Skocz do zawartości

[e60] Doposażenie w fotele komfortowe


stefek800

Rekomendowane odpowiedzi

Po co jechać od razu do Łodzi...

W Warszawie mamy świetnego człowieka od elektroniki i serwisu BMW , robił już takie rzeczy wielokrotnie :cool2:

Pan Seweryn , tel. 606536527.

 

P.S. Prawdą jest , że musisz kupić fotele poliftowe, czyli po 03.2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z p. Sewerynem i najważniejsze co mi powiedział, to, że trzeba przerabiać moduły i przeprogramować komputer.

W związku z czym samochód traci gwarancję.

Robił podobne przeróbki przy samochodach ze Stanów itp ale przy świeżych egzemplarzach, taki jak mój, nie poleca.

I to chyba zamyka sprawę, przynajmniej na razie.

 

pzdr

dimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z p. Sewerynem i najważniejsze co mi powiedział, to, że trzeba przerabiać moduły i przeprogramować komputer.

W związku z czym samochód traci gwarancję.

Robił podobne przeróbki przy samochodach ze Stanów itp ale przy świeżych egzemplarzach, taki jak mój, nie poleca.

I to chyba zamyka sprawę, przynajmniej na razie.

 

pzdr

dimi

 

Można zrobiś to w ASO. Pytałem i powiedzieli mi że wymiana w moim przypadku fotele ze skóry koszt 16500zł :duh: .

Daruje sobie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podano mi sume u Fusa i w Bavarii sumę 16.500 za komplet wszystkich czesci do zlozenia foteli, problem, oprocz kosmicznej ceny, w tym, ze samochod nowy (do 3 lat, taki jak moj) ze względu na zmianę ustawień fabrycznych traci gwarancję. Żaden z ASO warszawskich ani Smorawiński w Poznaniu nie chciał mi tego robić.

Kupiłem na razie poduszkę pod odcinek lędźwiowy za 30 złotych i działa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówił, że będzie tanio. Przy składaniu zamówienia na nowy pojazd koszt komfortowych foteli to coś ok. 10k a koszt skóry to taka sama kwota + do tego podgrzewanie. Wychodzi koszt w granicach 25tyś. W przypadku doposażenia dochodzi koszt instalacji i deinstalacji foteli. Ale to mniej istotne. Ważne, że tracisz gwarancję, co wg. mnie jest głupotą skoro montuje to ASO i jest to w ofercie ich doposażenie. Brzmi to tak jakby nie wierzyli w swoje umiejętności, albo ich nie mieli. Wg. mnie strzelają sobie w stopę bo mogliby na tym nieźle zarobić.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymiana fotel zwykłych na komfortowe nie jest taka prosta na jaką z pozoru wygląda,oczywiście jeśli wszystko ma działać tak jak to przewiduje producent auta.

1.Wszystkie czynności należy wykonywać przy odłączonym zasilaniu (Akumulator)

2.Przed montażem/zakupem foteli/ zawsze sprawdzić:

a/Czy są właściwe sterowniki foteli (obsługujące wersję komfort foteli) Handlarze często sprzedają sterowniki oddzielnie

b/ Czy napinacze są odpowiednie do wersji komfort / są z czujnikiem zapięcia pasów i bez Tak jest w E65,w e60 nie sprawdzałem jeszcze w ETK./

Jeśli ma działać pamięć ustawień lusterek należy koniecznie wymienić ich napędy na wersję z pamięcią ustawień

 

Po montażu mechanicznym i podpięciu wszystkich wtyczek elektrycznych podłączyć akumulator a następnie:

 

1. Dopisać do klucza pojazdu fotele komfortowe

2.Zaprogramować sterowniki foteli /i zmienić w nich VIN samochodu , na ten w którym obecnie się znajdują./

3. Zakodować wszystkie sterowniki zabudowane w samochodzie.

4.Usunąć błędy ze sterowników po programowaniu i kodowaniu.

W przypadku wystąpienia konfliktów programowych pomiędzy sterownikami (błędy w buforach lub nieprawidłowe działanie urządzeń ) uaktualnić oprogramowanie sterowników auta.

Edytowane przez Marcus 1959
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do doposażenia auta w fotele komfortowe nie jest potrzebny żaden serwis. Wystarczy zakupić fotele na Allegro.Później tylko programowanie , kodowanie i mamy działające komforty w aucie. Dla niedowiarków,albo tych ,którym się tylko coś "wydaje"informacja,że robiłem to z pozytywnym skutkiem już wiele razy w różnych BMW. Z uwagi na ograniczenia sprzętowe mogę to zrobić w samochodach do 2007 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Wymiana fotel zwykłych na komfortowe nie jest taka prosta na jaką z pozoru wygląda,oczywiście jeśli wszystko ma działać tak jak to przewiduje producent auta.

1.Wszystkie czynności należy wykonywać przy odłączonym zasilaniu (Akumulator)

2.Przed montażem/zakupem foteli/ zawsze sprawdzić:

a/Czy są razem z fotelami właściwe sterowniki foteli (obsługujące wersję komfort foteli)

b/ Czy napinacze są odpowiednie do wersji komfort / są z czujnikiem zapięcia pasów i bez Tak jest w E65,w e60 nie sprawdzałem jeszcze w ETK./

Jeśli ma działać pamięć ustawień lusterek należy koniecznie wymienić ich napędy na wersję z pamięcią ustawień

 

Po montażu mechanicznym i podpięciu wszystkich wtyczek elektrycznych podłączyć akumulator a następnie:

 

1. Dopisać do klucza pojazdu fotele komfortowe

2.Zaprogramować sterowniki foteli /i zmienić w nich VIN samochodu , na ten w którym obecnie się znajdują./

3. Zakodować wszystkie sterowniki zabudowane w samochodzie.

4.Usunąć błędy ze sterowników po programowaniu i kodowaniu.

W przypadku wystąpienia konfliktów programowych pomiędzy sterownikami (błędy w buforach lub nieprawidłowe działanie urządzeń ) uaktualnić oprogramowanie sterowników auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Odgrzeję "kotleta" , podłączenie komfortów to żadna filozofia :wink: , miałem zwykłe fotele i dałem radę :wink: to zrobić sam (oprócz kodowania- zajmuje to 5 minut ) . Do modułu fotela należy podłączyć zasilanie i Can ( jedna kostka ) oraz zasilić panel sterowania fotela ( Pin 1 - masa , pin 2 - napięcie i pin 3 Kabus ) . Pin 3 czyli K-bus łączymy pomiędzy fotelami (pasażera i kierowcy) i podłączamy pod pin 3 (środkowe gniazdo) modułu - panelu gdzie są włączniki podgrzewania foteli. Ot cała filozofia :wink: . Dotyczy to przedlifta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam!!mam fotele pół elektryczne z graniem,włożyłem komforty,wtyczki wszystko pasuje ale fotel nie rusza,trzeba jakieś kodowanie czy coś żeby fotele ruszyły,auto mam z 2003r a komforty z 2008r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba zrobić instalację od nowa,aby wszystko działało.Po drugie proponuje zmienić Viny w modułach fotela.Przerobić instalację oraz pas jeśli masz dopinacz,oraz podłączyć aktywne zagłówki.

Czas u nas około 3-5 godzin.Więcej na priv. :cool2:

BMW RETROFIT

http://bmw-retrofit.pl/

https://www.facebook.com/bmwretrofit

bmwdoposazenia@gmail.com


733-15-91-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.