Skocz do zawartości

[e60] Przycisk otwierania bagażnika


2chap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u mnie wystąpił ten sam problem, kabelki co prawda nie pourywane ale po przecierane zatem zwarcie bankowo było, objawy jakie występowaly to po zamknieciu klapy sama się otwierała bądz chwile po zamknieciu i ruszeniu autem, mryganie lewej lampki oswietlenia tablicy. Parę dni temu zaskoczyl mnie fakt że nie mogę otworzyć klapy ale z kluczyka jak i z wewnatrz przyciskiem otwiera.

W wiązce znajduje się 9 kabelków z czego 4 miałem przetarte ale nie oberwane, zaizolowałem je by nie wystepowało zwarcie ale pomimo to w dalszym ciągu nie mogę otworzyć klapy mikrostykiem.

Wspomnę jeszcze że przed tą blokadą a może nawet już jak to się stało ale napewno to był 1 lub 2 raz parę dni temu (nie pamiętam), mrygała lewa lampka oswietlenia tablicy i było słychać brzęczenie w okolicach klamki bagażnika.

Pomimo zaizolowania kabelków w dalszym ciągu nie mogę otworzyć klapy, czy wie ktoś gdzie leży problem ? Zamek ? Klamka z mikrostykiem ?


Z góry dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zwarcie mogło uszkodzić zamek. Można poszukać w schematach jaką drogę pokonuje sygnał z wyłącznika w kabinie do zamka /czy czegoś nie ma po drodze/ i pomierzyć we wtyczce przy klapie czy dochodzi napięcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwarcie mogło uszkodzić zamek. Można poszukać w schematach jaką drogę pokonuje sygnał z wyłącznika w kabinie do zamka /czy czegoś nie ma po drodze/ i pomierzyć we wtyczce przy klapie czy dochodzi napięcie.

Hej, mógłbyś mi wskazać schemat jakiś link , bo nawet nie wiem jak tego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej przy okazji zapytam czy z pilota również da się zamknąć klapę bagażnika? ( chodzi mi że sama się oposci)

W E60 nie ma siłowników do samoczynnego zamykania klapy, przynajmniej u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej przy okazji zapytam czy z pilota również da się zamknąć klapę bagażnika? ( chodzi mi że sama się oposci)

W E60 nie ma siłowników do samoczynnego zamykania klapy, przynajmniej u mnie

Sorry chodzi mi o e61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
czy klamka mikrostyk po liftowa pasuje do przed liftowej?

Cześć

cała klamka tzn. mikrostyk tego już bym raczej nie rozbierał na drobniejsze. 50 zeta na alledrogo. Jak pytasz czy pasuje z poliftu to tak - pasuje. Ten mikrostyk był montowany we wszystkich e60, w e61 tylko do liftu, oraz w e39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
Witam. Od dzisiaj mam ten sam problem z zamkiem klapy bagażnika. A więc nie otwiera się lub otwiera ale bardzo rzadko, poza tym jak już otworzyłem to nie mogłem zamknąć . Ale w końcu jakoś zaskoczyła i mam nadzieję że się w nocy nie otworzy. Jutro będę poszukiwał " BRĄZOWY KABELEK" . Podzielę się wrażeniami jak to naprawie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.