Skocz do zawartości

jak zmienic sprezyny w e 46 kombi tył


Pietrov78

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tyl to robilem to:

- odkrecasz kolo

- podnosisz do gory

- odkrecach wachacz od bebna

- napierasz na wachacz czyms co ma 2m i sie nie wygina (wciskasz w ta przerwe) ale tak zeby aluminium nie polamacz

- wkladasz sprezyne i gume

 

Ja jakos dalem rade. Pewnie mozna lepiej ale i wiecej rozbierania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tyl to robilem to:

- odkrecasz kolo

- podnosisz do gory

- odkrecach wachacz od bebna

- napierasz na wachacz czyms co ma 2m i sie nie wygina (wciskasz w ta przerwe) ale tak zeby aluminium nie polamacz

- wkladasz sprezyne i gume

 

Ja jakos dalem rade. Pewnie mozna lepiej ale i wiecej rozbierania :)

 

Ja zamiast napierania potężną dźwignią z możliwością urwania czegokolwiek zastosowałem wybieg. Po prostu nowe sprężyny sporo ścisnąłem (ja użyłem typowego pasa do mocowania ładunków ale jak ktoś ma to i duże imadło da radę) i związałem sznurkiem. Po bezproblemowym włożeniu sprężyn po prostu przeciąłem sznurek, sprężyna rozprężyła się trafiajac we właściwe miejsce i gotowe. Pozostało poskręcać i nie zapomnieć o gumach :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz tylko amorki tylne......breszką podważasz od dołu i wyskakują :D (uważaj tylko bo potrafią zadzwonić), przekładasz podkładki gumowe (warto wyczyścić gniazdo w wahaczu) i odwrotnie wciskasz nowe. Zero komplikacji.

Polecam jeszcze nasmarować specjalnym smarem (nie wchodzi w reakcję z gumą - poduszki sprężyny).

Pozdrawiam NOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak robiłem wystarczy amor odkręcić. A z przodu podnosimy samochód zdejmujemy koło.

Podstawiamy coś pod wahacz, opuszczamy samochód, odkręcamy u góry na poduszce amortyzator.

Teraz podnosimy samochód do góry i powoli nam zacznie wychodzić amortyzator.

 

Składamy w odwrotnej kolejności. Ja zamiast coś podkładać pod wahacz użyłem drugiego podnośnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.