Skocz do zawartości

320d grzechotanie sprzęgła


wania126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wrzucilem sztywne koło Valeo i wszystko pięknie gdyby nie grzechotanie bez wcisnietego sprzegła. Gdy wciskam sprzegło następuje Cisza. Wszystko widac na moim filmiku. Niewiem czy to jakies łozysko w skrzyni czy po prostu tak jest na sztywnym kole..:) Doradzcie koledzy

 

link :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos sie jeszcze wypowie :)) Jaka jest pewnosc ze to lozysko oporowe ??

Kolego niestety muszę cie zmartwić to nie łożysko oporowe a masz wywalone łozysko na wałku sprzęgłowym w skrzyni biegów, ja też tak miałem i po wymianie jest totalna cisza, niestety żeby wymienić to łożysko trzeba rozpołowić skrzynie biegów a samo rozebranie i poskładanie skrzyni to różnie bywa koszt 300-500 zeta więc nie wiem czy lepiej jak nie kupisz używanej skrzyni biegów, ja osobiście jeżdziłem z taką skrzynią około 10000 tysięcy kilometrów ale nigdy nie wiadomo co się stanie, więc smutna prawda założyłeś sztywne koło i twoje łożysko na wałku sprzegłowym dostało potężnych drgań i się rozleciało, nie po to inzynierowie wymyslili koło dwumasowe by ratować nasze skrzynie przed drganiami. Dlatego ja wolałem załozyc nowe koło dwumasowe i sprzegło niż zniszczyć skrzynię biegów, niestety w moim przypadku koło i sprzęgło było dobre tylko skrzynia biegów była zajechana u ciebie pewnie skrzynia była dobra jak załozyłeś koło jednomasowe to skrzynia dostała w dupę, teraz musisz wydać więcej niż chciałes zaoszczędzić na założniu nowego koła dwumasowego, niech to będzie przestroga dla tych którzy myslą o założeniu koła jednomasowego, sorki za tę brutalna prawde ale ja niestety to przerobiłem w razie pytań pisz a propo łożyska oporowego gdy je wciśniesz to zaczyna grzechotać gdy jest wywalone. Pozdro Mario.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić - to nie łożysko oporowe. Miałem coś takiego (podobny objaw) w E36. Gdyby chodziło o łożysko oporowe słyszałbyś je po wciśnięciu sprzęgła. W tym przypadku uszkodzeniu uległo łożysko wałka "atakującego" w skrzyni - taką diagnozę usłyszałem kiedyś. Samochód sprzedałem i usterka minęła ;) . Objaw był uciążliwy dopiero po długiej jeździe , po znacznym rozgrzaniu.

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojutrze bede przerzucał skrzynie...:) Najsmieszniejsze jest to ze bylem sie pytac w serwisie bmw i stwierdzili ze tak jest na sztywnym kole...chcieli mnie chyba splawic.. :shock:

Tak nie powinno być a zapewne w serwisie nie chcieli się podjąć naprawy u mnie było podobnie w końcu sam wymieniłem i teraz jest ok. Poza tym nie ma co ukrywać skrzynie w BMW są strasznie słabe i delikatne, jeśli będziesz normalnie użytkował auto to będzie ci służyć przy większych warjacjach poprostu padnie.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim drugim samochodzie nissanie patrolu tak samo skrzynia rzęcholi a po wcisnieciu sprzęgła spokój :cool2: grzechocze tak odkąd go mam a zrobiłem juz ok 100tys km wiekszość pod lawetą z ładunikiem oscylującym w granicy 3 ton i nic sie nie dzieje jeździ bezproblemowo na jednomoasie(fabrycznie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim drugim samochodzie nissanie patrolu tak samo skrzynia rzęcholi a po wcisnieciu sprzęgła spokój :cool2: grzechocze tak odkąd go mam a zrobiłem juz ok 100tys km wiekszość pod lawetą z ładunikiem oscylującym w granicy 3 ton i nic sie nie dzieje jeździ bezproblemowo na jednomoasie(fabrycznie)

Ja mam Isuzu Troopera i też mi rzęcholi ale w Buni nic nie może rzęcholić prawda?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda :D tylko jeszcze jedno dopowiem do twojej wypowiedzi kolego :) po pierwsze niechcialem zaoszczedzic na dwumasowcwe....jakbym kupowal koło dwumasowe to by nie bylo az takiej duzej roznicy cenowej, sztywne ma byc ''wieczne'' :) a ze w swoja bunie wladowalem niemalo pieniedzy takze predko jej nie sprzedam :D moze synowi dam jak sie kiedys urodzi :D:D::D:D po 2 te stukania bylo juz slychac delikatnie przy zakladaniu koła...ale mam druga skrzynie takze spokojnie :) trzeba byc dobrej mysli :) po prostu myslalem ze przy kole sztywnym tak ma byc heh bo wszyscy pisali ze glosniej chodzi na biegu jalowym :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda :D tylko jeszcze jedno dopowiem do twojej wypowiedzi kolego :) po pierwsze niechcialem zaoszczedzic na dwumasowcwe....jakbym kupowal koło dwumasowe to by nie bylo az takiej duzej roznicy cenowej, sztywne ma byc ''wieczne'' :) a ze w swoja bunie wladowalem niemalo pieniedzy takze predko jej nie sprzedam :D moze synowi dam jak sie kiedys urodzi :D:D::D:D po 2 te stukania bylo juz slychac delikatnie przy zakladaniu koła...ale mam druga skrzynie takze spokojnie :) trzeba byc dobrej mysli :) po prostu myslalem ze przy kole sztywnym tak ma byc heh bo wszyscy pisali ze glosniej chodzi na biegu jalowym :))

Tak ja w swoją też władowałem wiele kasy i napewno nie sprzedam tylko zostawię synowi, poza tym moja wypowiedź nie miała na celu pouczania ale przestrogi co moze sie stać, dobrze że masz drugą skrzynkę ale niestety nie wróżę jej dlugiego żywota bez urazy to tylko moje zdanie. Pozdro Mario.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myśle ze skrzynie nie załatwił jednomas a... uszkodzony dwumas który generowal mega wibracje...tak mi sie wydaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym moja wypowiedź nie miała na celu pouczania ale przestrogi co moze sie stać, dobrze że masz drugą skrzynkę ale niestety nie wróżę jej dlugiego żywota bez urazy to tylko moje zdanie. Pozdro Mario.

 

Kolego czerwony330d/Mario mam jedno do Ciebie pytanie: jakie masz wykształcenie i jaki wykonujesz zawód. Nie pytam o zarobki.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym moja wypowiedź nie miała na celu pouczania ale przestrogi co moze sie stać, dobrze że masz drugą skrzynkę ale niestety nie wróżę jej dlugiego żywota bez urazy to tylko moje zdanie. Pozdro Mario.

 

Kolego czerwony330d/Mario mam jedno do Ciebie pytanie: jakie masz wykształcenie i jaki wykonujesz zawód. Nie pytam o zarobki.

Kolego mam wykształcenie średnie techniczne i pracuje na kopalni jako sztygar, choć nie wiem czy coś ci to powie poza tym zadałeś dwa pytania a nie jedno ale nic nie szkodzi a dlaczego pytasz.

tak sobie myśle ze skrzynie nie załatwił jednomas a... uszkodzony dwumas który generowal mega wibracje...tak mi sie wydaje

Ja też tak myślę że u mnie była podobna sytuacja z wywalonym dwumasem, tylko pierwszy właściciel wymienił koło dwumasowe a skrzynię zostawił, tylko że zrobił to za późno i skrzynia przez to nadawała się do wymiany, poza tym nie chcę mądrować ale chyba ktoś po to skonstruował koło dwumasowe i zamontował w silniku nie po to by sobie tam pracowało tylko w konkretnym celu. Pozdro Mario.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam wykształcenie średnie techniczne i pracuje na kopalni jako sztygar, choć nie wiem czy coś ci to powie poza tym zadałeś dwa pytania a nie jedno ale nic nie szkodzi a dlaczego pytasz.

 

To w takim razie, powinieneś wiedzieć co to jest trwałość łożyska i co na to wpływa.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Własnie jestem po wymianie skrzyni biegów.Stara skrzynia byla mokra od oleju...Wymienilisimy skrzynie i jest ciszej chociaz slychac nadal delikatne grzechotanie przy puszczaniu sprzegła ale jest lepiej...I wydaje mi sie ze na nizszych obrotach auto ciszej chodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Własnie jestem po wymianie skrzyni biegów.Stara skrzynia byla mokra od oleju...Wymienilisimy skrzynie i jest ciszej chociaz slychac nadal delikatne grzechotanie przy puszczaniu sprzegła ale jest lepiej...I wydaje mi sie ze na nizszych obrotach auto ciszej chodzi...

 

jak już zrzucałeś skrzynie to mogłeś włożyć nowe łożysko oporowe, kosztuje grosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.