Skocz do zawartości

Czujniki PDC - czy jest możliwy montaż?


lyck

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Wiecie, jak poprawnie zakodwać PDC, żeby działało i wyświetlało na monitorze centralnym.

 

Co prawda nie robiłem tego ale najprawdopodobniej wystarczy dodanie FA do CAS i modułu światęł przy użyciu NCS Expert, chyba też istnieje dodanie tego wyposażenia przez SSS progman. Kod tego wyposażenia to $508, więc dodaj FA i zrób Process Car. Parametry związane z wyświetlaniem na ekranie są w module radia/nawigacji, ale po Process Car powinny się dostosować do dodanego wyposażenia. Nie wiem natomiast jak to było z tymi modułami, czy była jakaś różnica w wersji tylko na tył, a tkzw. full PDC.

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy mam tanie pytanko.

Załóżmy że zakładam sobie sam czujniki parkowania na tył,bez podpięcia do i-driv,zwykłe co tylko pikają.

Czy jeśli podepne zasilanie pod lampe wsteczną,tak żeby czujniki właczały sie tylko jak wsteczny wcisnę,to wyskoczy jakiś błąd?

Robiłem tak w Mercedesie e200 w211 i było wszystko ok,ale nie wiem jak buma na to zareaguje.

Prosił bym o jakąś rade,bo też dzwoniłem do aso i tak jak jeden kolegów pisał nie wiem czy w dyszce bym sie wymieścił:/

Paranoja cen!!!!:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd pojawia się wtedy, gdy zarówka nie pobiera prądu, czyli, jak nie ma napięcia to leci błąd? myle się? jeżeli tak to wyjaśnij to proszę - z chcęcią dowiem się czegoś nowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam. A ja mam koledzy pytanie takie: Moje auto Bmw e 60 sedan 2003r . Zderzaki mam zamontowane po lifcie M pakiet z czujnikami przód i tył wiązki przy tych czujnikach są i nie są nigdzie podpięte. Fabrycznie nie było PDC. Co jeszcze potrzebuje aby mi to chodziło jak należy, tzn jaki moduł, jakie wiązki itd. bo poprzedni właściciel nie dokończył doposażenia w ten system. Pozdrawiam serdecznie Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam koledzy pytanie takie: Moje auto Bmw e 60 sedan 2003r . Zderzaki mam zamontowane po lifcie M pakiet z czujnikami przód i tył wiązki przy tych czujnikach są i nie są nigdzie podpięte. Fabrycznie nie było PDC. Co jeszcze potrzebuje aby mi to chodziło jak należy, tzn jaki moduł, jakie wiązki itd. bo poprzedni właściciel nie dokończył doposażenia w ten system. Pozdrawiam serdecznie Michał

 

Przede wszystkim potrzebny Ci jest sam moduł PDC (obsługujący przód i tył) wiązki kabli od modułu do czujników no i kodowanie tego wszystkiego.

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzięki kolego BruceLee. A czy możesz mi powiedzieć, jaki konkretnie typ modułu bo na allegro jest dużo ale nie wiem co mi będzię pasować najlepiej. Podobnie z wiązką od modułu do panela PDC ( jak ona powinnna wyglądać ew. jakiś numer, schemat czy coś). Na allegro nie umie znaleźć takiej wiązki, są tylko dostępne te do wpinane od czujników do modułu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego BruceLee. A czy możesz mi powiedzieć, jaki konkretnie typ modułu bo na allegro jest dużo ale nie wiem co mi będzię pasować najlepiej. Podobnie z wiązką od modułu do panela PDC ( jak ona powinnna wyglądać ew. jakiś numer, schemat czy coś). Na allegro nie umie znaleźć takiej wiązki, są tylko dostępne te do wpinane od czujników do modułu. Pozdrawiam

 

Zapodaj na pw nr VIN to spróbuje w wolnej chwili ogarnąć temat i pomóc.

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.