Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co masz z autem nie tak, ale masz nie tak i to grubo. Nie mów że na kompie nie byłeś?

Ja mam 4.4i z 2001r od miesiąca, spalanie książkowe;

Miasto 18-20l

Mieszane 14-16l

W koło ogona ( do 10km) 18l

Autostrada do 130km/h 13-14l

Do 100km/h pewnie do 11-12l zejdzie(z wiatrem)

A jeszcze nic przy niej nie robiłem.

Wszystko to normalna jazda, choć wolno bardzo trudno się tym jeździ;)

Nie ukrywam że stojąc przy dystrybutorze już tęsknię za e46 330d.

Edytowane przez Kwast.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ile wam pali 4.4

Tylko k u r w a bez klamania jak z dlugoscia kutasa tyle ze odwrotnie i sie okazuje ze v8 poli tyle co clio 1.2

 

Chwalenie się że ma się małe spalenie jest jak chwalenie się tym, że mały penis mniej uwiera w majtkach :lol:

 

A co do tematu to zacznijmy od podstawowych rzeczy - mówimy o rzeczywistym, wyliczonym spalaniu pomiędzy tankowaniami do pełna czy tym podawanym przez kompa? Mówimy o LPG czy benzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bęzynie oczywiście(gazu nie mam i mieć nie będę ).

Dane ze zużycia nie z kompa(choć te się pokrywają).

Ja tankuje zawsze 0.5 zbiornika, tz. za €50 . Przy kursie ponad €1.50/l , robię około 180km w koło ogona w ciągu tyg.

Wiem ,to mało km/tydz , ale odcinki do 10km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie liczone z dystrybutora i to lpg wiec

Miasto: kolo 20l z tego względu kolo bo jak mniej cisne to wyjdzie 19l jak więcej to i 21l

Trasa: najmniej udało mi się zejść do 15l średnio wychodzi tak 16-17l oczywiście wszystko lpg :)

przy oponach 255/50/19 285/45/19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy rdza sie pojawiła gdzie kolwiek? I jeszcze mam pytanko ile pali? na trasie i mieszane.

 

Gorzej wygląda niż moja e39, ale być może wynika to z tego, w jakich warunkach (góry, sól) te samochody były użytkowane przez poprzednich właścicieli. Trzeba spojrzeć jak wyglądają konkretne egzemplarze. Spalanie z kompa od 7,8 (lato, trasa mieszana) do 9,2 (zima, koło domu) i raczej pokrywa się z rzeczywistością, koła 235/60?/17. Większego spalania nie widziałem. Nie deptam na zimno, na czas wymieniam filtry i oleje, nie jeżdżę jakoś specjalnie po emerycku, ale też nie szaleję (bo tym samochodem nie da się ścigać ze współczesnymi osobówkami). Koledze e70 3.0d podobno pali 12, ale zapewne ma cięższą nogę i nie zważa na temperaturę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

A czy rdza sie pojawiła gdzie kolwiek? I jeszcze mam pytanko ile pali? na trasie i mieszane.

 

Gorzej wygląda niż moja e39, ale być może wynika to z tego, w jakich warunkach (góry, sól) te samochody były użytkowane przez poprzednich właścicieli. Trzeba spojrzeć jak wyglądają konkretne egzemplarze. Spalanie z kompa od 7,8 (lato, trasa mieszana) do 9,2 (zima, koło domu) i raczej pokrywa się z rzeczywistością, koła 235/60?/17. Większego spalania nie widziałem. Nie deptam na zimno, na czas wymieniam filtry i oleje, nie jeżdżę jakoś specjalnie po emerycku, ale też nie szaleję (bo tym samochodem nie da się ścigać ze współczesnymi osobówkami). Koledze e70 3.0d podobno pali 12, ale zapewne ma cięższą nogę i nie zważa na temperaturę silnika.

Twoje x5 pali mniej niz moja 120d...ciekawe :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E53 4.6is 2003r automat

 

Lato LPG koła przód 275/40/R20, koła tył 315/35/R20 spalanie miasto 20-25 l/100 km, trasa 120-160 km/h 15-16 l/100 km

Zima LPG koła przód i tył 255/55/R18 miasto 20 l/100 km, trasa do sprawdzenia.

 

Pozdro Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
SIEMA SIEMA WSZYSTKIM

 

Mam do was moi drodzy pytanko otóż

Znalazłem bmw x5 e53 rok 2003 3.0d 184km skrzynia manualna. Przebieg okolo 140 tys km

Bezwypadek

Wkascicielem jest Pan który ma te auto od 2005 roku osobiście je sprowadził i twierdzi że auto jest dobre tylko lać i jechać .

Oglądałem je i żeczywiscie wygląda ladnie nie zniszczone raczej autentyk właściciel sprawia wrażenie pozytywne bez zastrzeżen.

 

Co myślicie o takim autku co wartko sprawdzić przec zakupem czy wartko pchać sie na servis bmw i placic lilka setek za sprawdzenie czy wystarczy pojechać na przeglad i po prostu spojzec od spodu czy nie ma rdzy czy innych uszkodzeń itp.

 

Z wstępnych pytań miał tylko naprawiane czy wymienione turbo bo coś tam się tam stało że chyba coś się zacieło i coś tam się stopiło czy coś takiego i dlatego byla naprawa.

 

Powiedzmy ze przebieg jest oryginalny i z tego powodu mam nadziejen że jeszcze przejedzie te 100000 tys bez problemu czy ja sie myle?

 

 

 

No i stało się byłem ale nie kupiłem . okazało się że auto od spody zaczęło gnić tylny most mokry z turbo leci a opony są już 12 letnie właściciel udawał że nić nie wie o rdzy i tak dalej i powtarzał że auto już ma dużo lat ale to jego zaniedbanie bo nawet nie wiedział czy w mostach i w skrzyni olej wymieniał hehe (pacan) mieć x5 i nie wymieniać oleju oszukiwał a myślałem że równy z niego gość al to był karaluch oszukańczy. no szkoda bo na zewnątrz i w kabinie naprawdę robiła robotę .

 

radze każdemu uważać na skąpych pacanów

 

Prosze was drodzy forumowicze o jakieś sugestie co kolwiek , co z rdzą czy one rdzewieją ?

Auto mi sie spodobało choć jazdy testowej nie było i już je nawet zaklepałem ale przed zkupem obowiazkowo musi być moim zdaniem sprawdzenie podłogi bo boje sie rdzy.

 

Podaje vin jeżeli komuś się przyda w poradach

 

Vin: wbafa71000lk74650

 

Pozdrawiam i czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się byłem ale nie kupiłem . okazało się że auto od spody zaczęło gnić tylny most mokry z turbo leci a opony są już 12 letnie właściciel udawał że nić nie wie o rdzy i tak dalej i powtarzał że auto już ma dużo lat ale to jego zaniedbanie bo nawet nie wiedział czy w mostach i w skrzyni olej wymieniał hehe (pacan) mieć x5 i nie wymieniać oleju oszukiwał a myślałem że równy z niego gość al to był karaluch oszukańczy. no szkoda bo na zewnątrz i w kabinie naprawdę robiła robotę .

 

radze każdemu uważać na skąpych pacanów :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.