Skocz do zawartości

320d fotele z anglika a mata pasażera


Balugass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

kupiłem moje wymarzone fotele kubelkowe ale jest problem w postaci maty pasażera... Jak wiadomo fotel pasażera bedzie teraz spełniał funkcje fotela kierowcy wiec zastanawiam sie nad takim rozwiązaniem sprawy:

1) 2m przewodu 2-żylowego, przewód z jednej strony bedzie zakończony wtyczką maty zajętości natomiast drugi bedzie wlutowany w przewody wychodzące z maty... przewód pociagne pod fotel pasażera i zostaną wpiete w kostke... czyli jak ja bede za kierownicą to komp bedzie "myslał" ze to pasażer

2)kupić emulator maty i wpiąć pod fotel pasażera

jeżeli ktoś ma jakiś inny pomysł na rozwiazanie tego problemu prosze niech napisze... poducha musi w razie wypadku(odpukać) ma wystrzelić na 100% innej opcji nie biore pod uwagę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzecia opcja to rozebrac fotel i wyjac mate i przelozyc do drugiego fotela. Jak chcesz placic za nic to kup emulator, jak wolisz zaoszczedzic i wydac slownie 5zl to kup diode prostownicza i kondensator i wlutuj. Sa instrukcje co i jak polutowac i masz dokladnie to samo duzo mniejszym kosztem.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo usunąć matę całkowicie z modułu airbagu i wtedy przy wypadku zawsze wystrzeli .... czy fotel zajęty czy nie .... chyba najlepsze rozwiązanie i najmniej inwazyjne ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś dokładnie jakie parametry ma ta dioda i kondensator?? odpowiadam sobie sam: dioda 1N400x i kondensator 10nf :cool2: kolego wania126 wieczorkiem przesle foto :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś dokładnie jakie parametry ma ta dioda i kondensator??

 

Jak dasz diodę i kondensator to miejsce wykrywane jako wolne(system MRS3). Nie wiem jaki masz system poduszek powietrznych, ale w dwunabojowych MRS3 taka kombinacja nie zdaje egzaminu. Zajrzyj do działu zrób to sam jest tram wątek i opisywałem jak badałem działanie maty i jak najlepiej emulować tą matę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś dokładnie jakie parametry ma ta dioda i kondensator??

 

Jak dasz diodę i kondensator to miejsce wykrywane jako wolne(system MRS3). Nie wiem jaki masz system poduszek powietrznych, ale w dwunabojowych MRS3 taka kombinacja nie zdaje egzaminu. Zajrzyj do działu zrób to sam jest tram wątek i opisywałem jak badałem działanie maty i jak najlepiej emulować tą matę.

 

no i faktycznie nie zdało egzaminu... miejsce pokazuje jako wolne...;/ teraz nie mam pomysłu jak to zrobić trzeba bedzie zamówic emulator z allegro chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy na emulatory, to nic innego jak dioda z rezystorem w pudełeczku z oryginalną kostką. Jak ogarniasz posługiwanie się lutownicą, to użyj diody i rezystora, a miejsce będzie zajęte, a jaką rezystancję dobrać dla rezystora? To odpowiedz sobie na pytanie jak ciężkich pasażerów przewozisz na siedzeniu :D Później tego co najczęściej jeździ sadzasz na siedzenie i jeśli mata jeszcze zipie to sprawdzasz rezystancję jaką wykazuje mata na zajętym miejscu. Wtedy dioda i rezystor o mocy najbardziej zbliżonej do rezystancji zmierzonej i gotowe. Jeśli rezystancja będzie inna niż dostępne rezystory to kombinacja łączenia szeregowo lub równolegle przyniesie rozwiązanie. Ale i tak najlepszym rozwiązanie, a zarazem najbardziej kosztownym jest wymiana maty na nową, ale decyzja należy do każdego z nas. Równie dobrze można zamontować potencjometr pod siedzeniem i ważyć każdego pasażera przed wejściem do auta, a później ustawić odpowiednią rezystancję :lol: O tym jak zbudowałem własny emulator i jakich użyłem elementów znajdziesz w wątku o emulatorze maty w dziale zrób to sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz nie mam pomysłu jak to zrobić

Przełóż matę z fotela kierowcy na pasażera, zrób fotorelację i zamieść w dziale "Zrób to sam" :cool2: :cool2: :cool2:

Pomożesz sobie i innym :mrgreen:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz nie mam pomysłu jak to zrobić

Przełóż matę z fotela kierowcy na pasażera, zrób fotorelację i zamieść w dziale "Zrób to sam" :cool2: :cool2: :cool2:

Pomożesz sobie i innym :mrgreen:

 

hehe chciałem tak zrobić ale jak zaczęłem rozbierać fotel to mi sie odechciało przekladania i bałem sie ze coś spartole... a u siebie wlutowałem własnie szeregowo diode i kondensator 10nf i guzik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem relację z demontażu maty, montaż w innym fotelu to tak samo, tylko w odwrotnej kolejności :wink:

 

Człowiek się męczy, robi fotki i na po to wszystko? :mrgreen:

 

w takim samym fotelu też rozebrałem i wyciagałem mate ale w kubełkowym w wysuwanym podparciem ud już jest problem... a że przebierałem nóżkami by zasiąść za kierownicą w nowym foteliku nie zgłębiałem zabardzo tematu :norty: mate mam wyciagniętą z starego fotela(zwykłego) i jak szwagier przyjedzie to spróbuje zmęczyć temat rozbiórki fotela kubelkowego :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega trandolf pisze kupie w jednym z tematów dioda prostownicza+rezystor 8,2kOhm-a = miejsce zajęte wlutuje i zobaczymy co bedzie :cool2:

 

trandolf rozmiem ze taki zestawik lutujemy również szeregowo kolejność nie ma znaczenia?? masz jakies foto swojego emulatora to bym skopiował :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutujesz diodę i rezystor RÓWNOLEGLE do siebie, a ważne jest jak podepniesz ten układzik do auta, bo dioda przewodzi tylko w jednym kierunku. W wątku w dziale zrób to sam jest informacja jak to podłączyć z tego co coś mi tam świta w głowie to było to katodą do niebieskiego kabelka(?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.