Skocz do zawartości

Koszt przegladu serwisowego w ASO + wymiana oleju


mgamer

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście też mam pozytywne doświadczenia z marką Motul. Używałem co prawda w poprzednich swoich autach zarówno wyczynowym benzynowym i mocnym TDI sprawdzały się super.

W BMW mam dylemat co zrobić... czy lać dalej 5w30 Castrola na którym auto cały żywot jeździ czy spróbować znów Motula a nóż będzie ciszej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, dodam coś od siebie, i chyba najbardziej na temat, -serwis olejowy tydzień temu w fota gdynia, koszt 553,75 brutto; a co do kwestii wymieniać u kowala, lub w serwisie...-cóż jeśli ktoś kupując auto klasy premium, wychodząc z założenia -"postaw się -wystaw się" i ma problem z cenami serwisu, niech kupi sobie coś koreańskiego lub VW, do tego garaż z kanałem koniecznie...takie moje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dodam coś od siebie, i chyba najbardziej na temat, -serwis olejowy tydzień temu w fota gdynia, koszt 553,75 brutto; a co do kwestii wymieniać u kowala, lub w serwisie...-cóż jeśli ktoś kupując auto klasy premium, wychodząc z założenia -"postaw się -wystaw się" i ma problem z cenami serwisu, niech kupi sobie coś koreańskiego lub VW, do tego garaż z kanałem koniecznie...takie moje zdanie

 

Sorry, ale Twoje argumenty są bezpodstawne :lol: :mad2:

 

Ja wolę zlecać wszelkie naprawy ludziom którym ufam i znam. Ja u kowala aut nigdy nie naprawiałem, zresztą chyba VW i 'koreańskiego coś' też byś tam nie naprawił. Nie powierzyłbym auta średnio inteligentnym mechanikom z ASO po jedynie teoretycznych szkoleniach. A jak popsują to.. głupie tłumaczenia, itd..

 

Z resztą nie chce mi się pisać na ten temat, jesteś nowy na forum to przeczytaj sobie poprzednie dyskusje o ASO i nie ASO.

 

PS

Wiadomo, że gdyby nie było takich ludzi jak Ty - ASO by nie istniało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eXiDe - każdy kierowca podchodzi różnie do swego auta.

Jedni chcą mieć wszystko na papierze i czysto (jednak w ASO jest większa możliwość dochodzenia swego) a inni wolą oszczędnie ale chyba bardziej ryzykownie.

Dla Ciebie Twoi mechanicy to znajomi i dobre majstry ale dla kupującego "Pan Edek" to kowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eXiDe - każdy kierowca podchodzi różnie do swego auta.

Jedni chcą mieć wszystko na papierze i czysto (jednak w ASO jest większa możliwość dochodzenia swego) a inni wolą oszczędnie ale chyba bardziej ryzykownie.

Dla Ciebie Twoi mechanicy to znajomi i dobre majstry ale dla kupującego "Pan Edek" to kowal.

 

Że niby czym ryzykuję? Kolego sorry, ale wypisujesz bzdury. Ale masz oczywiście do tego pełne prawo. Papier wszystko przyjmie to fakt. Nie wiem jak Ty, ale ja nie lubię przepłacać a pieniądz szanuję. Więc wytłumacz mi proszę czym ryzykuję??? :lol:

 

Ja nie mówię o naprawie samochodów w szopach - znam warsztaty i mechaników, którzy dorywczo pracują dla ASO jeśli te nie potrafią naprawić auta, mało tego czasami przyprowadzają samochody z ASO - to o czym tu mowa?

 

Cóż jestem od lat związany z motoryzacją i wiem jak to wszystko funkcjonuje.. także wyluzuj trochę bo wiedzę w tej materii masz kiepską :8).

 

Czy będziesz jeździł do ASO czy nie ASO Twoja sprawa i chwała Ci za to, jak wspomniałem ASO muszą z czegoś żyć. :mrgreen:

 

Pzdr.

 

 

PS.

 

A tu masz temat viewtopic.php?f=70&t=140477

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Castrol Edge 5W-30 (6 litrow 230zl u kumpla w sklepie po rabacie ;p) + filtr KNECHT = dobry zestaw?

 

musze wymienic olej, wczesniej po wpisach serwisowych widze ze jezdzil ciagle na Castrolu 5W-30 i niechcialbym zmieniac chociaz czytam tu rozne opinie ze niby glosniej chodzi...

 

co sadzicie o tym zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Olej Castrol Edge 5W-30 (6 litrow 230zl u kumpla w sklepie po rabacie ;p) + filtr KNECHT = dobry zestaw?

 

Osobiście wybrał bym inną markę oleju ale ten edge 5W30 posiada LL-04 czyli jest ok, jesli chodzi o filtr to dobra firma ale wybrał bym Mann bo idzie na pierwszy montaż do BMW i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście doam coś od siebie czy myślicie że ASO BMW (i nie tylko BMW) wykonuje samo wszystkie naprawy ??

jeśli tak to jesteście mocno w błędzie bo np wymianę szyby serwis zleca firmom zewnętrznym i taki montaż ich kosztuje ok 200 zł z dojazdem tej firmy a oni kasują "nas" albo raczej "was" ;) za robotę jakieś 500 zł

podobnie jest z wieloma naprawami elektrycznymi wzywają elektroników z firm zewnętrznych

o blacharce i lakierowaniu nie będę się rozpisywał bo już było kilka tematów o tym że serwisy zlecają prace na inne firmy a oni tylko doliczają "swoje"

tak na marginesie może to i lepiej bo robią wtedy takie naprawy konkretni fachowcy w danej branży a nie jeden pracownik co naprawia skrzynię biegów, później montuje szybę, maluje i czyści tapicerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt serwisu olejowego w Inchcape Motor Polska 950 zł,w Auto Fus do 1200 zł dane z wczoraj,w zakres wchodzi wymiana oleju castrol 0w30 filtr oleju,mikrofiltr klimatyzacji,kasowanie inspekcji.Kupiłem u zachodnich sąsiadów castrola edge 0w30 turbo diesel LL04 6 litrów za 220 zł filtr knecht za 62 zł i mikrofiltr boscha za 92 zł wymiana u Auto-Sew BMW 120zł całość robocizna+części+olej=494zł to połowa ceny ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kolego nie masz pieczątki ASO BMW w książce - tylko - kowala (jak ma pieczątkę) - jak napisał kolega we wcześniejszym poście :lol: .

 

No i karą jest, że w ogóle mając taaaaakie drogie auto klasy premium oszczędzasz na serwisie :lol: :lol: :lol:

 

Ręce opadają :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

 

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :cool2:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kolego nie masz pieczątki ASO BMW w książce - tylko - kowala (jak ma pieczątkę) - jak napisał kolega we wcześniejszym poście :lol: .

 

No i karą jest, że w ogóle mając taaaaakie drogie auto klasy premium oszczędzasz na serwisie :lol: :lol: :lol:

 

Ręce opadają :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

 

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :cool2:

 

Pzdr.

 

a to nie kolega eXiDe kilka postówy wyżej napisał:

 

Nie wiem jak Wy - ja nie kupuję książki - tylko samochód

 

:nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pracuję w serwisie autoryzowanym i nigdy nie oddam auta dla pieczątki na serwis olejowy,jak kupowałem to nie interesowało mnie to,oddałem do ASO i dokładnie mi sprawdzili (650zł) wymieniam olej co 10 tyś km więc 1000 zł za serwis to drogo przy cenie za olej 6 litrów 220zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz eXiDe, ludzie różnie podchodzą do swych aut (bądź zakupów aut).

Ja akurat zawsze będę pytał o książkę serwisową. Kupując BMW (za nie małe pieniądze) automatycznie akceptuję niektóre związane z tym wyższe wydatki na utrzymanie (bo w sumie sama eksploatacja auta nie jest tania) i wymagam od sprzedającego aby udokumentował mi, że dbał o auto.

I przestań walić głową w mur bo zastanawiam się czy czasami nie ma to jakiegoś wpływu na Ciebie.

Dlaczego ludzie kupują BMW? przecież w tej cenie można dostać niejednokrotnie inne auto (młodsze, lepiej wyposażone) - bo po prostu chcą go i STAĆ ich na to - podobnie jak z z ASO :P

Powoli się zmienia nasza głupia polska mentalność i kupowanie szrotów, składanek jako ŻYLET - cud miód, malina auto :) , kupujący coraz bardziej i więcej wymaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście doam coś od siebie czy myślicie że ASO BMW (i nie tylko BMW) wykonuje samo wszystkie naprawy ??

jeśli tak to jesteście mocno w błędzie bo np wymianę szyby serwis zleca firmom zewnętrznym i taki montaż ich kosztuje ok 200 zł z dojazdem tej firmy a oni kasują "nas" albo raczej "was" ;) za robotę jakieś 500 zł

podobnie jest z wieloma naprawami elektrycznymi wzywają elektroników z firm zewnętrznych

o blacharce i lakierowaniu nie będę się rozpisywał bo już było kilka tematów o tym że serwisy zlecają prace na inne firmy a oni tylko doliczają "swoje"

tak na marginesie może to i lepiej bo robią wtedy takie naprawy konkretni fachowcy w danej branży a nie jeden pracownik co naprawia skrzynię biegów, później montuje szybę, maluje i czyści tapicerki

 

to się nazywa outsourcing i nie ma w tym nic złego. jak myslisz jak często trafia sie naprawa szyby, blacharska czy jakaś skomplikowana naprawa elektryczna? A utrzymanie takiego człowieka non stop kosztuje.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz eXiDe, ludzie różnie podchodzą do swych aut (bądź zakupów aut).

Ja akurat zawsze będę pytał o książkę serwisową. Kupując BMW (za nie małe pieniądze) automatycznie akceptuję niektóre związane z tym wyższe wydatki na utrzymanie (bo w sumie sama eksploatacja auta nie jest tania) i wymagam od sprzedającego aby udokumentował mi, że dbał o auto.

I przestań walić głową w mur bo zastanawiam się czy czasami nie ma to jakiegoś wpływu na Ciebie.

Dlaczego ludzie kupują BMW? przecież w tej cenie można dostać niejednokrotnie inne auto (młodsze, lepiej wyposażone) - bo po prostu chcą go i STAĆ ich na to - podobnie jak z z ASO :P

Powoli się zmienia nasza głupia polska mentalność i kupowanie szrotów, składanek jako ŻYLET - cud miód, malina auto :) , kupujący coraz bardziej i więcej wymaga :)

 

Ty mówisz, że albo stać na ASO albo nie a ja powiem, że albo jest się jeleniem albo nie.

 

ASO jest miejscem dla Panów a garniturach z nowymi autami w leasingu gdzie bez różnicy czy faktura wynosi 1500 PLN czy 3500 PLN.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"chodzę" w garniturze ale nie do ASO, "stać" mnie na obsługę ASO ale przestałem korzystać ponieważ nie mam zaufania...

 

ogólnie "jeleń" dla mnie kojarzy sie nie z ceną za usługę (zdaje sobie sprawę z czego wynika) ale z "kitem" wciskanym przez ASO...

 

zgadzam się natomiast, że dla większosci osób odkupujących auto od osoby trzeciej, w dobie wszechobecnych kłamst większe wrażenie robi udokumentowany przebieg z ASO niż "zapewnienie" kierowcy, że robił lepiej, częściej na lepszych materialach niż sugeruje ASO...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się natomiast, że dla większosci osób odkupujących auto od osoby trzeciej, w dobie wszechobecnych kłamst większe wrażenie robi udokumentowany przebieg z ASO niż "zapewnienie" kierowcy, że robił lepiej, częściej na lepszych materialach niż sugeruje ASO...

 

właśnie cały czas mi o to chodzi, nie namawiam do ciągłej naprawy w ASO a tylko robienie przeglądu raz na jakiś czas. Nic nie popsują a mam na papierku co jest do zrobienia (nie raz na wyrost) lub poprawienia w najbliższym czasie. Daje mi to dodatkowy luz na przygotowanie się do wiekszego wydatku (nie zawsze). Uważam, że daje mi to więcej plusów (przegląd auta na nowszym sprzęcie niż u kowala, na nowszym oprogramowaniu; wpis w książkę :P) niż minusów (cena).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz eXiDe, ludzie różnie podchodzą do swych aut (bądź zakupów aut).

Ja akurat zawsze będę pytał o książkę serwisową. Kupując BMW (za nie małe pieniądze) automatycznie akceptuję niektóre związane z tym wyższe wydatki na utrzymanie (bo w sumie sama eksploatacja auta nie jest tania) i wymagam od sprzedającego aby udokumentował mi, że dbał o auto.

I przestań walić głową w mur bo zastanawiam się czy czasami nie ma to jakiegoś wpływu na Ciebie.

Dlaczego ludzie kupują BMW? przecież w tej cenie można dostać niejednokrotnie inne auto (młodsze, lepiej wyposażone) - bo po prostu chcą go i STAĆ ich na to - podobnie jak z z ASO :P

Powoli się zmienia nasza głupia polska mentalność i kupowanie szrotów, składanek jako ŻYLET - cud miód, malina auto :) , kupujący coraz bardziej i więcej wymaga :)

 

Powiem krótko, nie mam ochoty na dyskusję z Tobą.

 

Natomiast zgadzam się z tym o czym napisali koledzy Natek i AO. :cool2:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz o oleju bo czeka mnie wymiana, i w serwisie BMW nie ASO Olej Castrol 5W30 syntetyk + filtr Knechta - ok 380zł z kasowaniem inspekcji więc róznica z ASO duża a pieczątke i tak moge wbic do ksiazki choć mi to nie potrzebne, zreszta dowdodem (dla nie dowiarków) może byc tez FV. Czy lać tego castrola czy kupić jakis inny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Robił ktoś serwis olejowu na śląsku w Aso Gazda Gliwice, bądź u Sikory w Mikołowie ? Jakie ceny ? Można przyjechać z własnymi częściami ?

U Sikory mozna wlasne materialy dostarczyc cena 500zl z groszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak juz o oleju bo czeka mnie wymiana, i w serwisie BMW nie ASO Olej Castrol 5W30 syntetyk + filtr Knechta - ok 380zł z kasowaniem inspekcji więc róznica z ASO duża a pieczątke i tak moge wbic do ksiazki choć mi to nie potrzebne, zreszta dowdodem (dla nie dowiarków) może byc tez FV. Czy lać tego castrola czy kupić jakis inny?

Olej i filtr oleju? a powietrza? Co to za serwis? Ja kupilem olej Shell 6l , Filtr oleju i powietrza Mann 260zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.