Skocz do zawartości

Silnik 'wyje' 530d


bigger

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, no to nie myl pojęć i nie mieszaj ludziom w głowie. ;) Pisałeś o wymianie czynnika a nie uzupełnieniu, a to ze względu na to, że do E60 wchodzi pewnie z 750g, ma dość istotne znacznie pod kątem ceny.

 

Kolego. O napełnianiu to można mówić jak Ci klima padnie i wypuści z siebie cały czynnik. A tu nie masz uzupełniania, tylko pełny serwis. Odessanie, sprawdzenie szczelności, oczyszczenie czynnika i napełnienie z ewentualnym uzupełnieniem.

 

http://www.serwis-klimatyzacji.net/napelnianie-klimatyzacji-cz-iii/

 

I za to zapłaciłem ostatnio 49zł. Jeśli ma Kolega jeszcze jakieś pytania, to służę. Tylko nie mieszajmy ludziom w głowie, ok? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I jeszcze dla tych, którzy nie wymieniają, bo działa:

 

http://www.serwis-klimatyzacji.net/napelnianie-klimatyzacji-czv/

 

Polecam jednak się tym czasem zająć. Auto za 40-90tys zł a 0,1tys szkoda na to, żeby sprawnie działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego, no to nie myl pojęć i nie mieszaj ludziom w głowie. ;) Pisałeś o wymianie czynnika a nie uzupełnieniu, a to ze względu na to, że do E60 wchodzi pewnie z 750g, ma dość istotne znacznie pod kątem ceny.

 

Kolego. O napełnianiu to można mówić jak Ci klima padnie i wypuści z siebie cały czynnik. A tu nie masz uzupełniania, tylko pełny serwis. Odessanie, sprawdzenie szczelności, oczyszczenie czynnika i napełnienie z ewentualnym uzupełnieniem.

 

Nie ma to jak się zacietrzewić i nie potrafić przyznać do błędu. Oto Twoje słowa:

 

A tak szczerze, to naprawdę kosztuje to kilka złotych a WYMIENISZ sobie czynnik, odświeżysz klimę i sprawdzisz nieszczelności. Ja we Wrocławiu robię to za 50zł.

 

Ale brnij dalej. ;) Ja już nie widzę sensu dalszej dyskusji z Tobą skoro sam nie wiesz co napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapiesz za słówka a nie za fakty. Tak - to jest wymiana. Wymiana polega na odessaniu, oczyszczeniu i powrocie. Dobicie, uzupełnienie itp to coś innego. Mówimy o standardowej sytuacji, gdzie nie doprowadziłeś klimy do agonii, tylko jak normalny człowiek, serwisujesz i dbasz o klimę. Nigdy nie miałem żadnej niesprawnej w swoich już kilkunastu autach. Dbam, serwisuję, jeżdżę, nie mam z tym problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.