Skocz do zawartości

Problem z e30 318IS 90r (OBROTY)


Kuba740i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z moim nowo zakupionym autkiem mam problem taki że trzyma obroty od 1100 do 1400 róznie (nie falują) bez róznicy czy zimny czy ciepły.Bmke posiadam od około 2 tyg problem z obrotami powstał 3 dni temu, został przeczyszczony krokowiec i dalej to samo, dodam że auto posiada gaz ale jest jakoś odłączony i jest od niego pełno kabelków pod maską porobionych na taśme czy możliwe że coś się odłączyło ? z tego co czytałem o tej instalacji gazowej to jakoś działa ona z sondą lambda ,czy obroty mogą być winą sondy ? Jeśli nie ten dział przepraszam i prosze o przeniesienie, sprawa dość pilna bo nie lubię jezdzić jak coś działa nie tak jak powinno.

Pozdrawiam

Edytowane przez Kuba740i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Problem jest Twój tytuł. Popraw według regulaminu.

Jak trzyma obroty od 1100 do 1400 to chyba falują obroty? Obroty falują na benzynie? Możę wina lewego powietrza lub padniętej sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A masz możliwośc podmienić silnik krokowy? Może po prostu się zawiesza lub zacina się przepustnica. Sprawdx czy czujnik położenia przepustnicy przez jakiś przypadke nie poluzował się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmienić krokowca niestety nie mam jak.Co do sprawdzenia czujnika dziś sprawdzę. Wczoraj jeszcze wieczorkiem patrzyłem co i jak i z tego co wyczulem to bardzo mocno smierdzi benzyną z wydechu.... Nie miałem za dużo czasu odpinałem przed chwilą tą wtyczke od przepustnicy , nic sie nie dzialo czy to normalne ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy linka od pedału gazu nie zacina się.

 

Najłatwiej sprawdzić na przepustnicy - czy wraca do samego początku po zdejmowaniu nogi z pedału gazu. Ręką normalnie przekręcić.

Jeśli nie wraca do stanu spoczynkowego, problem może być na lince do pedału gazu, ..... lub (wiem, że to naiwnie brzmi) sam pedał gazu się zacina (dywanik, brud przy dywaniku).

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki wzór:)

gaz+is+błędne ustawienie=trafiona klapa przepływki. sprawdź czy się nie przycina.

 

Sprawdzenie przycinania sie jej rozumiem wykonać ręcznie tak ? zdjąć poruszać ? czy robi sie to na odpalonym aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wyjmujesz przepływkę i ręcznie sparwdzasz to przesłone w środku, musi chodzi lekko bez zacieć, płynnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapkę przepływki już przerabiałem w m20b25 kiedyś miałem gaz sprawdź to tak, ściągnij filtr z obudową, zostaje sama przepływka połączona z przepustnicą odpalasz auto idziesz na zewnątrz dodajesz gazu ręcznie i zaglądnij co tam się dzieje czy ma jakieś opory czy nie, sprawdził bym czujnik położenia przepustnicy jeszcze na twoim miejscu, może to banalne ale linka może ma gdzieś zadziorek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba740i,

 

Możesz potwierdzić, że tak samo wszyscy rozumiemy problem. . . . .

 

Samóchód jeździ normalnie POZA TYM, że jak NIE trzymasz nodze na pedale gazu, obroty są na poziomie ok. 1200?

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba740i,

 

Możesz potwierdzić, że tak samo wszyscy rozumiemy problem. . . . .

 

Samóchód jeździ normalnie POZA TYM, że jak NIE trzymasz nodze na pedale gazu, obroty są na poziomie ok. 1200?

 

Potwierdzam auto chodzi normalnie w czasie jazdy tylko na biegu jałowym trzyma za wysokie obroty. Wydawało mi sie że paliwem z niej śmierdzi ale może to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam auto chodzi normalnie w czasie jazdy tylko na biegu jałowym trzyma za wysokie obroty.

 

Wydawało mi sie że paliwem z niej śmierdzi ale może to norma.

 

dwa wnioski z tego:

 

1. To nie jest problemu przepływomierza

2. nie jest normalnie, że czuć paliwem.

 

Niekoniecznie ten zapach paliwa ma coś wspólnego z wysokimi obrotami. Na początku należy odróżnić te dwie sprawy.

 

Sprawdź tą linkę i pedał gazu.

Powiedz gdzie czuć paliwem - w rurze wydechowej? Jeśli pod maską, to to będzie widać gdzie ucieka. Możesz też sprawdzić rurki metalowe do których gumowe węże są podłączone pod samochodem. Czasem zostają podziurawione.

 

Daj znać.

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka sprawdzwona jest OK. Benzyną czuć z rury wydechowej,pod maską nic nie czuć. Wcześniej pytałem czy jak odpinam wtyczkę od przepustnicy to co ma sie dziać ??? u mnie nie ma różnicy chodzi tak samo czy da sie gazu czy nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach paliwa w rurze - oznacza to, że mieszanka jest bogata - tj stosunek benzyny do powietrza jest za wysoki - tzn za dużo paliwa w stosunku do ilości powietrza.

W praktyce można wyciągnąć takie wnioski:

- nie ma nieszczelności (nie dochodzi dodatkowe powietrze)

- komp steruje wtryskiwaczami żle, bo myśli, że położenie przepustnicy lub obroty lub mieszanka (= sonda lambdy) jest inne niż w rzeczywistości.

 

 

Możesz potwierdzić, że to co jarosz 318is zasugerował na samym początku sprawdzałeś? Nie ucina się klapka w przepływomierzu? Ona musi się zamykać kiedy silnik jest wyłaczony i bez oporu otwierać się i zamykać się - przede wszystkim kiedy minimalnie się otwiera.

 

Odpowiadając na pytanie: Wtyczka jest od położenia przepustnic. W M42 (IS) są 2 przepustnice jedna mała odpowiadająca za wolne obroty (dodając gaz na pierwszym biegu to zwrócisz uwagę że do 3000obr/min jest otwarta tylko mała, a duża otwiera sie jak dodajesz gazu powyżej 3000obr/min. Czujnik położenia przepustnicy w m42 jest na potencjometrze. Jest jeden potencjometr, który "czyta" położenie sumy przepustnic. Jeśli masz omomierz, to może sprawdzić jak ten potencjometr zmienia swoją pozycję dodając gazu) Nie znam niestety zakresu, ale to nie jest istotne. musi być płynna zmiana od położenia jałowego do max i z powrotem. Jeśli zaskakuje LUB nagle zostaje na tej samej wartości - to niestety jest do wymiany.

 

Daj znać co ustalisz.

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem jeszcze raz przepustnice i nie zacina się chodzi ładnie. Co do przepływki wyjełem ją i klapka była zamknięta poruszałem ją i sie nie zacina , po nacisnieciu klapki wracam sama spowrotem. Stawiam na Sonde być może te kable od gazu zrobiły jakieś zwarcie bo są podłączone pod sonde. Piątego sierpnia przyjedzie ojciec ogarnia bmki troche tak więc mam nadzieje że coś zrobi bo mi brakuję już pomysłów. I takie małe pytanie czy jest możliwosc sprawdzenia sondy czy działa czy nie bez podlaczania auta pod kompa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można sprawdzić sondę - tylko trzeba mieć omomierz i trochę cierpliwości.

 

widziałem opis na forach, ale niestety chwilowo jestem zajęty i nie dobrego opisu poszukać. Daj znać jeśłi nie znajdziesz i pomogę.

 

Trzeba tylko uważać, żeby się nie oparzyć przy sprawdzeniu ponieważ test polega na tym, że trzeba rozgrzać sondę do temperatury nominalenj pracy, aby sprawdzić czy działa.

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.