Skocz do zawartości

Dziwny stukot w silniku M30B35 - Załączam film


Neeskens

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam dwa filmy na których słychać dość dziwny dźwięk który wydobywa się z silnika, sprawia wrażenie jakby coś grzechotało, zaznaczam iż nie jest to dwu mas !

 

http://www.youtube.com/watch?v=2mPinSdg4uI

 

Tak zachowuje się silnik podczas gaszenia, wtedy też słychać bardziej ten stukot.

 

http://www.youtube.com/watch?v=s1khbPeU5Hg

 

Słyszałem już różne powody jedni mówili że to korba, drudzy że rozrząd inni też sugerowali dwumas, tydzień temu wymieniłem sprzęgło docisk oraz łożysko oporowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to masz zagadke.Bez rozbierania silniczka pewnie nie da sie zdiagnozowac.Ja zaczalbym od zdjecia misy i wyjecia korb z tlokami.Rozrzad to raczej nie jest,bo dzwiek taki jakby sie cos urwalo,nie jest to regularne stukanie wiec prawdopodobnie tuleja tloka,panewa.Gdyby to byl rozrzad lub urwany zawor to silnik nie chodzilby rowno-stracilby cisnienie na jednym cylindrze i objaw bylby jak przy uszkodzonej swiecy tylko ze przy okazji by sobie stukal.Dzwiek jest nieregularny i nie wzrasta razem z obrotami wiec ja obstawiam dol silnika.Spojrz jeszcze na kola pasowe czy zadne nie jest luzne i czy przypadkiem na odpalonym silniku nie chodzi na boki,bo moze to tylko ktores lozysko w alternatorze,wspomo,pompie wody lub klimie.Zeby to wykluczyc zdejmij pasek i odpal auto na chwile.Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M30B35 chyba tak po prostu już ma i nie ma się nad czym rozwodzić, mój od dnia zakupu też puka. Po odpaleniu na zimnym najgłośniej gdy się rozgrzeje pukanie znika a może cichnie tylko, wiem: zawory,panewki,dwumas, sworznie na tłokach do sprawdzenia- sprawdzone wszystko. I nie jest to żadna z tych rzeczy :roll: Mój mechanik rozłożył silnik, a potem rozłożył ręce :norty: Od tamtej pory mam to gdzieś, ciśnienie na garach mam w porządku, panewki są ok, olej odpowiedni, zresztą jego zmiana nic nie wniosła do tematu,silnik pali od strzała więc nie widzę sensu się tym przejmować :cool2:

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jeśli z przodu silnika to może się rozsypał napinacz łańcuszka pompy olejowej :?:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.