Skocz do zawartości

chce kupic bmw 5 czy 3?


gniotek

Rekomendowane odpowiedzi

troche to skomplikowane ale moze jakos w paru zdaniach sie uwine

chce kupic bmw 318 z ok 2007-2008 roku lub 525 z 2006 diesel

520 nie chce bo czytalem ze maja wadliwe silniki a nie chce kupe kasy wywalic na zlomka

bede kupywal w niemczech bo tu mieszkam

nie zanm sie za bardzo na beemkach :)

noi z tad pytanie jaka jest rznica spalania czy te 525 rzeczywiscie pala po 11 litrow w miescie?

czy te 318 o duzo mniej Pala? na co zwrcic uwage przy kupnie?

i co zauwazylismy

na 5 bmw co jechalismy zobaczyc zawsze sprzedawal je Turek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 318D posiadam taką z 2009/2010 tzn 147kM

Kiedy żona jeździ (ale ma zadatki na kierowcę sportowego) miasto śr. 6,3 lit/100km trasa 5,6 lit/100km

 

Kiedy ja wsiadam w trasie średni 180 km/h to 7,5 litra a jak cala rodzinka i bagażnik załadowany, klima, gaz do dechy to i do 9,0 dochodzi :(

------- /// M ---------
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ze odpowiedzi

ale chyba jednak bedzie ta trojka

bo z tego co widze one o duzo mniej Pala

a wole sama sobie poszukac w sumie mam czas

szukam jakiejs okazjii w sumie to jak jest nawigacja to siedzenia takie zwykle sa moje wymarzone

kombi nawigacja skorzane fotele lub takie z materialu co taki prostokat na siedzeniu wyjezdza tempomat w sumie to one prawie wszystkie maja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to juz mma metlik

na dniach auto bedzie kupione

a mi sprzedawca jeden powiedzial ze 11 pali :(

noi sie zniechecilam i do tego te wadliwe silniki

cholera bo piatka tak mi sie podoba...... i przewaznie ma wszystko w standardzie a zeby trojka miala to co chce to czeeba duuzzo szukac a jak juz jest to przewaznie 400-500 km czeba jechac :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra pora sie zebrac w poniedzialek chyba bede mogla wypelnic rubryke moje bmw :norty:

no ale jeszcze prosze o uwagi

chce kupic albo 525d z 2006

albo 318 z 2008

(na tyle mam kasy przeznaczinej..)

i co tu brac?

piatka wiecej spali oczywiscie mowimy o dieslach ale za to komfort lepszy eh

doradzcie albo obrzydzcie ta 5 lub 3-jke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

E60 nie jest wiele cięższe od E90 więc palą podobnie. Oczywiście 525d spali trochę więcej ale niewiele. Pamiętaj, że auto pali głównie zależnie od wagi a nie pojemności. Oczywiście dochodzą takie czynniki jak szerokość opon, typ skrzyni biegów itd itp. W warunkach niemieckich różnica spalania między 318d a 525d będzie znikoma.

 

Zresztą przecież silnik w 318d to to samo co w 320d tylko inny program, więc chcesz kupić 318d a nie chcesz 520d ze względu na jakąś tam wadę? To trochę nielogiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą przecież silnik w 318d to to samo co w 320d tylko inny program, więc chcesz kupić 318d a nie chcesz 520d ze względu na jakąś tam wadę? To trochę nielogiczne.

 

tutaj trzeba sprecyzować dokładnie o jaki silnik chodzi i o jaką wadę. podejrzewam, że chodzi o wadę z napędem rozrządu w silniku N47 177KM która występowała tylko przez kilka miesięcy produkcji. oczywiście E60 520d 163KM z silnikiem M47N2 nie ma tej wady, tak jak wszystkie inne M47N2 i tak jak N47 z miesięcy produkcji innych niż te felerne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktore to sa te felerne?

chyba jednak na 99 proc zdeydowalismy na 3 z 2008 roku

jutro jedziemy taka ogladac

na co zwrocic uwage?

na dole link do auta

obiejzelismy juz chyba z 10 beemek i jeszcze jedno krotkie pytanko czy jak ona czyli 318 jest zimna i sie odpali silnik troche drzy?

jak sie dodaje gazu przestaje? to normalne?

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=150528755&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=9&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&maxPrice=13001&ambitCountry=DE&zipcode=51067&zipcodeRadius=200&negativeFeatures=EXPORT&tabNumber=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktore to sa te felerne?

chyba jednak na 99 proc zdeydowalismy na 3 z 2008 roku

jutro jedziemy taka ogladac

na co zwrocic uwage?

na dole link do auta

obiejzelismy juz chyba z 10 beemek i jeszcze jedno krotkie pytanko czy jak ona czyli 318 jest zimna i sie odpali silnik troche drzy?

jak sie dodaje gazu przestaje? to normalne?

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=150528755&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=9&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&maxPrice=13001&ambitCountry=DE&zipcode=51067&zipcodeRadius=200&negativeFeatures=EXPORT&tabNumber=2

 

moim zdaniem powienieś poszukać 320d o mocy 163KM. ten sam silnik co w 318d, nie ma żadnych szczególnych wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie przesadzajmy też. W Polsce jest taka mentalność, że wszyscy muszą mieć najmocniejszy silnik, bo tak na prawdę przez cofanie przebiegów i inne przekręty kombinowane 320d wyjdzie tyle samo albo taniej co podobne 318d. Więc każdy jak już szuka auta to musi mieć najsilniejszą wersję silnikową. Należy pamiętać jednak, że nie dla wszystkich ludzi samochód to wow, ach i och. Dla wielu ludzi to narzędzie pracy, przedmiot codziennego użytku i tyle, szczególnie w Niemczech. 318d ma też świetne osiągi a po prostu jest tańsze w zakupie, więc jak ktoś nie potrzebuje przyśpieszenia 7-8 sekund do paki to po co mu dopłacanie do 320d????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy też. W Polsce jest taka mentalność, że wszyscy muszą mieć najmocniejszy silnik, bo tak na prawdę przez cofanie przebiegów i inne przekręty kombinowane 320d wyjdzie tyle samo albo taniej co podobne 318d. Więc każdy jak już szuka auta to musi mieć najsilniejszą wersję silnikową. Należy pamiętać jednak, że nie dla wszystkich ludzi samochód to wow, ach i och. Dla wielu ludzi to narzędzie pracy, przedmiot codziennego użytku i tyle, szczególnie w Niemczech. 318d ma też świetne osiągi a po prostu jest tańsze w zakupie, więc jak ktoś nie potrzebuje przyśpieszenia 7-8 sekund do paki to po co mu dopłacanie do 320d????

 

nie no, ok, jasne, tylko kolega szukał też 525d a zraził się do *20d z powodu domniemanej wady silników N47. ja tylko uzmysławiam, że 320d 163KM i 520d 163KM są jak nabardziej w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie kolezanka :)

z mezem szukamy auta

i jak nie urok to sraczka jak si emowi

tak do 520 zniechecily nas te silniki cos tam slyszelismy gdzies dzwonilo

mi osobiscie to ta piatka sie podoba...

ale te 318 ponoc oszczedne jest

tak nie zamierzam robic autem oh ah tylko chce do jazdy

a bmw napewno pojezdze i raczej nie zepsuje mi sie za rogiem

a to ze sa 520 i 320 e ze sa niewadliwe silniki to ani nie wiedzielismy

noi i czy kazdemu 318 drzy silnik jak jest zimny?

dzisiaj znowu jedziemy eh ostatnio nasze dni polegaja tylko na tym zeby samochod zobaczyc jezdzimy duzo kilometrow i zawsze lipa :mad2:

jak nie silnik to plamy jak nie plamy to brak tego to w opisie bylo i tak w kolko....

szkoda ze na nowe mnie nie stac bo bym sobie powybierala....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I Ty na prawdę w Niemczech szukasz tych aut? Dziwne. Może oglądasz tylko najtańsze oferty albo z jakimiś chorymi przebiegami, bo nie wiem jakim cudem mogą być problemy z tak świeżymi rocznikami. Jak auto jest serwisowane regularnie i ma nieduży przebieg to nie powinno z nim się cokolwiek złego dziać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to się nie dziwię, że ciężko znaleźć coś sensownego. Widzę, że mimo, że jesteś w Niemczech to metody poszukiwania auta masz typowo polskie, czyli szukasz samochodu na który nie masz pieniędzy. 318d 2008 w górę z przebiegiem do 100 tys km to co najmniej 14-15 tys E, przynajmniej z ogłoszeń. Szukaj 2007 albo kupisz złoma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no heheh nie granica kkm to 180 w moich poszukiwaniach a z 2008 bo te silniki oszczedne sa ponoc....

 

pytanie za 100 pkt: czy 318d N47 to to samo co 320d N47 tylko różni się programem? też ma rozrząd z tyłu, itp? podejrzewam że tak, a jeśli tak to chcesz kupić właśnie ten silnik którego tak unikałeś bo jest ryzyko że może być wadliwy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz nic nie wiem czyli np z 2007 roku 320 nie bedzie mialo wadliwego silnika?

to chyba z 2008 dam sobie spokoj

chce navigacje dach panorama sportowe lub skorzane siedzenia tempomat :) czy je chce zbyt wiele? hehehehe

m znowu najbardziej podoba sie te okienko co sie z tylu otwiera.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.