Skocz do zawartości

e46 320i Automat/LPG


lukasz2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może się powtarzam ale nigdzie nie mogę znaleść tych tematów...

 

Panowie musze zagazować Furę (spalanie.miasto 18l/100km) i mam pytanie bo wszyscy mówią że Automat + Gaz to sprzeczność...niby zawsze są problemy przerywa,gaśnie itp....

może ktoś z waś ma zgazowany automat???

Pytam bo muszę zabulić 3300 pln i trochę się waham.

 

Może ktoś poradzi jaką firmę instalacji wybrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zagazowalem 330xi w automacie. Wsadzilem Staga 300Plus, wtryski HANA zielone. Chodzi praktycznie idealnie. Wlasnie wrocilem z wakacji - z 4 osobami i 4 rowerami na dachu + bagaze zeszlo 15,5l/100KM, w miescie pali mniej wiecej 17. Benzyny w zeszlym roku spalilo w trasie 13l/100, w miescie 15-16 ale ja mam lekka noge - pewnie ten silnik potrafi spalic i 20l/100 :)

 

Ogolnie jestem z gazu zadowolony - byla chwila walki z check-engine, spadkow mocy nie czuje, silnik rowno pracuje etc. Jedyny problem to taki, ze butla 62L, do ktorej wchodzi jakies 40l gazu starcza na hmm 250KM tak na oko :)

--

japu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno raczej wejść 49L niech podegną ci trochę pływak na wielozaworze. Bo np jak butla jest pod większym kontem po przeciwnej stronie wielozaworu to będzie za wcześnie ci odbijać i mniej wchodzi w tedy gazu.

 

dokładnie tak jak kolega napisał zestaw stag 300 plus hana także na pewno sobie poradzi do tego mocny wydajny reduktor oraz wszystko na miedzi 8mm prowinno śmigać jak trzeba

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc.Ja w mojej e39 528 automat mam założony gaz stag 300 nie narzekam lecz muszę cie uprzedzić.Zle ustawiony gaz w automacie będzie powodował przeciąganie biegów skrzynia nie będzie działać poprawnie. więc radze poszukać sprawdzonego fachowca ja takiego mam w Dąbrowie Górniczej http://www.motobajczyk.pl/
Darmowe Holowanie i samochód zastępczy garatis dla poszkodowanych w kolizji drogowej (Bezgotówkowo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Zle ustawiony gaz w automacie będzie powodował przeciąganie biegów skrzynia nie będzie działać poprawnie.

 

A mozesz rozwinac temat? Tak z ciekawosci bo o ile nie spotkalem sie u siebie z takim problemem (a moze mi sie tylko wydaje) to brzmi dosc ciekawie wiec w ramach, ze na nauke nigdy nie jest za pozno.... :)

 

--

japu

--

japu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Panowie, proponują mi Instalację firmy BRC cena 3500,00 pln - podobno pięknie chodzi na tej instacle z kolei firma ElpiGaz proponuje instalację Sekwencyjna za 2 700,00 (stella Rosso) a inny zakład ElpiGaz za 3200,00 pln, wiem że sa też inne firmy gdzie cena dochodzi od 4000,00 do 7500,00 co wybrać za firmę w kwocie do 3 500,00 pln !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może się powtarzam ale nigdzie nie mogę znaleść tych tematów...

 

Panowie musze zagazować Furę (spalanie.miasto 18l/100km) i mam pytanie bo wszyscy mówią że Automat + Gaz to sprzeczność...niby zawsze są problemy przerywa,gaśnie itp....

może ktoś z waś ma zgazowany automat???

Pytam bo muszę zabulić 3300 pln i trochę się waham.

 

Może ktoś poradzi jaką firmę instalacji wybrać...

 

Hej, zanim założysz gaz to dokładnie na kompie sprawdź silnik. POnadto układ zapłonowy. Spalanie od 18 do 20 litrów to mam w Łodzi w silniku 5 litrowym w e32. Z całą pewnością masz coś nie tak. Gazownicy tematu nie ogarną i będziesz miał 30 litrów gazu/100km. Pozostaje jeszcze kwestia bardzo agresywnej jazdy, ale to musisz sobie sam odpowiedzieć, ja po emerycku też nie jeżdżę.

pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No kolego faktycznie twoje spalanie jak na dwu litrowke to stanowczo za duze. Ja w 328 w zimie tylko miasto i male odcinki nie przekroczylem 15 litrow, przewaznie wychodzi mi w granicach 13-14. Sprawdz pierw pod kompem czy wszystko gra bo jak wyzej pisze kolega gazu wezmie z 25 litrow.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówią że z gazem będzie podobnie, że nawet nie zdązy się przełączyć na LPG

nie wiem czy jest widoczny mój wcześniejszy wpis. Pisałem że już wcześniej rozmawiałem z ASO i to normalne że pali 18l bo na odcinku jaki pokonuje 2-3 km to on chodzi na ssaniu i nie zdązy się rozgrzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki odcinek (3 km w jedną stronę) codziennie pokonuje do pracy a mam m54 3.0 l w automacie na oponach 235x45x17, spalanie benzyny (normalna jazda jak wszyscy, nie szaleje ale też nie zamulam) jest na poziomie 13-14 l w lato, gazu 1,5 l więcej

 

Gaz w taką pogodę przełacza się rano po ok 1-2 min a jak wracam to chwilę po odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki odcinek (3 km w jedną stronę) codziennie pokonuje do pracy a mam m54 3.0 l w automacie na oponach 235x45x17, spalanie benzyny (normalna jazda jak wszyscy, nie szaleje ale też nie zamulam) jest na poziomie 13-14 l w lato, gazu 1,5 l więcej

 

Gaz w taką pogodę przełacza się rano po ok 1-2 min a jak wracam to chwilę po odpaleniu.

 

Dlatego na jutro umówiłem się w ASO BMW i ciekawy jestem co wyjdzie (masz automat?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki odcinek (3 km w jedną stronę) codziennie pokonuje do pracy a mam m54 3.0 l w automacie na oponach 235x45x17, spalanie benzyny (normalna jazda jak wszyscy, nie szaleje ale też nie zamulam) jest na poziomie 13-14 l w lato, gazu 1,5 l więcej

 

Gaz w taką pogodę przełacza się rano po ok 1-2 min a jak wracam to chwilę po odpaleniu.

 

Dlatego na jutro umówiłem się w ASO BMW i ciekawy jestem co wyjdzie (masz automat?)

 

sory nie zauważyłem ze napisałeś automat..

to jaki może być powód według ciebie, mojego spalanie, tym autem jezdzi moja żona ale naprawdę jak żółw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sondy już na wykończeniu albo ich grzałki niewydalają, powodów może być wiele najlepiej jedź do dobrego diagnosty który sprawdzi wszystkie parametry pracy silnika LIVE.

 

A na trasie jakie masz spalanie ?

 

No i właśnie na trasie spalanie jest rewelacyjne w porównaniu z miastem. przy spokojnej jezdzie w trasie pali od 7,8 do 8.8l !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawidłowe, więc winy szukał bym w sondach (grzanie)

może i tak, bo niemożliwe aby spalanie w miescie było większe o prawie 150%!!!!!!!

 

 

Witam, jestem po dokładnej kontroli w ASO BMW (odnośnie mojego spalanie) mówią że mój silnik jest w jak najlepszym stanie... sprawdzili pod klipem oraz wiele innych czynników-mówią że wszystko jest ok, poprostu mała moc jak na tę skrzynie i silnik oraz bardzo krótkie trasy które nie pozwalają na dokładne dogrzanie silnika.

tego samego dnia włozyłem instalację BRC więc zobaczę jak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.