Skocz do zawartości

para z rur wydechu


Mazowszak1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś jadąc do stolicy normalną jazdą czyli max 150 km zauważyłem wyprzedzając jeden samochód że poszedł mi dym z rur ale nie zwróciłem na to większej uwagi Po zatrzymaniu się i wyłączeniu silnika pokazało że muszę dolać płynu do chłodnicy dolałem jakieś 3 litry i od tej pory para na ostro leci z rur i po przejechaniu 100 km dolałem następne 3 litry.Moje przypuszczenia wskazują na przegrzanie silnika i duży remont lub wymienić na drugi ,bo jestem zdania że lepszy drugi niż rozbierany stary.Proszę o wasze sugestie i uwagi ,a może nie jest tak źle. Samochód to 335d przejechane 91tyś.Dlaczego nie ma w nich pokazywanej temperatury? Gdyby była bym nie przegrzał teraz bmw powinna to na własny koszt naprawiać i dlaczego pokazało brak płynu po wyłączeniu silnika a nie w momencie jego braku.Moc jest i tak ok wszystko.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to uszczelka pod głowicą. Sprawdz czy chłodnica nagrzewa się równomiernie i czy nie wyrzuca ci spalin do zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% poszła uszczelka pod głowicą i niekoniecznie przegrzałeś silnik i nadaje się do remontu. pokazał się komunikat, że silnik przegrzany, żeby natychmiast wyłączyć czy tylko, żeby dolać płynu do "chłodnicy"?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie powiedzieli że mogą być dwie rzeczy uszczelka po głowicą ,lub pęknięty blok i dostaje sie płyn do turbo .Wymiana uszczelki to koszt 4-5 tysiecy a głowica nie opłacalne więc jeśli mogę mieć silnik za 8500 to chyba najlepsza opcja.Ale i tak pierw go muszę gdzieś wstawić aby dokładnie wiedzieć bo serwis dawki cenowe ma .Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź co to jest dokladnie. Uszczelke dasz rade wymienić w jakimś polecanym przez forumowiczy warsztacie za połowe ceny ASO, albo o mniej.

Jeżeli to blok, to nie ma sie rozczulać i trzeba wtedy silnik aftermarketowy kupić, i wymienić go.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I problem zdiagnozowany.Chłodnica spalin jakaś poszła koszt części z upustem ok 1000zl. Czyli to jeszcze nic strasznego.Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc. Dowiedzieliśmy się wszyscy o nowej usterce o której nikt z nas nie miał pojęcia wynikającej z takich objawów, na pewno ja nie wiedziałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdiagnozowali i wymienili mi to w Płocku, warsztat wygląda profesjonalnie.Ja jestem zadowolony ,aczkolwiek kolega mi jeden odradzał, bo coś mu robili forsę dobrą zgarnęli, a usterka nie zniknęła.Ja na razie jestem zadowolony , szybko i fachowo.Tel.do warsztatu 601333004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.