoc masakra i ten klej nie jest już podatny na termiczne jego zmiękczenie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajan - ja już w dwóch autach widziałem, że właśnie ksenony tak na prawdę miały właśnie taką linię światła __---- __---- (u mnie także wygląda to właśnie w ten sposób, że ta ukośna nie idzie w nieograniczony sposób do góry tylko idzie przez chwilę a potem jest już kolejna linia płaska,równoległa do jezdni) ale już lampy zasilane zwykłymi żarówkami miały właśnie typowo __/__/. Być może w xenonach celowo ta ukośna linia jest przycięta żeby za mocno nie oślepiały.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czyli najpewniej trzeba rozebrać te lampy i obrócić blaszki/przesłony o 180' aby załamywały linię światła w europejską stronę?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabardzo nie ma ma jak ich odwrocic na mocowaniach maja wytloczone w jedna strone wypustki... jak odwrocimy je juz srobki nie przykrecimy (mowie o lampach po lift) mam gdzies foty zaraz poszukam chyba ze moze sie trzymac tylko na tych 2 na dole??? swiatlo nie bedzie rozpraszane???

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6600ad3021187a6f.html sory ale proboje wrzucic odrazu tu na forum fotke a nie moge;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

W przedlifcie najlepiej obrócić cała przysłonę. Rozbierasz całą lampę, odkręcasz od odbłyśnika soczewki przysłonę (siedzi na małych torxach i pozycjonuje ją mały bolec w odbłyśniku), bierzesz płaski śrubokręt albo kombinerki, urywasz ten mały bolec od odbłyśnika, obracasz przysłonę i skręcasz. Blaszkę do tymczasowej zmiany geometrii świateł trzeba całkowicie usunąć.

W sumie pół godziny roboty na 2 lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, czy w e90 prelci na ksenonie (zwykłym, nie skrętnym) można ustawić przysłonę w angielskiej lampie tak aby przeszła przegląd w Polsce nie wyciągając lampy z auta? Samo przestawienie przełącznika w lampie na ruch prawostronny nie zadowala diagnosty (przynajmniej tego który kontrolował moje auto).


Parę postów wcześniej ktoś napisał ze niby można i że to proste, ale czy ktoś jest w stanie to potwierdzić i zdradzić jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To dział e39 :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.