Skocz do zawartości

X5 3,0d automat skrzynia


Mackowy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powodem wycieku jest zapewne tulejka przewodow wchodzacych do skrzyni.To szarpniecie o ktorym mowisz to tzw "kangur" i jest to czesta przypadlosc skrzyn 6HP...

Pomocne na to moze byc...

viewtopic.php?f=15&t=182047

 

Samochod inny,ale skrzynia ta sama :)

Duże podziękowania za tego linka. Szukałem czegoś takiego- jednak ciężko czasami jest coś znaleźć. Pozdrawiam. A... gdy coś się dowiecie o cenach dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek zadzwonię do Midparts w Ursusie i przykładowo do 2 ASO w Wa-wie - wypytam o cenę tej usługi - przekażę potem info na forum

serdeczne dzięki i pozdrawiam wszystkich

Jarek

 

I jak już coś wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam panowie znowu mi srzynia padla a konkretnie czwarty bieg bo jedynka ,dwujka i trujka jest ok i pewnie piatka tagze tylko nie przeskoczy.Trzy lata po ostatniej regeneracji zobaczymy po swietach jaki koszt .

Masz tryb awaryjny skrzyni, wyższego biegu ci nie wrzuci. Miałem to samo. Koszt mojego remontu 6500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No troche czesci zostalo wymienione na fakturze mam:

((5L40E KOSZ FORWARDU G25554E 836,40 zl/))

((5l40e NAPRAWA SPRZEGLA-CONVEKTERA P130293 848,70 zl/))

((5L40E FILTR AT M5L40044 93,48 zl / ))

((GM540E FR OD TARCZA CIERNA M5L40702 2szt. 68,88 zl/))

((GM5L40 FR+OD TARCZA CIERNA M5L40703 2szt. 68,88 zl/))

((5L40E TLOK FWD M5L4008F 308,73 zl/))

((5L40E TLOK COAST M5L4008C 339,48 zl/))

((5L40E ZABIERA KOSZA FORWARD G25574E 735,54 zl/))

((5L40E ZABIERAK E 4 *4 G25624E 478,47 zl /))

((5L40E UKLAD PLANETARNY G25580E 1842,54 zl/))

((5L40E GEAR BIEZNIA G25590E 664,20 zl/))

((OHK 5L40E ZESTAW USZCZELNIEN M5F01010 1062,72 zl/))

((OLEJ MANNOL ATF AG55 VW G 055005ZF ZOLTY 12szt. 767,52 zl/))

((ZESTAW SPREZYN ZAMYKAJACYCH TLOK FWD COAST 10043365L40 214,02 zl/))

((SKRZYNIA BIEGOW UKLAD NAPEDOWY D-Z M-Z 738,00 zl/))

((NAPRAWA 1230 zl/))

A dokladnie calosc 10 297,56

:cry2: TYLKO ZEBY JESZCZE JEZDZILO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy regenerowal skrzynie automatyczną w x5 przed liftem i zaplacil z tego co pamietam 3,500 albo 4,500 zl (teraz dokladnie nie pamietam ) , ale ponad dyche to rzeczywiscie przeplaciles.firma ta znajduje sie kolo myslenic w woj.malopolskim.dla zainteresowanych moge zdobyc namiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już chyba bym szukał używanej, z ostatniego roku produkcji z ,,małym" przebiegiem :D I prawdopodobnie z takim samym ryzykiem jak po takiej naprawie. Daj znać jak się sprawa skończyła. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja remont swojej skrzyni robilem przy 140tys i musze sprawdzic na fakturze jakie rzeczy byly wymienione ale za wszystko zaplacilem 6500zl. W nieautoryzowanym serwisie chcieli 9/12 tys a w serwisie ponad 19tys wiec roznica jest. Mam juz 215tys zrobione i nic sie nie dzieje ze skrzynia i polecam warsztat ktory to robil. Jakis czas temu aktualizowany byl soft do skrzyni u kolegi Dziqska i skrzynia pracuje rewelacyjnie. Polecam tez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja remont swojej skrzyni robilem przy 140tys i musze sprawdzic na fakturze jakie rzeczy byly wymienione ale za wszystko zaplacilem 6500zl. W nieautoryzowanym serwisie chcieli 9/12 tys a w serwisie ponad 19tys wiec roznica jest. Mam juz 215tys zrobione i nic sie nie dzieje ze skrzynia i polecam warsztat ktory to robil. Jakis czas temu aktualizowany byl soft do skrzyni u kolegi Dziqska i skrzynia pracuje rewelacyjnie. Polecam tez

Możesz podać namiary?

Edytowane przez pitong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie dzis odebralem i zrobilem 500 km na Podkarpaciu w Bieszczadach ,skrzynia pracowala super jutro jeszcze sprawdze na trasie troche i w poniedzialek na noc jade do niemiec 1270km zobaczymy jak sie sprawdzi .Jesli chodzi o skrzynie to mam GM i mysle ze pracuje dobrze.Namiary firmy nie wiem czy tak moge pisac tak oficjalnie .Ale chetnie podam prywatnie bo nie wiem czy moge oficjalnie .Ale z tego co wiem mialem wszysko wymienione wiec i koszta duze ,oby chodzilo :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skrzyni GM używa się oryginalnego oleju czerwonego ETL7045E TEXACO TEXAMATIC, koszt 1l. 22-25 pln.

na pewno...?

 

poczytajcie tu:

http://www.prnd.pl/porady-asb/automatyczna-skrzynia-biegow-5l40e-a5s-360r

moment obrotowy 350Nm, a seryjnie już jest przekroczenie, a co dopiero jak się podchipuje... masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja remont swojej skrzyni robilem przy 140tys i musze sprawdzic na fakturze jakie rzeczy byly wymienione ale za wszystko zaplacilem 6500zl. W nieautoryzowanym serwisie chcieli 9/12 tys a w serwisie ponad 19tys wiec roznica jest. Mam juz 215tys zrobione i nic sie nie dzieje ze skrzynia i polecam warsztat ktory to robil. Jakis czas temu aktualizowany byl soft do skrzyni u kolegi Dziqska i skrzynia pracuje rewelacyjnie. Polecam tez

Możesz podać namiary?

 

American Car Service Boże Pole Małe woj. pomorskie. Znaja sie na wszystkich skrzyniach a GM maja w malym palcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.