Skocz do zawartości

Światła dzienne e60/61 z modułem LMA2


e61

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Hej,

 

Udało się :)

 

W LM2 parametr o którym pisałem nie jest potrzebny.

 

Wszystko, co potrzeba w LCI, żeby DRL zadziałało, to

 

// TAGFARHLICHT_ECE

// Aktiv ( u mnie było już aktywne)

 

VERHALTEN_DRL_TFL_33 - ta opcja !

DRL_S

 

PWM_PIN_11_63_33 - ta opcja wymagała u mnie zmiany z 04 na 01 - napięcie 13,2V

wert_01

 

// DRL_TFL_SML_33 (to u mnie było aktywne)

// Aktiv

 

 

Jednak wyłączyłem, bo nie działał mi coś czujnik zmierzchu (nawet w nocy DRL) :D

 

Ma ktoś pomysł jak uaktywnić, żeby przełączało pomiędzy ringami na mijania z automatu?

Gdzieś też widziałem jak wyłączyć tylne światła w DRL.

 

Oczywiście przełącznik był w pozycji 0. Jak dałem na auto - od razu włączały się mijania z wszystkim.

 

Po tej zabawie rozumiem, że wszystko co odczytam z modułu, to wszystko :) Nie ma nic więcej.

Nawet wczytanie tym samym nic nie psuje.

 

Oczywiście warto pamiętać o SP DATEN, bo to może popsuć :)

 

Pozdrawiam :mrgreen:

Ja mam lm2,ale w przelifcie,co sie stanie jak ustawie drl jak kolega,tzn zwieksze napiecie na ringach to zarowki wytrzymaja czy pojda sie BAD?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mnie się wydaje że jeśli na pozycji zero masz dzienne to na auto też powinny ci się włączyć. Kiedy to sprawdzałeś? Teraz jest już ciemno a sztucznym światłem czujnika nie oszukasz, musi być dzienne. Sprawdz jutro rano czy ci sam nie przełącza jak dasz na auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lm2,ale w przelifcie,co sie stanie jak ustawie drl jak kolega,tzn zwieksze napiecie na ringach to zarowki wytrzymaja czy pojda sie BAD?.

 

Nie znam się ale brzmi tak, że może skończyć się źle ;). Zainwestuj w lampy poliftowe jeśli masz już LM2, do starych dołożysz ze 600zł i będziesz miał ringi poliftowe. Ja tak zrobiłem, stare lampy sprzedałem na pniu, pewnie też dlatego że były w fajnym stanie, nie zmatowione bo mam mały przebieg - gość miał zwykle w E60 przedliftowej a chciał zenony no i mu sie przydały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Jeżeli podniesiesz w granicach rozsądku ( do 14v) nic sie nie stanie, ja co prawda w poliftowych zarowkach ale mam teraz 18v i dają rade, ale żarówki muszą byćmarkowe, takie tanioszki po 0zł z allegro wybuchały przy 14

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to myślę że będą Ci działać :). Też się tak bawiłem świeceniem lampką i nie działało :D, w dzień bez problemu :cool2:

 

Teraz mam na zero dzienne a na auto dzienne lub zenony w zaleznosci od pory dnia.

 

Cześć,

 

A świeci Ci tył?

Ja chciałbym osiągnąć aby podczas działania ringow nie swiecil tyl. A jak zacznie dzialac na swiatlach mijania, to wtedy swieciloby wszystko.

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
ale mam teraz 18v i dają rade

 

A skąd tam 18V ! ?

 

Ja mam e91 z lampami LCI i mogę zakodować sobie customowe napięcie na żarówkach, zreszta w LM2 z tego co pamiętam też się da ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to myślę że będą Ci działać :). Też się tak bawiłem świeceniem lampką i nie działało :D, w dzień bez problemu :cool2:

 

Teraz mam na zero dzienne a na auto dzienne lub zenony w zaleznosci od pory dnia.

 

Cześć,

 

A świeci Ci tył?

Ja chciałbym osiągnąć aby podczas działania ringow nie swiecil tyl. A jak zacznie dzialac na swiatlach mijania, to wtedy swieciloby wszystko.

 

Jak dobrze pamiętam to u mnie jest tak, że przy dziennych z przodu z tyłu świecą same pręgi, a przy mijania z przodu, z tyłu świecą pręgi plus to okrągłe światło od strony klapy. No ale ja mam pre-LCI i po wymianie modułu na LM2 a potem lamp na LCI, dzienne dzialaja mi od poczatku bez dodatkowych kodowań NCS-em, dlatego nic więcej nie grzebałem jak dotąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to myślę że będą Ci działać :). Też się tak bawiłem świeceniem lampką i nie działało :D, w dzień bez problemu :cool2:

 

Teraz mam na zero dzienne a na auto dzienne lub zenony w zaleznosci od pory dnia.

 

Latarka ok 16led daje rade, lub jazenówka, testowane

 

 

Cześć,

 

Sprawdziłem i bez zmian.

 

Auto - świecą mijania + tył

0 - DRL (bez brewek) + tył

 

Auto w ogóle nie reaguje na zmiany natężenia światła.

 

Pewnie jakoś koduje się automatyczne włączanie świateł... I obsługę A.

U mnie świecą się brewki + ringi + mijania - tak samo tył + tył brewki.

 

Ale sprawdzone :)

Nie mogę pobrać kodowania z modułu RLS .

 

Pozdr

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zauważyłem że kiedy wyłączę w idrive daytime running lights i welcome lights (choć nie wiem czy welcome lights przeszkadza) a wyłącznik jest w pozycji A, to wtedy światła włącza czujnik światła.

 

Jasno - nic nie swieci, ciemno - zapala światła przód+ringi+brewki+tył.

 

Piszę to gdy nie mam zakodowanych teraz DRL (brak czasu)

 

Pewnie teraz w przypadku zakodowanych DRL i niewłączonej opcji DRL w idrive powinno samo przełączać.

 

Jednak i tak pozostaje problem z brakiem montażu LEDów w ringi w lampach niexenonowych :? :cry:

 

gv

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
chodz na teamviewer, zrobi sie to w myk

Dobrze że kolega Capaz pomógł koledze , ale szkoda że nie opisaliscie

co dalej bo tez bym to zrobił ..

dodam że

// DRL_TFL_SML_33 jest rownież jak u kolegi na aktiv

// TAGFARHLICHT_ECE_1 , 2 i 3 jest rownież na aktiv

VERHALTEN_DRL_TFL_33 - drl_tfl_off

PWM_PIN_05_62_34

wert_05

 

Znalazłem jeszcze wpis

DRL_TFL_BLK_V_GED

nicht_aktiv

DRL_TFL_KZL

nicht_aktiv

DRL_TFL_RL_BL

nicht_aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam wersje przedlift modul LMA i przy odczytywaniu pliku z ustawieniami z modułu LMA wywala mi taki bląd :

 

 

ERROR! Modul: LFCDHDIA.CPP (A_E60LM2.IPS/IPO), Proc: CDHapiResultText, LineNr: 01, ErrorNr: 2000

COAPI-2000: EDIABAS or SGBD error

IFH-0003: DATATRANSMISSION TO INTERFACE DISTURBED

 

>> ERROR! Modul: COAPI2.CPP, Proc: coapiRunCabd, LineNr: 06, ErrorNr: 2000

CODIERDATEN_LESEN

 

 

plik sie tworzy w folderze work ,ale bo je sie go zmieniac i kodowac bo nie wiem czy przez ten blad mi sie cos nie schrzani ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Nie sadze zeby problemem byl kabel. Kolego Kazeb w.tygodniu byc.moze bede w Polanicy to zerkne na to co tam sie.dzieje ale nie uwqzam zeby kabel byl przyczyna

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

odświeżę trochę kotleta, nie odszukałem nic związanego z moim "problemem", mianowice mama wersję przed lift, nie chche zmieniac lamp ale interesuje mnie opcje lamp pzednich jak w tych po lifcie, mianowice, ringi/swiatla po otwarciu pilotem, przy skrecie kołami załączana dodatkowa zarowka, i teraz pytanka,

1. czym roznia się reflektory przedliftowe z poliftowymi (nie chodzi mi o wygląd czy inna wtyczke )

2. zeby moc zakodować te opcje wystarczy zmienić LM na LM2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Za bardzo nie wiem jak dużo wniosę do tematu, ale wydaje mi się, że moduł LM2 nie ma opcji doświetlania zakrętów przez załączanie dodatkowej żarówki. Muszą być reflektory najwyższe, tj. biksenon skrętny.

 

Na pewno LM2 da Ci opcję Welcome Lights, czyli eleganckie światła powitalne ;)

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.