Skocz do zawartości

[E87] Zapach spalin - diesel


krzysiek555

Rekomendowane odpowiedzi

to niewiele pomoże, ale niektóe auta śmierdzą tak z natury. chyba niektóre silniki w ogóle bardziej śmierdzą. w temacie - jak zwykle, spróbuj zatankować na innej, sprawdzonej stacji i zobacz czy dalej będzie podśmierdywał. a co ma do tego diler? na zasadzie - co źle to na dilera? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ogolnie wszedzie na lukoilu shell ,bp ale osatnio petrochemia plock, u nas w miescie to kazda stacja ma z dwoch rozlewni z boronowa i radzionkow ,znajomy co na shelu robi opowiadal jak robia v powera leja na zbiornik banke i o tak jest v power!!

u mnie ten zapach czuc jak sie odpali na zimnym pozniej juz go mniej ale go czuje jak stane i wychodze z auta, auta tak samo pali i tak samo przyspiesza wczoraj wymienielm wszystkie fitry wlacznie z paliwowym zeby byc troche spokojniejszym!!!

ostanio nic nie wciagam i dobzre czuje :lol: zart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę pepe że zmień dilera miało się tu odnosić do dilera dragów i przewrażliwieniem użytkownika. :P

Słodki zapach może świadczyć że w paliwie są bio-dodatki. Ale tak czy inaczej diesel śmierdzi - fuuuuuuuuuu!!! ;)

:cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

panowie dzis zauwazylem ze kopci a dokladniej jak jest na wolnych obrotach postoji i go przegazuje idzie bialy dym :mad2:

a za chwile jak przegazuje troszeczke czarnego olej sprawdzalem nie bierze ,500km temu wymienialem zosatla mi cwiartka baku tego paliwa i zalej na shelu tego lepszego!! nie wiem czy ta ropa co mam to nie jest bio ale czy by dym przez to byl?za nim zalalem te paliwo wszystko bylo idealnie nic nie puszczal dymka tylko przy redukcji i gaz na maksa troszeczke! a olej zmienielm na motul 5w30 x clean a wczesniej byl castrol 5w30 nie mam dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Panowie dalej jest tak samo tylko na zimnym i jak pochodzi ,przegazowka i niebieski dym :mad2:

i nic pozatym sie niedzieje wyjezdzilem 80l na bp tankowane ,macie jakies spoztrzeezenia co to moze byc ?moze egr?a do czego ma sluzyc kontrolka od emisji spalin bo miesiac temu musilem jaq kasowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ta ropa co mam to nie jest bio ale czy by dym przez to byl?za nim zalalem te paliwo wszystko bylo idealnie nic nie puszczal dymka tylko przy redukcji i gaz na maksa troszeczke!

 

Jak kupilem 1 to mialem z 7l w baku bio diesla, nic nie kopcil, nie lecial zaden bialy dym (tez nie mam dpf) ale smierdzial doslownie jakby ktos placki ziemniaczane smazyl. Jezeli tak nie pachnie to nie jest to bio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dalej jest tak samo tylko na zimnym i jak pochodzi ,przegazowka i niebieski dym :mad2:

i nic pozatym sie niedzieje wyjezdzilem 80l na bp tankowane ,macie jakies spoztrzeezenia co to moze byc ?moze egr?a do czego ma sluzyc kontrolka od emisji spalin bo miesiac temu musilem jaq kasowac?

 

Niebieski dym w dieslu po uruchomieniu może oznaczać niesprawne świece żarowe. Gdy silnik jest rozgrzany i przy "przygazowaniu" pojawia się niebieski dym oznacza, że spala się olej silnikowy. Pytanie tylko skąd olej silnikowy znalazł się w cylindrach ? Olej mógł się dostać do cylindrów poprzez nieszczelne uszczelniacze zaworowe (często spotykana przypadłość silników BMW), przez nieszelność łożyska panewkowego turbiny (jeśli jest turbina :wink: ), przez zużyte pierścienie tłokowe. W początkowym okresie zjawisko dymienia na niebiesko nie jest zbyt widoczne. Zużycie oleju silnikowego też jest raczej śladowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam dzis mialem troszke wolnego i rozkrecilem odme i mialem zajebana olejem :mad2: byla to stara odma z filtrem,podjechalem do bmw i kupilem now typu stozkowym!!zobaqcze czy bedzie dymic!!martwi mnie ze byt tam olej ,cos to oznacza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wydaje mi się,że mam podobny problem. Samochód również przy zapalaniu na zimnym dymi lekko na biało ( taka jakby mgiełka ).

Zastanawiam się czy sprawdzić tą odmę i czy wystarczy wymienić tylko oddzielacz oleju czy całą odmę. Jaki to jest koszt?

Bmw 118d 2004 M47N2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
koszt odmy to 188zl w aso!!przejechalem z 30 km tylko ale dzisiaj na zimnym po przegazowaniu poszedl tylko czarny dym :) zobacze co bedzie dalej moze to byla ta przyczyna !!przeczytalem jeden temat co hipo mial problem a z odma ale mu nagle sie to stalo i [bAD] silnik!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A u mnie zalatuje octem. :shock:

Ale tylko wtedy, gdy przygazuję. A jak przegazuję, to... też tak zalatuje. :lol:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.