Skocz do zawartości

Asystent swiateł drogowych


syjam23

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie, ze te lusterka to jak los na loterii. Jednym dzialaja idealnie a innym nie. Ja mam tak samo jak ty, swiatla drogowe lapie bardzo szybko a tylne dopiero jak jestem bardzo blisko (mam lusterko 1 gen E60). Czasami mam tez tak, ze jade, pusto na drodze a lusterko wlacza sie dopiero za jakies 20sek. Czasami wlacza sie momentalnie :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moźe to jest kwestia aktualnego oprogramowania FLA ?

Napiszcie jakie macie wersje softu w swoich lusterkach.

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się trochę potestować lusterko FLA gen 2, mam założone lusterko fabrycznie montowane w E90 LCI, takie numery jak są podane pare postów wyżej.

 

Ogólnie rzecz biorąc zawiodłem się na lusterku drugiej generacji. O ile rzeczywiście lusterko nie dostaje bzika od znaków drogowych (co oczywiście na plus), to już rozpoznawanie świateł aut stanowi dla modułu większy problem niż wcześniej.

 

Dla pojazdów z naprzeciwka potrafi nie rozróżnić w większej odległości, ciągle mam wrażenie że wyłącza długie na ułamek sekundy przed momentem kiedy gość z naprzeciwka zacznie mrugać. Jakoś kierowcy cierpliwi są, ja już bym długie odpalał. ;)

 

Auta z przeciwka są jeszcze do zaakceptowania ale te przed nami to już mała tragedia, wszystko powyżej 50-100 metrów w przód jest zwyczajnie ignorowane. Jest dużo gorzej pod tym względem niż z lusterkiem 1 generacji.

 

Nie bawiłem się jeszcze kodowaniem ale na razie kasa wyrzucona w błoto.

 

Czyściłem szybkę, jest idealnie czysta, zdjąłem też obudowę bo ta od gen 1 nie pasuje idealnie, też nic się nie zmieniło.

 

:mad2:

 

 

Sprawdz ustawienia, mi w E65 drugiej generacji dziala lepiej niz pierwszej gdzie tez bez powodu na pustej drodze zmienial swiatla.

 

Odczytac NCSem jak zwykle nie moge (juz trzecie lusterko :? ), duzo na szybkosc zmian swiatel dala zmiana kata manualnie tak jak tu w ostatnim poscie http://www.bmwcoding.com/showthread.php?2847-E65-HighBeamAssistant-(FLA)-optimization/page8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Myśle źe to jest kwestia softu ,nie koniecznie nowszy sofy będzie lepszy ,ale mam w domu 4 lusterka z FLA i któreś z nich działało super ,ale niewiem które ??? sprawdzić musiałbym zmieniać i testować (wszystkie mam z prostokątną kamerą .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malysz1976 najszybciej ustawien...

 

Ja nie mogac odczytac ustawien tak jak pisalem zmienialem katy i roznica w szybkosci i odleglosci sa bardzo zauwazalne.

Przy standardowym ustawieniu bez podkladek 80% aut z przodu migalo, tylne wykrywalne tak z 200m.

Po zastosowaniu podkladek prawie idealnie jak w F01, predkosc zalaczania 50km/h tez mi pasuje wiec jako tako nie mam az takiego parcia na jakiekolwiek zmiany, bo i tak nie moge zmienic :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ktoś wie co należy zaprogramować w iDrive żeby można było włączyć i wyłączyć asystenta FLA? obecnie przy przesunięciu manetki włącza mi sie automat fla a chciałbym mieć możliwość manualnego sterowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

VA_Longdistancelight

 

Zobacz czy masz coś takiego w capl cic MASK

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malysz1976 najszybciej ustawien...

 

Ja nie mogac odczytac ustawien tak jak pisalem zmienialem katy i roznica w szybkosci i odleglosci sa bardzo zauwazalne.

Przy standardowym ustawieniu bez podkladek 80% aut z przodu migalo, tylne wykrywalne tak z 200m.

Po zastosowaniu podkladek prawie idealnie jak w F01, predkosc zalaczania 50km/h tez mi pasuje wiec jako tako nie mam az takiego parcia na jakiekolwiek zmiany, bo i tak nie moge zmienic :lol:

 

Ale ja mam lusterko fabrycznie z E90 więc kąt powinien być w porządku...

 

Nie updatowałem przez WinKFP i nie zmieniałem ustawień, tylko pusty .man w NCSie.

 

http://i.imgur.com/d4zIejD.png

 

http://i.imgur.com/BXF0P7k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam lusterko fabrycznie z E90 więc kąt powinien być w porządku...

 

Nie updatowałem przez WinKFP i nie zmieniałem ustawień, tylko pusty .man w NCSie.

 

http://i.imgur.com/d4zIejD.png

 

http://i.imgur.com/BXF0P7k.jpg

 

Mógłbyś mi podać numery twojej obudowy z lusterka II generacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
VA_Longdistancelight

 

Zobacz czy masz coś takiego w capl cic MASK

 

 

Tak posiadam tą opcje aktywną, w CCC widzę opcje od wyłączenia/włączenia automatu fla, ale gdy zaznaczam ja ona się automatycznie odznacza po 2 sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam obudowy 2 gen :) ale jej numer to 51169219140. Cena w ASO ok. 80zł.

 

marvel.marv dzieki serdeczne własnie wczoraj taką zamówiłem ale chciałem się upewnić

teraz jeszcze druga prośba ,powiedz mi ile pinów (w tej dużej kostce)powinno mieć to lusterko bo ja mam 4 ,a widzę ze wersje przedliftowe

tzn 1-szej generacj bywały że miały 7, jak możesz to sprawdż proszę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje stare bez alarmu i nowe też bez alarmu dwa identyczne lusterka przed i po liftowe

bez dodatkowych funkcji w starym 7 pinow (w dużej kostce) a nowym 4 piny (w dużej kostce)

Dlatego zgłupiałem :roll: i zapodałem temat

 

To teraz już nie wiem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy założyłem/podłączyłem lusterko ,dodałem VO $5AC zapisałem w FRM i CAS

po czym chciałem zakodować i wyskakuje mi taki komunikat

 

6f1ba6dd85e9af06.jpg

 

co może być nie tak, co źle robię, sp-daten sciągłem najnowsze

może mam cos zle skonfigurowane w programie

proszę o pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz polaczyc sie z innymi modulami, tzn mozesz je kododwac? Jaki profil uzywasz?

 

Z modułami się łączę ale nie mogę nic zakodowac :mad2:

 

Profil mam ustawiony tak jak na tym filmiku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy CANy dobrze masz podlaczone i czy wykrywa FLA w INPIe zakladka UIF...

I czy w nocy asystent dziala

 

Ja mam tak samo tylko w E65, trzy lusterka i zadnego nie moge odczytac

 

Tak wszystko mam dobrze podłączone ,program widzi lusterko,sprawdzałem i jest ok widzi FLA ,muszę tylko zmienić win w tym module

tylko mam ten błąd przy próbie zakodowania ,i nie mogę nic zrobić sciągłem sp daten v55 ale gdzieś docztałem że to za stare (mam moduł FRM max browse)

i ten chyba potrzebuje nowsze plik sp daten , dziś rano ściągłem v59 full prawie 14gb i 4godz.poszło na marne bo archiwum uszkodzone i nie da sie zaktualizować NCS-a :duh: ,profilteż mam dobrze skonfigurowany, interface od kamila też ok

 

Pomału brkuje mi pomysłów ,może ma ktoś jakiś pomysł ale sp daten najnowsze i działajace byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie,

 

Chcę doposażyć swoje BMW w asystenta świateł, mam e61 2008 LCI, czy zamontuje to lusterko plug&play czy muszę coś przerabiać ? oryginalnie mam lusterko z czujnikiem deszczu i świtała oraz xenony, i czy kodowanie jest konieczne ? z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic nie przerabiasz. Zmieniasz lusterko i obudowę oraz ciągniesz kable + kodowanie

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.