Skocz do zawartości

BMW E46 150KM 2001r. Turbina


Kubagtr2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zlapal mnie pech i rozwalila mi sie turbina, dziwnie chodzi i kopci pod maska, dzwiek przypomina jak by w srodku byl mikser z blachami. Nowa turbina kosztuje ponad 3000zł nowa.Czy jest oplacalne zregenerowac turbine czy kupic nowa bo ja slyszalem ze ta regeneracja jest trche nie oplacalna bo szybka tez ulega ponownemu zniszczeniu;/ Wiec moze kupic uzywana z jakiegos rozbitka na czesci. Chcialbym wiedziec czy nalezy kupic nowa czy z rozbita czy wziasc do regeneracji?? A i co mohlo byc przyczyna rozsypania sie Turbiny ?? Moje auto ma ponad 200tys przebiegu rok produkcji 2001 z października 150KM.Za wszelka pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec co proponujecie zebym zrobil kupic nowa czy uzywana orginalna?? i czy maga byc inne przyczyny zepsucia sie turbiny bo w turbinie slychac rzerzenie i w okolicy filta powietrza i turbiny leci dym bialy z siwym ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz oryginalną używkę to i tak nie będziesz wiedzial w jakim jest stanie, dopóki jej nie rozbierzesz, duze ryzyko. Jak już pisałem przyczyn może byc dużo:

 

Urwana klapka z kolektora

Oderwał się nagar

Inne ciało obce

Katalizator się pokruszył i wpadł do turbiny.

 

Siwy dym jest oznaką spalanego oleju.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=134590 Zapraszam do oceny mego samochodu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak bys bral pod uwage uzywke to mam turbine uzywana ale do roboty, luz na wirniku i uszczelniacze do zrobienia. Kupilem nowa niecaly rok temu, wymienilem zanim stalo sie to co u ciebie. Jakbys sie zdecydowal, dowiedz sie ile regeneracja i pisz na priv. Moge wyslac fotki.

 

Pozdrawiam

 

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Osoby które regenerowały i są zadowolone z działania swojej turbiny i dostały gwarancję na nią proszę, podajcie kontakt do tych miejsc gdzie regenerowaliście. Woda mi się nalała do turbo:/ no i sie skończyło... mój mechanik powiedział że łopatki mają uszzczerbki i kierownica sie przycina... nie wiem co to znaczy ale powiedział że do wymiany albo regeneracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.