Skocz do zawartości

[E39] Gdzie jest czujnik uderzenia bocznego?


DaroE39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie gdzie znajduje się dokładnie czujnik uderzenia bocznego dla airbaga w drzwiach?? Czytałem już o tym w necie ale są różne wersje a mianowicie jedni piszą, że w drzwiach inni że w progu koło słupka (obok klamki do otwierania maski) gdzie indziej że pod siedzeniem :) jest wiele wersji więc szukam u was pomocy z góry dzięki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ale podobno jest padnięty ten czujnik coś tam poprzedni właściciel auta mi mówił że jest do wymiany i na kompie sprawdzał... dał mi taki czujnik przy kupowaniu i chciałem sprawdzić (wymienić go) czy faktycznie poducha świeci się od tego :) i dlatego poszukuje gdzie on się znajduje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak go wymienisz to lampka nie zgasnie sama wszystko co sie tyczy poduszek musi byc kasowane przez kompa

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda wiem bo mam go fizycznie :) super teraz tylko trzeba chyba zdjąć siedzenie bo bez tego raczej się nie obędzie :) po wymianie podjade na kompa skasuje błąd i zobaczymy czy zgaśnie jeśli tak to znaczy że będzie po problemie jeśli nie to będę szukał dalej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak trzeba odkręcić siedzenie i zdjąć tą plastikową nakładkę na próg i trochę pokombinować żeby podnieść wykładzinę , tylko najpierw pojedz na komputer bo jak na razie to chyba nie wiesz po której stronie masz uszkodzony ten czujnik. Tylko pamiętaj odłącz akumulator na czas tej naprawy bo może być BUM :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolego mówisz o tym BUM :) może być czasami różnie fakt. Tylko nie znam dokładnie kodów -błędów z komputera. Mam znajomego co jade do niego podłączy mi powie kod błędu i chyba tyle aż tak dobrze się na tym nie zna a jade do niego bo podłącza za symbolicznego browarka :) są tu gdzieś albo jeśli możecie mi podesłać listę kodów błędów z kompa? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema jakiś szczególnych opisów usterek, ale jeżeli będziecie podłączali pd Carsoft lub INPA to wystarczy w miarę dobry translator i bez problemów odczytacie nazwę usterki, ale raczej proponuję odżałować 30 do 50zł i pojechać do fachowca żeby dokładnie zdiagnozował przynajmniej będziesz miał pewność, a skasować błąd to możesz już u znajomego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.