Skocz do zawartości

BMW 316 compact - pare problemów


Krzysztof_18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki problem, iż jak włączam zapłon to wszystko jest extra podświetlone liczniki itp. ale bardzo słabo widać przebieg jaki jest przejechany ;( natomiast jak odpalę silnik i włączę światła do jazdy to nigdzie nie informuje mnie dioda, że światła mam włączone :( no i przebieg nadal jest ledwo widoczny :( Czy istnieje jeszcze jakaś regulacja jasności świecenia itp ??

 

Resztę będę na bieżąco dodawał :( bo jest parę mankamentów ;(

Edytowane przez Krzysztof_18
Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasnosc podswietlania zegarow regulujesz poprzez obracanie galki od wlaczania swiatel. Jesli Ci slabo podswietla przebieg to do wymiany zaroweczka w zegarach. Jak wyjac zegary znajdziesz na forum. Co do kontrolki swiatel, po prostu niema takiej, jest od przeciwmglowych, drogowych ale niema od mijania. Widzisz po tym ze sa wlaczone bo sie zegary itp swieci :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne dzięki :)

 

Kolejna sprawa ;D Problem z centralnym i kluczykiem tzn. kluczyk działa w bagażniku i stacyjce ale drzwi nie mogę nimi otworzyć a tylko jeden klucz dostałem przy kupnie czytałem gdzieś, że był podobny temat ale rozwiązania jako takowego nie było. Co może być przyczyną ?? I może ktoś ma u siebie w BMW alarm firmy META SYSTEM i może mi powiedzieć gdzie może być schowana centrala żeby go przeprogramować ?? W zasadzie nie mam instrukcji ale w necie może coś bym znalazł ale nie mogę znaleźć żadnej centralki do tego ;/

 

I może mi ktoś powiedzieć od czego jest ta kostka (na fotce odwrócona o 90 stopni) pod fotelem kierowcy i pasażera:

http://img36.imageshack.us/img36/5995/imag0011xe.th.jpg

Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod siedzeniem pasazera masz podobna kostke do maty zajetosci fotela pasazera aby poduszka pasazera nie strzelala bez potrzeby. Ty mowisz ze masz w obu fotelach, obie masz podpiete? Moze od pirotechnicznych napinaczow pasow ale nie wiem czy takie w compakcie wystepowaly...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest pod fotelem kierowcy i pasażera obie takie same i jedna wiązka 3 kabelków (widoczna na fotce) pod podłogą zmierza w stronę bezpieczników (chyba) a druga wchodzi w fotel w miejscu zakończenia siedziska a rozpoczęcia oparcia. I bardzo mnie to zastanawia :( co to jest.
Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem i nadal mnie irytujący to podświetlenie zegarów ;/ Tzn. przy włączeniu zapłonu wszystko się ładnie pali oprócz przebiegu nawet inspekcja się ładnie pali :( zegary typu temp. i stanu paliwa też lekko tylko świecą ale domyślam się, że to na pewno żarówki tylko jakie ?? Kto wie jakie tam idą żarówki żeby kupić i potem na gotowo wymienić a nie latać i szukać i czy mogą to być jakieś lepsze żaróweczki (tzn. jakieś diodowe czy coś aby te podświetlenie lepiej wyglądało ?? no i standardowo podświetlenie jest czerwone czy żarówki też takie muszę kupić czy tam po prostu jest jakiś załamywacz światła na czerwone??) ?? A co do tego podświetlenia przebiegu to nie wiem czy to żarówki czy co ?? Jak ten problem rozwiązać ??

 

I jeszcze takie pytanie bo po odpaleniu auta wszystkie diody z kokpitu gasną i jeszcze tylko przez chwilę pali się inspekcja po czym też znika czy to normalne ?? Czy w trakcie jazdy jakieś ikonki powinny się palić ?? Może mi ktoś to wytłumaczyć ??

Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja ci gasnac kontrolki od inspekcji itp po chwili. Zarowki sa normalne, to tarcze robia bursztynowy kolor i nic Ci nieda zmiana na inny kolor, ledy itp, wsadz takie jakie maja byc. Dwa rodzaje sa w zegarach, malutkie i wieksze, niestety nie pamietam ich mocy... Moc tych malych poznaje sie min po kolorze zatrzasku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mi powie co może być z zamkami ?? Bo tak jak pisałem kluczyk nie działa w drzwiach ani od strony kierowcy ani od strony pasażera ale w bagażniku działa normalnie :( Czego to przyczyna ?? Bo mam tylko jeden klucz i pilot od centralnego i nie daj Panie Boże żeby baterie padły bo nie wejdę do auta dlatego pytam aby to ewentualnie naprawić :(
Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z zamkami ale wiem że spokojnie da się do compacta wśliznąć przez bagażnik :P :P :P Praktykowałem to jak padł akumulator w zimie a zamki zamarzły :mrgreen: poza tym otwierając bagażnik otworzą Ci się pozostałe zamki (no chyba że padnie aku w aucie :twisted: ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie akurat jest tak, ze w zamek w bagazniku moge wsadzic sobie klucz i go nie przekrece, to chyba wina alarmu albo sterownika centralnego zamka

 

Bo jest jeden kluczyk w zestawie tzw "hotelowy" którym możesz otworzyć drzwi, odpalić silnik ale nie otworzysz bagażnika, jest on bez rowków tych przez środek. Nie próbujesz czasem tym właśnie otwierać bagażnika? Chociaż jego jest problem w ogóle włożyć w zamek z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie u mnie kluczyk w każdy zamek wchodzi normalnie tylko bagażnik otworzę bez najmniejszego problemu ale drzwi nie mogę :( włoży się lekko i delikatnie można obracać w lewo i prawo ale tylko lekko nie na tyle by otwierały się zamki :( A może w compactach jest jakaś opcja możliwości zablokowania otwierania drzwi z kluczyka ?? No nie wiem sam ale okropnie mnie to irytuje ;(
Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może Twój compact miał drzwi wymieniane i mechanikom się nie chciało przekładać zamków? Druga opcja - nieużywane po prostu się zapiekły, może trzeba napsikać WD40. Poza tym, tak jak kolega ufo000000 zauważył, przecież z zamka bagażnika i tak się otwiera cały centralny więc w razie awarii nie będzie problemu.

Compact nie ma żadnych blokad drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że ostatnio sprawdzałem i nie otwiera żadnych drzwi z bagażnika jak tylko jego samego :( Chyba że wina leży gdzieś w prądach... tzn. może z 1 drzwi idzie cały obieg napięcia po reszcie tzn. drzwi, bak, bagażnik ?? Chciałem sprawdzić to i ściągnąłem tapicerkę od strony pasażera i jest tam główna kostka z 6cioma przewodami z czego 2 grubsze pewnie zasilające właśnie. Problem mi wynikł gdy chciałem tę kostkę jakoś wypiąć ;/ nie dość że jest tak schowana że ledwo rękę wsadzam to jeszcze nic nie widać i nie wiem jak ją wypiąć żeby sprawdzić czy napięcie dochodzi albo czy styki są czyste ;/ ktoś może taki coś robił i podpowie mi jak tą kostkę się wypina ??

 

Co do WD40 to tak planuje zrobić ;)

I ponawiam jak przykleić ten spoilerek ??

Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pokryw ?? Bone dawaj namiary na siebie i jakiś spocik strzelimy :) Masz jakieś części do swojego compacta ?? A co do spoilerka to chodzi o ten fabryczny, który stosownie wygląda dlatego chciałbym aby został ;)

 

A dzisiaj nowa sprawa wyjszła :D tzn. kierownica się lekko przetarła i teraz pytanie do Was co taniej wyjdzie wymienić kierkę czy spróbować dać do obszycia skórą ewentualnie próbować samemu obszyć ?? Zaznaczam, ze matka krawcowa to jakieś pojęcie ma :D

Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kierownicy,to można kupić na allegro gotowe pokrowce skórzane do obszycia samemu koszt około 30zł.przy zakupie trzeba podać średnicę i grubość kierownicy.w zestawie jest igła i nitka do obszycia,a samo szycie nie jest skomplikowane.ja szyłem zimą przy ujemnych temperaturach może z pół godzinki
PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie u mnie kluczyk w każdy zamek wchodzi normalnie tylko bagażnik otworzę bez najmniejszego problemu ale drzwi nie mogę :( włoży się lekko i delikatnie można obracać w lewo i prawo ale tylko lekko nie na tyle by otwierały się zamki :( A może w compactach jest jakaś opcja możliwości zablokowania otwierania drzwi z kluczyka ?? No nie wiem sam ale okropnie mnie to irytuje ;(

Nie ma żadnej opcji HA HA HA masz po prostu inne wkładki w drzwiach jedź to ci przełożą u jakiegoś klucznika :D

W przebiegu możesz nie mieć w ogóle żarówki i jakiś poblask ci tylko delikatnie podświetla :cool2:

http://img831.imageshack.us/img831/5108/c266261948.jpg

http://forum-lines.ru/rez/ab230811.gif

To JA HA HA HA u cioci na imieninach

http://www.youtube.com/watch?v=i2IxI38tfYA

Moja ŻABKA http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=212074

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nie nie nie u mnie kluczyk w każdy zamek wchodzi normalnie tylko bagażnik otworzę bez najmniejszego problemu ale drzwi nie mogę :( włoży się lekko i delikatnie można obracać w lewo i prawo ale tylko lekko nie na tyle by otwierały się zamki :( A może w compactach jest jakaś opcja możliwości zablokowania otwierania drzwi z kluczyka ?? No nie wiem sam ale okropnie mnie to irytuje ;(

Nie ma żadnej opcji HA HA HA masz po prostu inne wkładki w drzwiach jedź to ci przełożą u jakiegoś klucznika :D

W przebiegu możesz nie mieć w ogóle żarówki i jakiś poblask ci tylko delikatnie podświetla :cool2:

 

 

A jednak nie :P Jakiś czas temu zapuściłem wkładki WD40 i zapomniałem o tym aż do dzisiaj. Wróciłem z roboty i przypomniało mi się, że pryskałem WD40 więc wkładam kluczyk od strony kierowcy przekręcam i co ?? Otwierają się i zamykają drzwi wraz z domykaniem szyb czyli jest git po prostu zastały się z nieużytku. Ten sam problem nadal mam od strony pasażera ale zapuszczę jeszcze kilka razy i może puści ;)

 

Natomiast problem jest nadal, ponieważ nawet z kluczyka nie otwiera/zamyka mi drzwi pasażera więc od razu twierdzę iż pewnie to problem z zasilaniem od strony pasażera. Nie dochodzi tam prąd i drzwi w ogóle nie reagują. Chciałbym to sprawdzić ale chciałbym już zacząć bezpośrednio od głównej centrali sterującej centralnym zamkiem i tu problem gdzie ona jest ?? Czy ktoś się orientuje gdzie inżynierzy BMW ukryli główną centrale sterującą całym centralnym w BMW E36 compact 95/96r ?? Proszę o pomoc bo już nie wiem gdzie tego szukać :(

Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za dubla posta ale chciałem by wyskoczyło wyżej temat bo to dla mnie wżna sprawa.

 

Dokładnie chodzi o to, że ściągnelem tapicerkę od strony pasażera by spróbować naprawić centralny zamek wszystko cacy się pościągało itp. jednak napotkałem problem następujący: Jak wypiąć główną kostkę ?? Bo najpierw wiązka kabli idzie do jakiejś głównej kostki dopiero z tamtą rozchodzi się na centralny i na elek. szyby. I tu mam problem kostka jest blisko prawej strony drzwi praktycznie przy samym zamku drzwi i nie wiem jak ją wypiąć. Widać, że posiada taką jakby metalową obudowę ale jak ją wypiąć pojęcia nie mam próbowałem na każdy sposób ale nie dałem rady a że dojście tam ciężki i mało co dokładnie widać tym bardziej mi to utrudnia :( czy ktoś kiedyś bawił się i wypinał tę kostkę ?? Proszę o pomoc bo bez tego nie sprwdzę czy dochodzi prąd itp ;(

Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.