Skocz do zawartości

3xx montaż wycieraczek bezprzegubowych


scarab

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem, chcę zamontować wycieraczki bezprzegubowe OE BMW w miejsce standardowych, problem w tym, że według realoem

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/a/q/133.png

trzeba usunąć część nr 9, bez jej usunięcia jak zauważyłem wycieraczka nie dolega prawidłowo i nie wyciera fragmentu szyby. Jak wyjąć tą część? Trochę się z tym dziś naszarpałem ale nie udało mi się wyjąć, nie widzę tam żadnego zatrzasku do podważenia ani nic a nie chciałbym połamać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element jest osadzony na drobnym wieloklinie i do demontażu potrzebujesz ściągacz wtedy schodzi bez problemu, można to zdjąć bez sciągacza ale zazwyczaj mocno siedzi i możesz coś uszkodzić, ten sciągacz ja kupiłem sobie w Norauto ale w motoryzacyjnym też powinieneś kupić jest do tego najlepszy ściągacz do sworzni. Wkładasz pomiędzy oś obrotu wycieraczki wycięcie ściągacza a następnie wkręcając śrubę dociskając oś wychodzi ci ładnie ramię wycieraczki. Kolego napisz mi co to za wycieraczki bezprzegubowe bo zastanawia mnie jak się je montuje :?:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zdejmować całego ramienia z wieloklina tylko usunąć jeden element :)

http://images39.fotosik.pl/1031/041fd735e2156ebb.jpg

Udało mi się go zdjąć bezstratnie śrubokrętem chociaż mocno siedział. Wycieraczki bezprzegubowe montuje się tak samo jak zwykłe, jedyna różnica to ten kawałek plastiku do usunięcia, wyglądają tak:

http://www.dataplatform.de/images/aerotwin2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam Boscha chociaz w moich okolicach na nie mowi sie po prostu "płaskie" i dzialaja bardzo dobrze, sa ciche i ladnie zgarniaja wode. Tylko cena kosmiczna bo za dwie to kolo 90/100 pewnie wychodzi, niektorzy twierdza ze te marketowe po 20 "bezprzegubowe" dzialaja rownie dobrze ale nie sprawdzalem marketowych.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam Boscha chociaz w moich okolicach na nie mowi sie po prostu "płaskie" i dzialaja bardzo dobrze, sa ciche i ladnie zgarniaja wode. Tylko cena kosmiczna bo za dwie to kolo 90/100 pewnie wychodzi, niektorzy twierdza ze te marketowe po 20 "bezprzegubowe" dzialaja rownie dobrze ale nie sprawdzalem marketowych.

Ja właśnie kupiłem te 20 zeta na allegro i po jednej zimie nadawały się do wyrzucenia, ponadto tylko na początku ładnie zbierały wodę a później coraz gorzej i zaczeły strasznie pierdzieć, więc nie polecam nazywały się Dipp, nie polecam nikomu są beznadziejne.

Nie trzeba zdejmować całego ramienia z wieloklina tylko usunąć jeden element :)

http://images39.fotosik.pl/1031/041fd735e2156ebb.jpg

Udało mi się go zdjąć bezstratnie śrubokrętem chociaż mocno siedział. Wycieraczki bezprzegubowe montuje się tak samo jak zwykłe, jedyna różnica to ten kawałek plastiku do usunięcia, wyglądają tak:

http://www.dataplatform.de/images/aerotwin2.jpg

Dlatego mnie zastanawiało po co całe ramię demontować, jak później nie będzie możliwości umocowania tychże wycieraczek, myślałem być może kupiłeś jakieś z całymi ramionami dedykowanymi do wycieraczek. Bo ja też kupiłem wycieraczki Boscha Aerotwin i od strony pasażera na samym dolnym roku nie wycierają tej powierzchni szyby, nie wiem czy coś nie tak z tymi wycieraczkami, czy poprostu jest to normalne?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja też kupiłem wycieraczki Boscha Aerotwin i od strony pasażera na samym dolnym roku nie wycierają tej powierzchni szyby, nie wiem czy coś nie tak z tymi wycieraczkami, czy poprostu jest to normalne?

Na pewno masz właściwą długość?

 

mi tylko w stanie spoczynku wycieraczek odstaje delikatnie na jakies 3cm sam koniec od strony pasazera, ale podczas ruchu ladnie dolega do szyby i zgarnia wszystko.

 

U mnie jest podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy czy mogibyście ponownie wrzucić zdjęcie elementu, który należy zdemontować przed założeniem wycieraczek bezprzegubowych [to wcześniej zamieszczone jest niedostępne] a nabyłem ori bezprzegubowe gdyż standardowe nie są już dostępne w ASO...

 

z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do firmy DIPP ja na jednych jezdzilem 3 sezony teraz zmienilem na nowe tez dippy tylko dlateo ze ta od strony kierowcy sie zuzyla. Za nowe dippy zaplacilem cos kolo 40zł. Polecam bo niczym od boscha sie nie roznia, pracuja cich i caly czas ladnie zbieraja.
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W trzech autach używałem wycieraczek z tesco ALCA (wcześniej zwykłe a teraz płaskie), stosunek ceny do jakości jest nie do pobicia :lol: obecne mam 2 lata i zbierają idealnie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Moje alca mają już 2.5 roku i chodzą elegancko :wink: u mojej lubej sprawdzają się zwykłe boscha, jakieś pół roku i są ok.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba usunąć część nr 9, bez jej usunięcia jak zauważyłem wycieraczka nie dolega prawidłowo i nie wyciera fragmentu szyby. :roll:

 

U mnie jest tak:

wycieraczka pasazera nie ma tego elementu, natomiast kierowcy ma,(tak już było jak kupiłem auto), do tego mam założone wycieraczki bezprzegubowe i ... jest idealnie.

Element w niczym nie przeszkadza, a nawet "przytrzymuje" koniec pióra podczas pracy.(600 mm bo 580 akurat nie było).

 

P.S.

Miałem Valeo, Bosch, alca, noname i teraz używam markgum ( czy jakoś tak).

Najlepsze w mojej opinii Markgumy, potem valeo, alca (też dobre) i potem długo nic (w tym Bosch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam "płaskich" boscha aerotwim i jestem zadowolony. Fakt że zimy z nimi jeszcze nie przeżyłem ale pierwsze wrażenia ok. Bo płaskie kupione w hipermarkecie zaraz po założeniu przeskakiwały na szybie a po dłuższej pracy w deszczu popiskiwały. Zobaczymy tylko czy cena którą sobie życzy bosch za swoje wycieraczki jest warta. Znowu w focusie mam motogumy i heh 2 rok leci i jak nowe ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.