Skocz do zawartości

530d klocki ATE Ceramic vs zimmerman?


miazgat0r

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś podmienił tylko pudełko i nie dostałeś ceramic tylko zwykłe?

Właśnie chyba się wezmę wyjmę jeden kolcek i sprawdzę po numerze.

 

dokładnie tez bym tak zrobił. W razie czego moje ceramiki jeszcze świeże leżą na stole wiec mogę porównac z nr moich i ile mamy ten sam model klocków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBC RED STUFF to są dobre klocki ATE są o wiele gorsze!!

do tego polecam Tarcze EBC !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ja od jakiś 2 miesiecy jeżdżę na rotinger nacinane/nawiercane + klocki ATE ceramic i powiem tak że na tyle mam zwykłe oemowe tarcze + klocki, koła robią się po 3 dniach jazdy w miescie grafitowe a na przodzie nadal są czyste jak zaraz po myciu czyli jednak ta ceramika ma coś w sobie że sie tak nie pyli jak zwykłe klocki... Co do hamowania to jest o.k. przy normalnej jezdzie nie odczówam różnicy czy to sportowe czy seryjne tarcze, przy ostrej jezdzie już czuć różnice że miekkie robią się dopiero po sporej chwili , seryjne dużo szybciej... co do wad to denerwuje mnie odgłos przy mocniejszym hamowaniu, tak jakby był odczuwalno słyszalny efekt tarcia klocka po otworach i nacięciach na powierzchni tarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBC RED STUFF to są dobre klocki ATE są o wiele gorsze!!

do tego polecam Tarcze EBC !!

A ja nie polecam, bo mam takie w aucie (Red Stuff + Turbo Groove ) i poprzednie oryginały hamowały dużo lepiej. W zakresach prędkości 0-150 jest ok, ale powyżej stary komplet był znacznie lepszy.

Apropos - w A4 Quattro miałem zestaw ATE tarcze + klocki. Najlepszy set, jaki miałem w aucie. Nie do przegrzania. Tylko, że to były prawdziwe ATE a nie wyrób hamulcopodobny jak Brembo spod Częstochowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wypad z rodzina podczas spokojnej jazdy to i dębowe sie sprawdzą..... zwykle klocki ATE pyla jak kazde inne..... pare ostrych dohamowan i kola czarne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe... dałem tylko własną opinię w trybie miejskim w którym używamy bardzo często hamulce.

Obecnie koła czyste i nie piszczą.

Mechanik mi polecił że następnym razem do tego auta mam założyć ceramiczne bo są o wiele lepsze, trwalsze i mają lepszą przyczepność hamowania.

 

Wcześniej w innych autach a także innych bmw używałem ATE i też tak nie pyliły, owszem były ubrudzone jak to felgi ale nie przesadnie.

Chińskie zamienniki które miałem w jednym z poprzednich aut ( nie w bmw ) to była porażka, koła były brudne jak węgiel.

 

Mam wieloletnie doświadczenie w jeździe po całej europie bo w roku średnio robiłem po około 200 tyś. km i to nie były rodzinne wypady...

teraz nie mam już takich przebiegów.

Nie jestem znawcą, tylko dałem opinię z własnego doświadczenia na klockach ATE.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda opinia cenna.... ;) teraz w 120d mam oryginalne klocki od bmw to tez chyba ATE?? tak?? i co tydzien kola czarne jak diabli.... okolo 600 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.