Skocz do zawartości

Pytanie do Wszystkich mających Xenon Adaptive (Dynamic, AHL)


prmax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Mam pytanie dot. działania xenonów adaptacyjnych.

 

Jeśli ktoś może proszę o sprawdzenie jak jest w waszych autach.

 

Po uruchomieniu silnika (włącznik świateł na auto) moje obydwa xenony poziomują się i następnie lewy xenon lekko opuszcza się i przesuwa w lewo. Prawy po zakończeniu poziomowania pozostaje ustawiony na wprost.

 

Czy to normalne ? Działa to tak jak dla ruchu lewo-stronnego (tak mi się przynajmniej wydaje).

 

Jeżeli wyłączę funkcję „adaptive” lewy xenon powraca do ustawienia na wprost….

 

Podczas kręcenia kierownicą w lewo na postoju lampy nie skręcają w lewo (z tego co wiem jest to normalne) natomiast w prawo już tak. Podczas jazdy skręcają w lewo i w prawo.

 

Jak jest u Was ?

 

Pytam, ponieważ auto doposażyłem w xenony adpative i chcę mieć pewność, że na pewno wszytko jest w porządku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu silnika (włącznik świateł na auto) moje obydwa xenony poziomują się (...)

Zgadza się

 

następnie lewy xenon lekko opuszcza się i przesuwa w lewo. Prawy po zakończeniu poziomowania pozostaje ustawiony na wprost.

Nie, u mnie żaden nawet nie drgnie w lewą lub prawą w trakcie poziomowania.

 

 

Podczas kręcenia kierownicą w lewo na postoju lampy nie skręcają w lewo (z tego co wiem jest to normalne) natomiast w prawo już tak. Podczas jazdy skręcają w lewo i w prawo.

Tak ma być.

 

Byłeś na ustawieniu geometrii świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Geometrię świateł sprawdzałem dziś ale na funkcji adaptvie wyłączonej i jest idealna. Myśle, że prawdopodobnie coś źle zakodowalem lewy moduł skrętu. Tylko nie bardzo można to źle zrobić. Szukałem w DISie funkcji adaptacji reflektorów skretnych ale nic po za testami góra, dół, lewo, prawo nie ma. Wykonałem także REFERENCE RUN w DIS ale nic się nie zmieniło...

Czy jest jakiś inny sposób na adaptację modułów skrętu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie soczewki powinny być ustawione na równo (po poziomowaniu się) i powinny świecić prosto.

 

A co do samego skrętu w lewo na postoju skręca się minimalnie, natomiast w prawo jest pełny skręt soczewki.

 

 

Co do kodowania, napisz do kolegi o nicku 'E92' on będzie wiedział co zrobić.. :cool2:

 

Cóż za reklama :8) ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie soczewki powinny być ustawione na równo (po poziomowaniu się) i powinny świecić prosto.

Zgadza się u mnie też poziomują się góra dół i potem świecą prosto

http://desmond.imageshack.us/Himg535/scaled.php?server=535&filename=dsc0230kopiay.jpg&res=landing

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=160396 Czyszczenie parownika

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=160013 MOJE E-90 skradziona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Otóż wszytko się wyjaśniło :cool2: ale po kolei :)

 

Zamieniłem miejscami moduły SMC, zrobiłem kodowanie i dalej to samo. Lewy reflektor po zakończeniu procedury lekko opuszcza się i skręca w lewo. Ale uwaga - soczewka sama powraca w pozycję środkową po osiągnięciu ok 50 km/h. Oczywiście światła skręcają w lewo i w prawo podczas jazdy.

 

Przepytałem 2 ASO w Warszawie i w jednym uzyskałem odpowiedź, że w wersji E9x LCI (po lifcie) te światła tak działają. Do 50 km/h pracują w trybie świateł miejskich, gdzie doświetlane ma być pobocze drogi.

 

Informacja jest potwierdzona poniższym zdjęciem.

 

http://img814.imageshack.us/img814/6625/p0037892.jpg

 

Zwykłe xenony oświetlają obszar oznaczony numerem 1

 

Xenony w trybie świateł miejskich obszar nr 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odrzebie kotleta.

 

Doposarzylem swoją e91 w te świetne lampki. I powiem szczerze mam to samo i nie podoba mi się to. Tylko u mnie wracają do normy jak tylko ruszę. To jest napewno wina programu, czy ktoś może przypadkiem nie napisał nowego?? A może jest podkładka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.