Skocz do zawartości

e36 320i duże spalanie


chomik90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem trochę na forum i nie znalazłem odp. Mam e36 z 1992roku silnik 2,0 bez vanosa, moim problemem jest spalanie auto średnio pali mi ok 25l/100 to jest o dużo za dużo. Co może być przyczyną? Czy możliwe jest że rozjechały się mapy i źle dawkuje paliwo? Dodam że przepływka, krokowy, sonda są dobre było to sprawdzane u mechanika. Z góry dzięki za pomoc i odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przedewszystkim stan świec, filtra paliwa i powietrza, sonda lambda, czujnik temp. wody. Sonda i czujnik muszą wyjść na komputerze, tak samo jak przepływka i krokowy. Nie wiem jak sprawdzał to Twój mechanik.

Oczywiście warto sprawdzić czy silnik nie łapie lewego powietrza. I powiec jeszcze jak obliczyłeś spalanie samochodu. Tylko nie pisz że wlałeś za 50 złotych i zrobiłeś 50km i sie rezerwa zapaliała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak świece, filtr powietrza, sonda i przepływka była wymieniana, krokowy czyszczony, Sprawdzał sondę jakimś miernikiem a przepływke nie wiem . spalanie liczyłem w ten sposób że zatankowałem samochód do pełna i po 100km tankowałem znowu do pełna, powiem że nie raz sprawdzałem spalanie i wychodziło od 22l/100 do 25l/100km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A przejedź wiecej niz 100km, wyjeźdzj bak do końca, moze wina gdzieś w odpowietrzeniu baku i dlatego są mylne wyniki. Skoro sonda sprawna, świece nowe, to powinno być git. SIlnik chodzi prawidłowo, ciągnie jak nalezy, bo raczje tak duże spalanie bedzie sie objawiać w pracy silnika, bo nie da sie przepalić dwa razy wiecej paliwa (przy normalnej jeździe) niz to powinno być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z takim spalaniem, to musi śmierdzieć benzyną na maksa! Podepnij to auto pod kompa, zamiast wymieniać pół samochodu! Dobry diagnosta dojdzie w czym rzecz.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.