Skocz do zawartości

316 compact - awaria z układem chłodzenia.


OpawelQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam dość poważny problem z układem chłodzenia.

Od dawien dawna ubywało po trochu płynu w zbiorniku ale nie wiedziałem skąd. I dolewałem co jakiś czas płyn. Z miesiąc temu jak byłem pod autem, zobaczyłem że na skrzyni biegów są niebieskawe plamy po spływającym płynie gdzieś z góry skrzyni w dół. A wczoraj się coś stało że podjechałem pod dom i zobaczyłem pare z pod maski, i na wskazówce była max temperatura. Otworzyłem maske i coś syczało z tyłu silnika. Jak ostygło wlałem około 2 litry płynu. Potem musiałem jechać 20 km i jedynie jak się udało dojechać to włączyłem ogrzewanie na max, podczas jazdy temperatura się wahała na prawidłowym poziomie, ale stojąc chwile na światłach, skrzyżowaniach lub gdy jechałem wolno temperatura rosła.

Jutro będę z tym robił ale jedyne co wiem to muszę zaglądnąć gdzie jest dziura z tyłu silnika ( mam nadziej że to wąż od nagrzewnicy). Chciałem tez sprawdzić pompe ale na forum widziałem (chyba) tylko opisy z silników innych niż ja mam. Ale dziś się przyglądnę jak to u mnie wygląda i dam znać.

To ze cieknie płyn to wiadomo jest dziura ale to że się tak szybko nagrzewa nawet jak wleje płynu to co to może być ?

Pierwsze pytanie. W każdym 316 pompa lynu jest jednakowa czy bywają inne w różnych miejscach ?

Drugie. Co i gdzie szukać jeszcze aby to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś ruszyłem na zimnym i po około 10 km już się przegrzał. Troche ostygł, ruszyłem i po 100m znów się przegrzał, nie wiedziałem co zrobić, ale narzeczona doradziła i kupiłem 3 litry wody mineralnej cisowianki :) wlało się całe 3l i wtedy przejechałem 10km z normalna temperaturą.

Wtedy gdy się przegrzał silnik to się przypatrzyłem/przysluchałem i gdzieś z tyłu silnika w górnej części syczy i paruje. Ale nei było widać dokładnie miejsca bo tam wszystko takie zabudowane.

Jutro biore się za rozkręcanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CG11&mospid=47451&btnr=11_1381&hg=11&fg=15&lang=pl na rysunku numer 1.Tylko to przychodzi mi do głowy,ewentualnie przewody gumowe ktore z tamtąd idą są trafione

To na 100% jest ten króciec, ciężki dostęp.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to ten krociec jest uszkodzony i już wykręcony, ale w sklepie nie było i będzie na jutro rano.

Dzięki za porady.

Ps. strasznie ciężko się tam dostać. No i mam nadzieje że tylko tam się lało.

A mam takie pytanie. Czy w lato można jeździć na zwykłej wodzie w chłodnicy ? Jak to jest z tą temperaturą ? bo silnik chyba standard ma 90stopni temperatury, a woda przy 100 już się gotuje. Jak takie jeżdżenie wygląda w lecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie. Czy w lato można jeździć na zwykłej wodzie w chłodnicy ? Jak to jest z tą temperaturą ? bo silnik chyba standard ma 90stopni temperatury, a woda przy 100 już się gotuje. Jak takie jeżdżenie wygląda w lecie ?

Można ale po co? Wg mnie układ szybciej się zabije kamieniem, jeśli już to na krótki okres i ewentualnie demineralizowaną. Płyn ma wyższą temperaturę wrzenia a dodatkowo w beemkach jest podciśnieniowy układ chłodzenia. Czyli płyn się nagrzewa i podnosi ciśnienie, przez co temp. wrzenia jest parę stopni wyżej. Starałem się uprościć. :P Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krociec wkręcony i działa ale to była tragedia założenie tego dziadostwa. Gdybym nie miał takich chudych rąk to w ogóle chyba bym nie zrobił. Ile się nawkurzałem. Nie wiem czy krociec chiński źle wyprodukowany czy tam tyle rdzy i syfu było że nie chciał wejść aż musiałem go troszkę zeszlifować kątówką :)

A na wodzie to tylko tak dwa miesiące pojeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krociec wkręcony i działa ale to była tragedia założenie tego dziadostwa. Gdybym nie miał takich chudych rąk to w ogóle chyba bym nie zrobił. Ile się nawkurzałem. Nie wiem czy krociec chiński źle wyprodukowany czy tam tyle rdzy i syfu było że nie chciał wejść aż musiałem go troszkę zeszlifować kątówką :)

A na wodzie to tylko tak dwa miesiące pojeżdżę.

Witam

Kolego wlej ty petrygo nie rób dziadostwa zepsuje się coś i masz po faworach woda to była dobra w STARACH I ZIŁACH

Mam kumpla który ma e46 2,8i i lutował czujnik klocków hamulcowych Nie czasem mnie ludzie OSŁABIAJĄ :duh:

http://img831.imageshack.us/img831/5108/c266261948.jpg

http://forum-lines.ru/rez/ab230811.gif

To JA HA HA HA u cioci na imieninach

http://www.youtube.com/watch?v=i2IxI38tfYA

Moja ŻABKA http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=212074

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.