Skocz do zawartości

320d Brak mocy


Darne74

Rekomendowane odpowiedzi

Gościu głupoty pleciesz,jeżdżę tym motorem 150KM dopiero 3 rok zrobiłem 80k i żadnego złego słowa nie powiem na ten motor. Ale trzeba o ten samochód jak każdy dbać. Przede wszystkim ważne jest olej na którym się jeździ. Ja jeżdżę na motorexie szwajcarskiej firmy i wszystko jest ok, oprócz tego filtry i SPOSÓB jazdy dieslem. Oczywiście zgadzam się 330 to jest to!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru podważać wyższości 330d nad 320d, ale takie obiegowe opinie Wujcia Dobra Rada tratuję z dystansem.

Wystarczy spojrzeć ile jest 320d, a ile 330d i wtedy wyjaśni się dlaczego części do tego modelu sprzedają się lepiej i dlaczego częściej można spotkać taki model u mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru podważać wyższości 330d nad 320d, ale takie obiegowe opinie Wujcia Dobra Rada tratuję z dystansem.

Wystarczy spojrzeć ile jest 320d, a ile 330d i wtedy wyjaśni się dlaczego części do tego modelu sprzedają się lepiej i dlaczego częściej można spotkać taki model u mechanika.

Bo po prostu 330d się nie psują i nie spotyka się tych modeli u mechanika :mrgreen:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj na kompie i wywalilo mi 2 bledy:

1.czujnik ruchu iglicy

2.zawór przeladowania turbiny

w przypadku tego drugiego gosc usunal i dalej nie wyskakiwal a pierwszego nie dalo sie usunac wogole.od czego tu zaczac jakies dzialanie ,znajomy mi mowil ze to cos oparte na recylkulacji spalin i moze wystarczy rozebrac,przeczyscic,bedzie ok.nie wiem od czego tu wogole zaczac,przydalyby sie jakies sugestie,ewentualnie moze ktos juz cos takiego mial,i jak mu z tym poszlo,ile zabulił??

"...pamietaj ze na drodze nie jestes sam..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj konkretny błąd bo nie wiem czy chodzi ci o iglice w pompie wysokiego ciśnienia czy o EGR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok no ja jestem laikiem ale ten co podlaczal pod kompa tak powiedzial,moze cos pokrecil.ale założmy ze we wtryskiwaczu sterujacym jest tak jak mowisz czy to cos tak konkretniej powaznego??

bylem dzis dopytac o ten czujnik doladowania turbiny w sklepach to mi powiedzieli ze tylko ASO :mad2: ,a w jednym ze nawet nie wie co to jest. :duh:

musze cos z tym zrobic bo auto raz idzie z reguly jak zimne lub troche odpocznie,a wiekszosc jazdy to strach sie brac za kogos bo nie ma czym. :cry2:

dodam jeszcze ze koles mi parametry pracy turba sprawdzal mowi ze wsio ok,a jesli chodzi o wtrysk to ze cos z kątem jest nie tak bo bylo 0,68 a norma do 0,2 czegos tam.

nadmieniam ze w kwestii diesla jestem na razie kompletnym amatorem. :? :?

"...pamietaj ze na drodze nie jestes sam..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru podważać wyższości 330d nad 320d, ale takie obiegowe opinie Wujcia Dobra Rada tratuję z dystansem.

Wystarczy spojrzeć ile jest 320d, a ile 330d i wtedy wyjaśni się dlaczego części do tego modelu sprzedają się lepiej i dlaczego częściej można spotkać taki model u mechanika.

Bo po prostu 330d się nie psują i nie spotyka się tych modeli u mechanika :mrgreen:

 

Mariusz i piszesz to Ty!

 

Przecież wymieniłeś tyle rzeczy w swojej 330 ze dało by rade kupić za to kolejne bmw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru podważać wyższości 330d nad 320d, ale takie obiegowe opinie Wujcia Dobra Rada tratuję z dystansem.

Wystarczy spojrzeć ile jest 320d, a ile 330d i wtedy wyjaśni się dlaczego części do tego modelu sprzedają się lepiej i dlaczego częściej można spotkać taki model u mechanika.

Bo po prostu 330d się nie psują i nie spotyka się tych modeli u mechanika :mrgreen:

 

Mariusz i piszesz to Ty!

 

Przecież wymieniłeś tyle rzeczy w swojej 330 ze dało by rade kupić za to kolejne bmw...

Tak ja to piszę, ponieważ koło dwumasowe które wymieniłem, sprzęgło kompletne, poduszki silnika i skrzyni, były niepotrzebnie wymieniane bo problem który miałem z grzechotaniem leżał w skrzyni biegów, zresztą sam pamiętasz jak kolega Roger-Nysa z forum podczas spotkania z nim twierdził że to nie jest koło i żebym nie szukał dziury w całym ale że ze mnie jest taki pedancik że wszystko musi grać na tip-top zacząłem wymieniać po kolei ale rzeczy które nie miały wpływu na ten problem z grzechotaniem dopiero na samym końcu zrobiłem skrzynię biegów, która i tak nie była najgorsza ale cóż u mnie jak wiesz musi być, wszystko na tip-top, zresztą nie żałuję bo teraz mam wszystkie newralgiczne punkty wymienione i mogę czerpać radość z jazdy :D

P.S.

Może Andrzej jakieś grupowe spotkanko, chyba wszyscy są już po urlopie?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zwalilem te plastikowe obudowy silnika i zauwazylem ze przy 1 (mocno) przy 2 (mniej) wtrysku(patrzac od przodu na wtryski) jest mokro od czegos wydaje mi sie ze to olej.2 koncowe wtryski suchutkie.czy moze byc tak ze w okolicy tych 2 pierwszych wtryskow wywalilo mi uszczelke pod klawiatura i wali mi olejem ktory dodatko jakos trafia do turbiny i mi go przepala skad biora sie te niebieskie spaliny??gniazdo pierwszego wtrysku naprawde mocno zlane,ogolnie to ta cala plastikowa obudowa w ktorej jest tez korek od wlewu oleju jest jakby spocona.dodam ze ten brak mocy i kopcenie raczej nie jest zwiazane ze zuzyciem tlokow,pierscieni czy tam czegos powazniejszego ,gdyz stalo to sie praktycznie z godziny na godzine,wczesniej beemka rwala jak wsciekla praktycznie w kazdym zakresie obr i nie bylo mowy o jakiejs turbodziurze.egr dzis wymontowalem,brak jakichkolwiek nagarow.na kompie wywalilo mi te dwa bledy(jak wyzej).
"...pamietaj ze na drodze nie jestes sam..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.