Skocz do zawartości

wyząbkowane oponki


mamit3

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegow/kolezanki :)

mam pytanko...podczas jazdy strasznie slychac buczenie z tylu autka...oponki sa wyząbkowane wiec czy to one moga dawac taki efekt??czy bardziej łożysko??podczas jazdy skrecajac w lewo buczenie lekko ustaje lub np gdy wyjade lewa strona z kolein rowniez ustaje :? moje pytanko czy to opony czy lozysko daje taky efekt??pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyząbkowane opony jak najbardziej mogą dawać taki efekt huczenia jak przy walniętym łożysku. Ja już u siebie miałem kupować łożyska na przód ale coś mnie podkusiło i założyłem komplet kół zimowych - okazało się, że cisza jak makiem zasiał. Jak pomacałem opony letnie to okazało się, że są już lekko wyząbkowane. Kupiłem inne opony letnie, zamontowałem i jest cisza.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przednie opony nie hałasują, to zamień tylne koła z przednimi, wtedy huczenie powinno przenieść się na przód, oczywiście pod warunkiem , że hałas to wina tylnych opon. Wtedy dowiesz się, czy to sprawa tylnych opon. Edytowane przez adamsaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój tato ma mg zt 190 i jest on na felgach 18\225\40 zmieniał opony na letnie i w warsztacie nie założyli mu pierścieni centrujących. W efekcie wyząbkowało nowe opony... wróciliśmy oczywiście przeprosili itp, oddali cześć pieniędzy i założyli pierścienie z powrotem. Ale w aucie nie miłosiernie huczało i trzeba było podjechać do wulkanizacji aby starli trochę opony, ale znajomy w wulkanizacji polecił aby upalić trochę opony .Wiec wzięliśmy auto na plac gdzie podłoże było asfaltowe i popaliliśmy trochę kapcia tak z 3-4razy i po takim zabiegu nic nie huczało w aucie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Wyząbkowanie powstaje na skutek zuzytych amortyzatorów.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow/kolezanki :)

mam pytanko...podczas jazdy strasznie slychac buczenie z tylu autka...oponki sa wyząbkowane wiec czy to one moga dawac taki efekt??czy bardziej łożysko??podczas jazdy skrecajac w lewo buczenie lekko ustaje lub np gdy wyjade lewa strona z kolein rowniez ustaje :? moje pytanko czy to opony czy lozysko daje taky efekt??pzdr :)

 

Witam.Jak podczas skrętu w lewo buczenie ustaje to chyba jednak łożysko huczy,teoretycznie prawe ale to nie jest regułą

Wyząbkowanie powstaje na skutek zuzytych amortyzatorów.
,najczęściej ale źle wyważone koła też mogą to powodować,Proponuję najpierw założyć dobre opony tak jak koledzy radzą,jak to nie pomoże to łożysko do wymiany,najlepiej od razu z dwóch stron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam podepne sie pod temat Panie i Panowie:)

tez mam problem z tym huczeniem tzn najlepiej slychac to przy predkosci 90km/h i co chwilke slychac taki łuu łuu jak skrecam w lewo to sie to nasila a jak skrecam w prawo to ustepuje i drgania czuc na podlodze kolo pedalow. moglibyscie mi pomoc z tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej; wyząbkowane opony... szkoda nerwów na jakieś inne podejrzenia- najpierw na spokojnie radzę sobie dobrze sprawdzić opony bo często ludzie od razu wpadają w panikę, nie dowierzając że to faktycznie opony, powymieniają wszystko w aucie a na koniec i tak wina spada na opony :duh:
najpiękniejszy dźwięk na świecie- R6 w BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie pod temat Panie i Panowie:)

tez mam problem z tym huczeniem tzn najlepiej slychac to przy predkosci 90km/h i co chwilke slychac taki łuu łuu jak skrecam w lewo to sie to nasila a jak skrecam w prawo to ustepuje i drgania czuc na podlodze kolo pedalow. moglibyscie mi pomoc z tym??

Tak jak kolega adam.gawęda pisze - na początek sprawdź opony. Załóż na próbę jakieś pewne, które nie są wyząbkowane. Wystarczy, że masz teraz wyząbkowaną jedną będziesz miał takie objawy jak piszesz, że na jednych łukach się wzmacnia huczenie (dociąża tą oponę) a na drugich łukach cichnie (odciąża tą oponę). Dopiero jeśli po podmianie opon dalej będzie Ci huczało to wtedy możesz podejrzewać łożyska w piastach.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pojawił się hałas przypominający wyząbkowane opony. Postanowiłem zamienić opony przód na tył a tył na przód. Okazało się, że tylne dotychczas opony założone z przodu zaczęły niemiłosiernie hałasować a dźwięk przypominał toczenie się pociągu.

Zamieniłem przednie opony lewa z prawą i jest o niebo lepiej, tzn. lekko słychać wyząbkowanie przy prędkościach 40-70km/h a powyżej już tylko szum. Oponki asymetryczne P7

Polecam. Wypróbujcie taką zamianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
3 miesiące jeżdżenia- niby na wyząbkowanych oponach. Prawie 10 tys km zrobione zmieniłem na nowe zimówki i nadal jest wycie z przodu. Teraz mam pewność ze mogą to być tylko łożyska. Nie dość ze idą święta to jeszcze takie wydatki ... Trzeba się za to wziąć. Niech ktoś napisze jakiej firmy poleca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem się z ząbkowaniem opon od amorów... i to marki Monroe.... i tak też słyszałem w warsztacie samochodowym gdzie serwisuje auto. Dlatego też mam dylemat przed ich wymianą (monroe reflex i sachs dla m-technik).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde amortyzatory jeśli są już zużyte będą powodowały ząbkowanie opon. I tu nie ma reguły czy to Monroe, czy Sachs czy jeszcze inne...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde amortyzatory jeśli są już zużyte będą powodowały ząbkowanie opon. I tu nie ma reguły czy to Monroe, czy Sachs czy jeszcze inne...

Pzdr.

 

tak, zgadzam się, jednak te które miałem na myśli, byly jeszcze na gwarancji.... A firma Monroe w odpowiedzi odmówiła uwzglednienia gwarancji tłumaczac decyzje korzystaniem z dróg przy poruszaniu się autem z złym stanem nawierzchni......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zgadzam się, jednak te które miałem na myśli, były jeszcze na gwarancji.... A firma Monroe w odpowiedzi odmówiła uwzglednienia gwarancji tłumaczac decyzje korzystaniem z dróg przy poruszaniu się autem z złym stanem nawierzchni......

A Ty sobie odpuściłeś tak? Jak Ci udowodnią, że dany stan nawierzchni jest wg nich zły a inny już nie? Zamontowali Ci GPSa w aucie, że wiedzą którymi drogami jeździłeś?

Taką wymówkę to oni sobie mogą pisać. Idziesz z tym do rzecznika konsumenta i on wtedy wkracza do akcji. Daję sobie rękę uciąć, że w warunkach gwarancji nie ma ani słowa, że gwarancja będzie uwzględniona tylko w przypadku kiedy auto będzie "jeździło po dobrych drogach". Gwarancja jest dana na konkretny okres i jeśli tylko auto nie spadło z 10 piętra na koła lub nie zawinęło się na drzewie to oni takie pierdoły mogą sobie pisać.

Dlatego właśnie wymyślono instytucję rzecznika konsumenta, który walczy z takimi wyssanymi z palca bzdurami - z reguły kiedy pismo do takiej firmy/przedstawiciela/dystrybutora wysyła już rzecznik konsumenta to z reguły nagle się okazuje, że pomroczność jasna gdzieś zniknęła i reklamację jak najbardziej da się załatwić.

Ale jeśli się poddałeś to trudno - Twoja strata. Sprawa jest/była jak najbardziej do wygrania.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście to nie w moim aucie ;-) nigdy bym nie odpuścił, ale z tego co wiem kobieta, której naprawiali auto, firme Monore nie chciała nawet odpisywac na ich pismo i odpuściła, kupując sachs... do e46 podajrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.