Skocz do zawartości

Wymiana kontrolera iDrive


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, niestety i mnie dopadł znany nam problem - psujący się kontroler iDrive od nawigacji Business - nie reaguje na przyciskanie, problem zaczął mi doskwierać jakieś 3 miesiące temu - nie zawsze działało naciskanie, dzisiaj kontroler padł na dobre, nie mogę go zmusić w żaden sposób żeby 'naciskanie' zadziałało. Po przestudiowaniu naszego forum wyczytałem, że prawdopodobnie winny jest pęknięty lut od optozłącza, w związku z tym mam do Was pytanie: jak zdjąć tą ozdobną listwę, próbowałem jakoś się do tego zabrać, nie udało się, może dlatego, że robiłem to bardzo ostrożnie żeby niczego nie połamać. Jedyne co udało mi się zrobić to zdjąć osłonę wybieraka skrzyni biegów (automat). Jeśli ma ktoś dostęp do TISa albo sam to przerabiał to proszę o pomoc. Z góry dziękuję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowimy o listwie ozdobnej tunelu?

Jesli tak, to zaczynasz od konca tej listwy czyli miedzy oparciami foteli. Na koncu tej listwy z boku wkladasz plastik, np karta kredytowa i podnosisz sam koniec do gory.

Zaczepy wszystkie sa na wcisk ale najpierw musza odskoczyc te na koncu listwy. Jak juz koncowka podniesie sie troche, to chwytasz ja reka i podnosisz cala do gory od konca ku przodowi.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dobrałem się do i-drive wg metody na kartę

 

od strony fotela kierowcy, przy tylnym końcu wpychałem kartę plastykową wyczuwając zatrzaski

trzeba użyć trochę siły mimo wszystko, jak pojawi się szpara można śrubokrętem pchnąć ku wnętrzu

 

nie udało mi się ściągnąć z powodu gałki całego plastiku, ale odchyliłem na tyle, że ze spokojem odkręciłem

i-drive (odpowiednie narzędzia niezbędne) 4 śrubki, odpięcie kabla i moduł masz w ręku

 

potem kolejne 4 małe śrubki i układ scalony masz w dłoni

 

niestety pierwszy raz go widziałem i nie wiem który element to optozłącze, ale o dziwo na razie i-drive działa

może się przeczyścił

 

dołączam fotkę; nie za dużo tu widać, ale daje jakieś pojęcie jak wygląda po zdjęciu i wyjęciu:

 

http://i611.photobucket.com/albums/tt195/pozruniacy/th_22062011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolega mail podobny problem w jedynce,wyjął kontroler i okazało się,ze ma jedna ścieżkę przepalona-zlutowal i działa...Mimo wszystko polecam to oddać do specjalisty,który ma mikrolutownice,bo zwykła to dość ryzykowne przedsięwzięcie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zdjąć listwę ozdobną używając sposobu z kartą kredytową ale okazało się, że karta jest zbyt miękka. Zrobiłem to inaczej: wystarczy wziąć z bagażnika śrubokręt (oryginalny z zestawu narzędzi) i podważyć listwę z lewej strony tam gdzie zaczyna się podłokietnik. Listwa wychodzi bez problemu i można odkręcić kontroler (3 torxy). Właśnie go rozebrałem i jadę do jakiegoś elektronika niech zobaczy czy da się go naprawić. Dam znać czy się udało :)

 

 

Edit:

 

Wszystkie układy przelutowane od nowa, zapłaciłem 20zł - kontroler działa jak nowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Podepnę się pod temat. Można kontroler iDrive wymienić na poliftowy? Będzie działał? Wystarczy przekodować? Moj iDrive nie chce działać puknięciem w prawą stronę, czyli wchodzić w opcje nawigacji. Muszę go naprawdę kilka razy mocno przesunąć w prawo, żeby zadziałał. Powodem mogą być luty? Bo jeżeli da się go naprawić, to nie będę wymieniał, a jeżeli nie to przy wymianie chciałbym założyć od razu poliftowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nikt nie odpowiedział, więc odpowiadam sobie sam, a i na przyszłość może komuś się przyda :wink:

Tak więc kontroler pasuje plug&play bez jakiego kolwiek kodowania (ale listwa musi być oczywiście rónież LCI), podobnie jest z poliftowym START/STOP ENGINE pasuje plug&play (tu listwa może być pre LCI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja z ta wymianą przycisku i kontrolera. Przycisk prosta sprawa.. ale jak z działaniem przycisków na nowym kontrolerze? Wiadomo w Pre-LCI jest tylko przycisk menu.. w nowym juz jest ich kilka. Czy bedą działać CD RAIO NAV BACK OPTION przy nawigacji CCC?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką listwę masz na myśli? Te listwe osłaniającą cały panel, czy "listwe elektryczną"?

 

Adrian

 

Na myśli mam oczywiście tę ozdobną listwę w tunelu środkowym, gdzie jest gałka zmiany biegów i kontroler iDrive.

 

Ciekawa opcja z ta wymianą przycisku i kontrolera. Przycisk prosta sprawa.. ale jak z działaniem przycisków na nowym kontrolerze? Wiadomo w Pre-LCI jest tylko przycisk menu.. w nowym juz jest ich kilka. Czy bedą działać CD RAIO NAV BACK OPTION przy nawigacji CCC?

 

Wszystkie skróty na kontrolerze działają bez konieczności kodowania itp. Sprawdzone przeze mnie przed oddaniem listew do obszywania skórą. Śmiało można wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czyli wszystkie skróty na kontrolerze LCI(typu telefon navi itp.) działają w NaVi pre LCI? Z Nawigacją business będzie to chodziło? Poprostu wypinam stary kontroler wpinam LCI i to wszystko? Szczególnie chodzi mi o kwestię kompatybilności z navi business;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czyli wszystkie skróty na kontrolerze LCI(typu telefon navi itp.) działają w NaVi pre LCI? Z Nawigacją business będzie to chodziło? Poprostu wypinam stary kontroler wpinam LCI i to wszystko? Szczególnie chodzi mi o kwestię kompatybilności z navi business;)

 

oczywiście konsola środkowa też musi być LCI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja mam navi profesional i wymienilem stary kontroler na ten z lci. Wszystkkie przyciski dzialaja. Zauwazalna jednak jest ronica w reagowaniu kontrolera. Na postoju odbywa sie to wolniej, przy jezdzie dziala normalnie (zaraz po nacisnieciu) Nie mam pojecia czym to jest spowodowane. Nie u wszystkich kontrolery dzialaly. Pamietam ze kolega Klagosz mial problem z kontrolerem lci w swojej e92.

 

PS Jesli ktos jest chetny mam na sprzedanie kontroler pre lci w bardzo dobrym stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie idrive z przed 2007 czyli bez przycisków skrótów (1-8) to idrive lci nie działa podobno, tak mówił mi klagosz jak kupowalem od niego listwy, w jego 335d nie smigal idrive u mnie działał jeszcze przed wymiana navi

SPRZEDAM : komplet zderzaków ori e92 (barberarot metallic)


Moje e92 : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=214546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stuprocentowej pewności nie mam, co wiem na pewno to to ze miałem ccc z przyciskami skrótów i jednym dużym przyciskiem "menu" przy kontrolerze a nie dwoma jak w niektórych wersjach i po wymianie u mnie od razu bez problemu działało

SPRZEDAM : komplet zderzaków ori e92 (barberarot metallic)


Moje e92 : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=214546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał chwilę to poszukam na zagranicznych forach.

 

U siebie zauważyłem jak zdemontowałem konsole środkową to przy ruszaniu przewodami idrive ożywał. Pomęczyłem się chwilę i umocowałem kable w położeniu `działającym` ale po wpadnięciu w dziurę znów [BAD]. Czasami zdarza się, że jak jadę dziurawą drogą to idrive `wklikuje` się sam (zatwierdza zaznaczona pozycję)! Może to jest kwestia styków/kostki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.