Skocz do zawartości

[SERIA 1] Akcja serwisowa - śruba alternatora 2.0d M47N2


Hipo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

BMW jakiś czas temu ogłosiło akcję serwisową "śruby alternatora / mocowanie rolki prowadzącej" akcja nr 011260200

polecam wszystkim wymianę, gdyż może dojść do oberwania śruby / rolki prowadzącej i auto uziemione...

 

Ja dziś byłem i mam z glowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym już dość dawno, ale pytanie. Da się jakoś rozpoznać, które roczniki (a nawet miesiąc może być ważny) dokładnie muszą się zgłosić na ową akcję?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcje serwisowe: wadliwa śruba mocująca alternator w modelach serii 1 i 3 wyposażonych w czterocylindrowy, dwulitrowy turbodiesel - akcja naprawcza dotyczy egzemplarzy wyprodukowanych do marca 2005 r.

 

Takie coś znalazłem, ale to info sprzed roku. O to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niesjety nie znam szczegółów akcji, jednakże proponuję zainteresowanym zadzwonić do najbliższego ASO i zweryfikować sprawę. Ewentualnie jechać z kluczykiem i zczytają wszystkie informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hubert,

 

Mógłbyś powiedzieć ile zajęło ASO cała naprawa? na długo trzeba było zostawić im autko? tak mniej więcej.

 

 

Pozdro

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w 2004 roku kupilem e87 uszkodzona i zaopatrywalem sie m.in w czesci w salonie Bmw to juz wtedy mi Pan polecil przy tej naprawie wymiane tej sruby...chodzi jak PAMIETAM dobrze o srube dlugosci ok 15 cm wowczas w cenie ok 10 zl ,poprostu stara sruba byla na pewnej dlugosci ciensza a nowa ma na calosci jednakowa grubosc ,takze akcja jezeli byla to od poczatku produkcji i dot aut do roku chyba 2005....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odgrzebuję temat

Dziś właśnie miałem akcję śruba alternatora.

Po przejechaniu kilometra, zaświecił się aku, na czerwono.

Potem po wjechaniu do garażu dziwny pisk z okolic wiatraka chłodnicy, dobrze że do warsztatu blisko, przed samym warsztatem zaświeciły się kontrolki, abs na żółto, wykrzyknik na żółto, znaczek kierownicy na żółto, następnie koło zębate z wykrzyknikiem na czerwono, i tak w kółko. przy wjeżdżaniu do warsztatu brak mocy. Gołym okiem widać było pasek klinowy, leżący luźno.

Mechanik po oględzinach powiedział że to nic poważnego i kosztownego, muszą wymienić rolkę i tą śrubę. Po telefonie do BMW okazuje się że to normalka w tym silniku. W piątek będę znał koszta naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego miesiąca masz to auto? bo ja mam 02.2005 i byłem w bmw, sprawdzili po VINie i niby mnie akcja serwisowa nie obejmuje. Z tego co wiem to do marca auta podlegają wymianie, ale u mnie nie. Dziwne trochę, ale jak sprawdził i mówi, że nie to chyba u mnie ok.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mechanik po oględzinach powiedział że to nic poważnego i kosztownego, muszą wymienić rolkę i tą śrubę. Po telefonie do BMW okazuje się że to normalka w tym silniku. W piątek będę znał koszta naprawy.

 

Czyli w serwisie BMW akcja jest za free, tak?

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, za free

 

Dzięki! :D

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam,

 

mam nadzieje że akcja serwisowa nadal jest aktualna bo mi właśnie dziś ta felerna śruba powiedziała "auf wiedersehen" :cry2: odgłos metaliczny dokładnie jakby upadła metalowa rzecz na ziemię, dlatego szukałem czegoś w okolicach wydechu. Potem pomyślałem, autko stało na delikatnym podjeździe na zaciągniętym ręcznym a po spuszczeniu czasami dochodzi podobny dźwięk. Pod maskę nie zaglądałem. Do domu miałem 10 km po 2 hm zapaliła mi się kontrolka akumulatora na czerwono, w telefonie mam instrukcję obsługi więc na światłach sprawdziłem co to jest. Uszkodzony alternator no i już wiedziałem. Pamiętałem, że było jakieś info na temat akcji serwisowej mocowania śruby rolki alternatora, trzeba było ruszyć dupsko i jechać (autko z 04 2005 mam nadzieje że akcja je obejmuje) ale się nie chciało. Dojechałem do domu i pierwszy raz usłyszałem jak pracuję wentylator, WTF :shock: temp cieczy 102 stopnie ( pompa wody jest wyautowana) . Żadnych innych kontrolek nie miałem pewnie by się pojawiły po dłuższej jeździe. Na parkingu maska w górę- widok pasek wala się gdzieś po podłodze :twisted: hmm cały, więc pewnie da się założyć (urwana śruba nie wystaje-nie rzuca się w oczy) , w trakcie zakładania okazało się że brakuje jednej rolki :duh: oczywiście była na podłodze.

 

Wniosek po długiej historii, macie fury 2004, 2005 umawiajcie się na wymianę tej śruby.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne właśnie bo słyszałem , że ta akcja jest do marca 2005. Ja mam swoje auto właśnie z marca, ale w salonie sprawdzili po VIN i nie ma dla mnie akcji serwisowej...

Ty masz z kwietnia więc już totalnie nic nie rozumiem :) powodzenia z akcja serwisowa.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd.

ja również nie załapałem się na akcję serwisową "śruba alternatora" :cry2: trzeba było samemu sobie poradzić tzn. u swojego speca/mechanika. Cała akcja nie jest trudna może i sam bym dał radę ale pod blokiem trochę słabo się z tym grzebać. Od razu dodam jak komuś ta śrubka się urwie to NIE jest ona dołączona do rolki prowadzącej która jest zamocowana na tej śrubie. Trzeba ją oddzielnie dokupować. W serwisie BMW ta śruba to koszt 30 zł. Nie mogłem jej znaleźć na realoem.com po prostu jej tam nie ma wyszczególnionej :? Śruba dosyć nietypowa. Z jednej strony normalny gwint a z drugiej nawiercana i gwintowana od wewnątrz. Do tego właśnie gwintu przykręca się śrubę nr 7 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UG31&mospid=48923&btnr=11_3662&hg=11&fg=18

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.