Skocz do zawartości

[E60] Tylna klapa, zamek, klamka


bheesty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo proszę o podpowiedź, gdzie znajduje się czujnik zamknięcia klapy w sedanie? Cały czas po ruszeniu mi ćwierka, że jest otwarta. Wcześniej miałem też problemy z klamką i wiem, że jest to do sprawdzenia, bo czasem działa, czasem nie. W każdym aucie są jakieś styczniki, dzięki którym auto wie, że jest zamknięta a tu nic nie widzę.

 

Jak to zrobić.

 

Dodatkowo nie działa mi całe oświetlenie klapy wewnątrz (nie tablica) i bagażnika. Gdzie tego szukać ewentualnie? W przewodach z prawej strony, czy w klapie?

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest rozbieralna część, czy raczej trzeba wymienić? Dziwną sprawą jest, że zamek otwiera z pilota, przyciskiem i przez kluczyk a cały czas piszczy, że jest otwarty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
czyli trzeba przeczyścić czujnik ??? co jest najczęstszym powodem świecenia się tej kontrolki ???

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie już "naprawiłem", wyregulowałem poprzez podniesienie bolca za zderzakiem. Ale nie wiem jak dobrać się do zamka. Jest jakieś zdjęcie rozebranego zamka, albo choć klapy z zamkiem bez okładziny? Bo nie chcę pourywać zatrzaskó jeśli to nic nie pomoże :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka niestety się zapala. Ja miałem dwa problemy i okazało się, że nie to samo było przyczyną. Mój bagażnik czasem otwierał się z pilota i przycisku a czasem nie i tu okazało się, że on się nie domykał zwyczajnie więc podniosłem bolec, na którym zapina się zamek, do góry i teraz działa to ładnie. Problem tylko z tą lampką i w tym, że nie wiem, czy do zamka da się dobrać i gdzie szukać problemu. Edytowane przez bheesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka niestety się zapala. Ja miałem dwa problemy i okazało się, że nie to samo było przyczyną. Mój bagażnik czasem otwierał się z pilota i przycisku a czasem nie i tu okazało się, że on się nie domykał zwyczajnie więc podniosłem bolec, na którym zapina się zamek do góry i teraz działa to ładnie. Problem tylko z tą lampką i w tym, że nie wiem, czy do zamka da się dobrać i gdzie szukać problemu.

 

 

Hej witam!

 

Ja miałem podobny problem z tym że u mnie nie działało otwieranie z pilota(przycisku w kabinie) no i problem był czasem z zamknięciem. Byłem u mechaniora ale nic nie wyniuchał. Postanowiłem że sam się do tego dobiorę. Co się okazało? A mianowicie winowajcą był nie zamek a wiązka która doprowadza przewody do klapy. Wiązka z klapy wyprowadzona jest w prawym zawiasie. na wyjściu z tego zawiasu w aucie(nie w klapie) znajduje się gumowa osłonka która chroni przewody przed uszkodzeniem. niestety w moim wypadku niezbyt skutecznie. Kilka przewodów było przetartych niektóre urwane (przy okazji rozwiązałem problem podświetlenia tablicy rej.) Lutownica poszła w ruch w 15minut było po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka niestety się zapala. Ja miałem dwa problemy i okazało się, że nie to samo było przyczyną. Mój bagażnik czasem otwierał się z pilota i przycisku a czasem nie i tu okazało się, że on się nie domykał zwyczajnie więc podniosłem bolec, na którym zapina się zamek do góry i teraz działa to ładnie. Problem tylko z tą lampką i w tym, że nie wiem, czy do zamka da się dobrać i gdzie szukać problemu.

 

 

Hej witam!

 

Ja miałem podobny problem z tym że u mnie nie działało otwieranie z pilota(przycisku w kabinie) no i problem był czasem z zamknięciem. Byłem u mechaniora ale nic nie wyniuchał. Postanowiłem że sam się do tego dobiorę. Co się okazało? A mianowicie winowajcą był nie zamek a wiązka która doprowadza przewody do klapy. Wiązka z klapy wyprowadzona jest w prawym zawiasie. na wyjściu z tego zawiasu w aucie(nie w klapie) znajduje się gumowa osłonka która chroni przewody przed uszkodzeniem. niestety w moim wypadku niezbyt skutecznie. Kilka przewodów było przetartych niektóre urwane (przy okazji rozwiązałem problem podświetlenia tablicy rej.) Lutownica poszła w ruch w 15minut było po problemie.

 

 

miałem ostatnio to samo jeden przewód przerwany , w dwóch pęknięta już izolacja. polutowałem zrobiłem nową owijkę wiązki grubszą oraz wypiąłem trytytke (opaskę) którą była połączona cieńsza wiązka z tą grubą wiązką na nadkolu , bo wydaje mi się , że to jest główny powód przerywania się tych kabli. Wiązka jest zbyt napięta przy zamkniętej klapie. Teraz jest luźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Witam

Mam ten sam problem jak ruszam to zapala mi się ikonka z otwarta klapą bagażnika i sygnał dźwiękowy sprawdzałem przewody i są według mnie ok rozbierałem zamek w klapie aby sprawdzić ten czujnik zamknięcia klapy ale do końca nie mogę go rozebrać a nie chcę połamać plastiku pomóżcie co robić albo czy to w ogóle można wyłączyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Odgrzeję kotleta odnośnie klapy bagażnika w E60

 

Nie mogę otworzyć bagażnika przyciskiem na pilocie, przyciskiem z kabiny, bagnetem kluczyka. Są jeszcze jakieś inne sposoby? Przy otwieraniu samochodu i próbach otworzenia bagażnika słychać jakieś dźwięki dochodzące z okolic zamka na klapie.

 

Na szczęście miałem rozłożoną jedną połówkę oparcia więc dostałem się do bagażnika, rozebrałem tapicerkę nad akumulatorem aby poszukać słynnego "brązowego kabelka", wisi tam jeden brązowy zakończony jakąś wtyczką, wygląda na ułamaną. W którym dokładnie miejscu jest ta wiązka z kablami od klapy bagażnika???

 

http://tufotki.pl/7b2bu

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.