Skocz do zawartości

szarpiąca skrzynia


bmwx5e70

Rekomendowane odpowiedzi

KONIEC UDRĘKI JEST NOWY MECHATRONIC NOWY OLEJ NOWY PROGRAM ADAPTACJA CAŁOSC 9500 BRUTTO teraz kolega ma nie tylko ma mniej w "grubym" portfelu ale i biegi skrzynia znienia płynnie

 

Byle by za rok nie chciał auta sprzedać :P

 

 

jak jest już zrobione to następny właściciel będzie miał z głowy czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak można, ale posadz trzy dorosłe w miare wysokie osoby na tylnej kanapie w X6,,, nie fajnie ;) no i baganznik mniej rodzinny jest :P niski. X6 troszke gorzej sie sprawdzi przy czestej jezdzie w 5 osob czy w ogole w jezdzie z osobami na tylnej kanapie i przy checi przewozenia pokaznych zawartosci w bagazniku. Ale jest ladniejszy i bardziej sportowy z wygladu.

 

fajnie ze mamy wobór, tak jak VW ma passata kombi i passata coupe, jak renaul lagune i lagune coupe, jak mercedes e-klase i e-klase coupe, ekstra!

 

 

 

a wracajac do tematu, w ostatnim tygodniu gdy dawalem ostro w gaz auto kilkakrotnie szarpalo! wydawalo mi sie ze przy zmianie biegu. Jak jezdzilem delikatnie to luz ale jak dawalem mocno w gaz kilka razy tak mi szarpal, czy tam dlawil sie ze juz wpadlem w panike ze to skrzynia.

W ASO jednak wykluczyli mi skrzynie i mistrz (jak go nazwali) po jezdzie autem tez to zlapal, ale on uwaza ze to raczej od turbiny :o tak czy siak cos tam maja mi jeszcze posprawdzac i chca mi wymienic. Tu wkleje z ich wydruku liste moich napraw przy najblizszej wizycie :-P :

 

3121181 Wymiana łoysk obu kół przednich 20 JR 27,50 275,00 23 63,25 338,25

3332666 Wym.górnego wahacza tylnego lewego 8 JR 27,50 110,00 23 25,30 135,30

3200595 Kontrola geometrii 11 JR 27,50 151,25 23 34,79 186,04

3200601 Regulacja zbienoci osi przedniej 3 JR 27,50 41,25 23 9,49 50,74

3200620 Regulacja geometrii osi tylnej 6 JR 27,50 82,50 23 18,98 101,48

1161755 Wymiana rury turbo (intercooler-turbina 10 JR 27,50 137,50 23 31,63 169,13

6131513 Wymiana SZL 6 JR 27,50 82,50 23 18,98 101,48

6131843 Wymiana przełcznika zmiany biegów 7 JR 27,50 96,25 23 22,14 118,39

6100720 Programowanie sterowników 8 JR 27,50 110,00 23 25,30 135,30

0000614 Wymiana klocków hamulcowych tył 12 JR

 

i moze po tym przejdzie, sugerują.

 

wiec czasem to co sie wydaje byc szarpaniem skrzyni, nie musi tym byc.

 

No i tu pisaliscie ze w ASO mowia ze oleju w skrzyni sie nie wymienia,,, a tu przeciwnie powiedziano mi zebym wymienil olej i filtr w skrzyni :o i mowili ze te skrzynie sie strasznie sypią, nowa w ASO 20 tys,,, po delikatnym rabacie.

 

No i mam pytanie bo niekoniecznie te wymiany chce robic w ASO, moze maciej jakis serwis w Wwie ktory zrobi to co na liscie wyzej w niższej cenie od ASO ale DOBRZE ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Podepnę się . parę dni temu zajechałem do serwisu BMW w Olsztynie z zapytaniem o akcje serwisowe do mojej Buni i przy okazji o wymianę oleju w skrzyni biegów. Miły Pan w powiedział, że olej się zmienia w automacie wbrew wcześniejszym poglądom. Ale jeżeli przy moim przebiegu (234tyś.km.) wcześniej nie był wymieniany i nic się nie dzieje ze skrzynią, to lepiej już nie wymieniać-może to mieć różny skutek. Zaproponował tylko sprawdzenie poziomu oleju i względnie wgranie nowego programu (cena usługi ok. 800 zł). Cena wymiany oleju +olej +miska i to co potrzebne= 2500-2700zł. Coś podpowiecie? Przy moim przebiegeu wymieniać czy nie? Chętnie przeczytam opinie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się . parę dni temu zajechałem do serwisu BMW w Olsztynie z zapytaniem o akcje serwisowe do mojej Buni i przy okazji o wymianę oleju w skrzyni biegów. Miły Pan w powiedział, że olej się zmienia w automacie wbrew wcześniejszym poglądom. Ale jeżeli przy moim przebiegu (234tyś.km.) wcześniej nie był wymieniany i nic się nie dzieje ze skrzynią, to lepiej już nie wymieniać-może to mieć różny skutek. Zaproponował tylko sprawdzenie poziomu oleju i względnie wgranie nowego programu (cena usługi ok. 800 zł). Cena wymiany oleju +olej +miska i to co potrzebne= 2500-2700zł. Coś podpowiecie? Przy moim przebiegeu wymieniać czy nie? Chętnie przeczytam opinie. Pozdrawiam.

 

hej. Ja w swojej pzy 218k wymienilem.

 

Podjechalem w krakowie do PIM'u.

 

Panowie najpierw sprawdzili czy w ogole mozna wymieniac, czy w oleju w skrzynce nic nie ma, jakis opilkow. Na szczescie nic nie znalezli wiec wymienili wszystko.

Przy wymianie okazalo sie ze jakis przekaznik (nie pytaj mnie o szczegoly bo nie wiem :-)) ma przypalony olej.

 

Koszty wymiany oleju w skrzyni z czesciami - 1600 pln.

Koszt wymiany oleju w przekazniku - jakies 160 zl. (nie pamietam dokladnie)

 

Do tego odrazu wymienilem se olej na motul.

 

Czy warto wymianiac? Mialem ten sam dylemat, ale ponoc sie wymienia co 60k. Ja wymienilem przy 218k. Odpukac, mam nadzieje ze bede jezdzil. Roznicy w jezdzie nie widze.

 

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to podniesli auto, odkrecili miske i upuscili troche oleju. (cos w tym stylu)

 

W kazdym razie, sprawdzili to. Jesli by cos znalezli, typu opilki, czy "bloto" to by nie wymieniali, tylko by zakrecili i powiedzieli by zeby jezdzic bo wymiana by w tym momencie juz nie pomogla a raczej zaszkodzila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno w sprawie wymiany oleju. Czy po wymianie od razu potrzebna/czy w ogóle potrzebna jest adaptacja skrzyni biegów? Czy taką adaptację można,jeżeli potrzebna, zrobić w późniejszym terminie, przy okazji? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem ze trzeba zrobić od razu adaptacje tak aby skrzynia zaczęła się uczyć pracy na nowym stanie oleju. Tak chyba też BMW zaleca po dolewce.

Jednakże znam przypadki że dolali i nie adaptowali ale i też skrzynia dalej jeździła jak przed dolewką to dopiero przyjechali na adaptację i po adaptacji odczuli różnice w pracy skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wlasnie zrobilem wymiane oleju u siebie (weszlo ok. 6 litrow, normalnie zleci ok. 4, ale cos sie tam dodatkowego odlacza i mozna wymienic wiecej). Faktycznie musialem zrobic adaptacje, gdyz bez adaptacji skrzynia nie startowala od zero zbyt lagodnie. Po adaptacji jest wszystko OK.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.