Skocz do zawartości

nie działa nawiew ciepłego powietrza


dafi

Rekomendowane odpowiedzi

myslalem ze w e34 zawsze ze srodkowych leci zimne :shock:

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to taka sama nagrzewnica jak w e32 to: jeśli zimne leci z 2 stref to może być potencjometr pomiedzy wylotami, lub też zacięte klapy ciepłego zimnego powietrza, jeśli jedna strefa grzeje a druga nie to może być zacięta jedna klapa. Klapki te są sterowane za pomocą cięgien silniczkami które to znajdują sie po bokach radia. Moze sie zdarzyć że jakiś silniczek wypadnie z miejsca mocowania. Od strony kierowcy moze sie nawet okazać konieczne wyciągnięcie licznika. Może też wypaść cięgno bezpośrednio przy klapce a dojście do niego jest przez uchylona klapke nawiewu na nogi (trzeba zdemontować kanały rozprowadzające powietrze). Na początek jak taka sytuacja wystąpi spróbuj ustawić ciepłe-zimne tak pare razy, może sie wtedy odwiesić klapka. :D :D :D

60 też mi sparawia przyjemność ;-) hehe

http://img57.imageshack.us/img57/4166/avatar2ym6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to układ grzania jest niestety kolejną niedoróbką - a raczej przekombinowaniem - w e34.....

Szkoda, bo i mi też coś nie za logicznie działa to ustrijstwo, raz jest raz nie ma, coś z ten deseń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze w e34 zawsze ze srodkowych leci zimne :shock:

 

Ja dokładnie tak samo myślę. W mojej Beti przez środkowe kratki leci tylko zimne powietrze. ???

 

Jeżeli jest regulacja, to między środkowymi nawiewami przednimi jest pionowe pokrętło regulacyjne.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawione, ale mnie to zdrowia kosztowało.Dzięki serdeczne :modlitwa: papabeer :modlitwa: o wielki człowieku :modlitwa: . Przyczyną stanu rzeczy był silniczek wpadnięty (wyrwany jakimś sposobem) z mocowania .Nie zamykał klapy zimnego powietrza.Teraz znowu mam ciepełko na głowę :roll2: :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I za niedługo przestaniesz się cieszyć radością ciepłego powietrza ze środkowego nawiewu.

Problemem tej usterki jest praca silniczków krokowych a dokładniej ich sterowaniem. Silniczki te powinny wykonywać pewną ilośc obrotów w zależności od ustawienia na podstawie programu zapisanego w module do sterowania nimi. Niestety czasem z tym programem dzieja się cyrki i silniczki krokowe wykonują pełny obrót co prowadzi do wyrywania ich z mocowań i tym samym dziwną pracę środkowego nawiewu.

Wydaje mi się że program raczej się nie sypie, a problem może tkwić w któryś kondesatorach w module, gdyż ich żywot nie jest wieczny, jednak nigdy jeszcze z tym się nie bawiłem i trudno jest mi potwierdzić ten klasyczny dla tych typów dmuchaw problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.